Re: Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2011-12)

24
Παιδια, μπορει καποιος να μου πει πως εξεταζεται το συγκεκριμενο μαθημα???τι απαιτησεις εχει???τι δυσκολιας ειναι???Ειναι ιδιας δυσκολιας με τα φαινομενα του παπαιωαννου??(γτ τοτε την κατσαμε...)Εχει μηπως προαιρετικες ασκησεις η κτ το οποιο σε βοηθαει στην τελικη εξεταση??? Γενικα , πως μου προτεινετε να το διαβασω γτ ειμαι στο πτυχιο κ θελω να τελειωνω οσο πιο γρηγορα γινεται....Βοηθαει στη βαθμολογια ή ειναι οπως στα φαινομενα που με το ζορι γραφεις 3-4???

Re: Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2011-12)

25
Εγώ θα το χαρακτήριζα ευκολότερο από φαινόμενα Ι. Σου προτείνω να διαβάσεις πολύ καλά το κεφάλαιο 4 του 2ου τόμου μηχανικής ρευστών, να ΛΥΣΕΙΣ ασκήσεις μόνος/η σου και μετά να πιάσεις λίγο τις ΜΕΚ ,διαγράμματα ροής και ατμολέβητες. Γενικά πιστεύω ότι πρέπει να αφιερώσεις 80% του χρόνου στο κεφάλαιο 4 και 20% σε όλα τα υπόλοιπα. Αν κάτσεις και ασχοληθείς πάντως και προσπαθήσεις να λύσεις ασκήσεις,δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Στη βαθμολογία παίρνεις συνήθως ό,τι γράφεις απ'ό,τι είδα. Γενικά ό,τι απορίες έχεις πόσταρε εδώ και θα σε βοηθήσουμε.
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Στοιχεία Μηχανολογικού Εξοπλισμού (2011-12)

26
Ok...σε ευχαριστω...απλα με αγχωνει γιατι θελω να το δωσω τον ιουνιο (αν δοθει διπλη) κ δεν ξερω αν θα προλαβω να το διαβασω..απτην αλλη δεν θελω να το αφησω μεχρι το σεπτεμβρη...Θα δειξει πως θα μου βγει το προγραμμα...Λεω να ξεκινησω σε καμια βδομαδα σιγα σιγα...Thanks κ παλι...