Re: Ενόργανη Χημική ανάλυση (ΦΜΑ) (2010-11)

31
Νομίζω το 2006 τα είχε βάλει αυτά..Μάλλον καλύτερα ήσουν πριν που δεν ήξερες και νόμιζες ότι ρωτάνε ό,τι στο εργαστήριο..Σορρυ.. :P
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Ενόργανη Χημική ανάλυση (ΦΜΑ) (2010-11)

35
Άλκηστις Σέμπου έγραψε:Πάντως σχετικά με την ύλη, στην ιστοσελίδα του μαθήματος λέει ότι το NMR δεν είναι μέσα στην εξεταστέα ύλη. Επίσης σε θέματα που έχω κοιτάξει δεν το ζητάει.


http://www.chemeng.ntua.gr/courses/fma/?page=news
Η ύλη αυτή είναι περσινή,αλλά όντως δεν το ζητάει..
Κουράγιο,μία μέρα έμεινε..
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Ενόργανη Χημική ανάλυση (ΦΜΑ) (2010-11)

39
Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα σε όσους έδιναν σήμερα το μάθημα!

Θέλω να παρακαλέσω αν κάποιος κράτησε τα θέματα κ μπορει, να τα ανεβάσει για την επόμενη εξεταστική για όσους δεν κατάφεραν να το δώσουν!

ΥΓ: Τελειώνω τη σχολή φέτος και θέλω να πω σε όσους μπήκαν τώρα ή έχουν ακόμα καιρό μπροστά τους ότι είναι τυχεροί χάρη στη δουλειά που γίνεται εδώ. Συγχαρητήρια στον admin και σε όσους συμμετέχουν ενεργά σε όλο αυτό για την άψογη πληροφόρηση και ανταλλαγή απόψεων. Θα προσπαθήσω όσο μπορώ να συμμετέχω...λόγω πείρας :D !

Re: Ενόργανη Χημική ανάλυση (ΦΜΑ) (2010-11)

40
Ψηφίστε:
"Τα θέματα σήμερα ήταν:
1. πολλά;
2. πάρα πολλά;
3. εξωφρενικά πολλά;
4. άπειρα αλλά αριθμήσιμα;
5. άπειρα;"

Δεν ήταν δύσκολα τελικά, ούτε ψειριασμένες λεπτομέριες. Νομίζω όμως ότι ήταν πάααααρα πολλά.... Ο χρόνος θα έπρεπε να είναι 3 ώρες πιστεύω...

@tim: Περίμενα να δω τα θέματα για να απαντήσω και τελικά επιμένω στη γνώμη μου. Δεν ήταν ψειριασμένα, ήταν όμως πάρα πολλά... Δε νομίζω όμως οτι μπορούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλο, οπότε οκ. :) Πάντως για τα δυο ερωτήματα που είπες, τουλάχιστον ο χημικός ιονισμός και ο ιονισμός με δέσμη ηλεκτρονίων φαινόντουσαν από το βιβλίο ως βασικές έννοιες. Νομίζω δηλαδή....

@mge: Δεν τα δίνανε τα θέματα σήμερα... Κατά τα άλλα σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και... καλό πτυχίο! :)
cron