Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

25
panos108 έγραψε:Εγώ από εκεί τα διάβασα γιατί δεν μάρεσε ο McCabe.
Ο McCabe δεν είναι καθόλου χρήσιμος, είμαι της ίδιας άποψης.
[offtopic]
Μόνο όλο το κουβάλημα κλαίω από τις εκ.Τζιόλα μέχρι το σπίτι μου.Τέσπα.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

26
Στο μάθημά της, η κ. Κροκίδα ανέφερε πώς θα υπάρχει επιλογή στα θέματά της. Συγκεκριμένα είπε πως όλοι θα λύσουμε ένα θέμα με εναλλάκτες και στη συνέχεια θα επιλέξουμε ένα θέμα μεταξύ εξατμιστήρα και ξηραντήρα.
Ίσχυε και τις προηγούμενες χρονιές αυτό ή θα έχουμε την τιμή να είμαστε η πρώτη χρονιά με αυτή την καινοτομία;
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

27
Νομίζω έχετε την τιμητική. Σε εμας δεν ήταν έτσι. Ήταν 4 θέματα, έπρεπε να τα γράψεις όλα, χωρίς επιλογή.

Για το κομμάτι του Ζιώμα, συμφωνώ με τον Πάνο. Είναι σαφώς σε σύγκριση με τον McCabe. Επίσης, όλα είναι ανοιχτά από άποψη σημειώσεων κτλ κτλ.

Καλή τύχη παιδιά! :)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

29
Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος από τους παλιούς :razz: Ότι μας έκανε ο Ζιώμας ήταν δύο-τρία πράγματα όλα κι όλα.
Bernouli, έργο αντλίας, καταβύθιση σωματιδίων, Reynolds,ελάχιστο κομμάτι από οπισθέλκουσα(στο τελευταίο μάθημα). Απλά σελίδες είναι μέσα στον τόμο, ούτε καν ως τίτλοι κεφαλαίου ή ενότητας δεν μπορούν να δοθούν. Ψάξε απλώς ποιες σελίδες αντιστοιχούν στις ακόμη πιο ελάχιστες σημειώσεις που έχουμε.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

30
Ευχαριστώ πολύ Μαριά :D απλά επειδή η σημειώσεις μας είναι ελάχιστες...γι αυτό είπα να ρωτήσω μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι ( γιατί όντως όπως είπες πρέπει να είναι σελίδες...... :razz: ) καλή συνέχεια εύχομαι ! ;)