Re: [7ο] Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2014-15)

3
Καλησπέρα! Επειδή είμαι από μεγαλύτερο έτος και δεν μπορώ να παρακολουθώ τα μαθήματα, μήπως θα μπορούσε κάποιο παιδί που γνωρίζει να με ενημερώσει σχετικά με τις σειρές φέτος; Είναι υποχρεωτικές ή προαιρετικές; Κι επίσης, με τι ποσοστό συμβάλλουν στην τελική βαθμολογία; Τέλος, έχει ειπωθεί καθόλου εάν θα αλλάξει η ύλη φέτος ή όχι; Ευχαριστώ προκαταβολικά πολύ. :)

Re: [7ο] Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2014-15)

4
Λοιπόν: οι σειρές είναι προαιρετικές, και δεν ξέρουμε ακόμη πόσο θα μετράνε. Η κυρία Ξενίδου είχε πει ότι μπορεί να μετράνε γύρω στο 10-15% θετικά, αλλά κάτι επίσημο δεν υπάρχει. Δεν έχει ειπωθεί κάτι για αλλαγή ύλης (αν και προσωπικά δεν ξέρω την παλιά ύλη), αλλά και πάλι η κυρία Ξενίδου έχει πει ότι θα εισηγηθεί η εξέταση να γίνει στο τέλος με ανοιχτά βιβλία, χωρίς ούτε αυτό να είναι βέβαιο ακόμη.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [7ο] Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2014-15)

7
Παιδιά τι να σας πω! Είναι αυτό που έγραψα και παραπάνω, πρώτη φορά το κάνω το μάθημα, δεν ξέρω πώς ήταν παλιά! Επίσης, έχω την αίσθηση ότι κι η κυρία Ξενίδου πρώτη χρονιά εμπλέκεται με το μάθημα, ισχύει; Ο κύριος Λυμπεράτος πόσα χρόνια το κάνει;
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [7ο] Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2014-15)

8
Του λυμπε είναι η τρίτη χρονιά, της ξενίδου είναι η πρώτη. Γενικά θα μπορείς να έχεις κάποια πλεονεκτήματα με τα ανοιχτά βιβλία αλλά χάνουν κάποια πράγματα την αξία να εξεταστούν.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding
cron