Re: Αρχές κυτταρικής Βιολογίας & Βιοχημείας (2010-11)

52
Η μαρκοπούλου είπε ότι η ύλη της θα είναι μέχρι σελίδα 71 των σημειώσεων.Αλλά συμπεριλαμβάνονται μέσα λιπίδια-ένζυμα σε αυτά.Είναι εντός ύλης?Γιατί έλεγε να διαβάσουμε ό,τι κάναμε για πρωτεϊνες-υδατάνθρακες-νουκλεικά μόνο.Ξέρει κανείς?
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Αρχές κυτταρικής Βιολογίας & Βιοχημείας (2010-11)

56
Αύριο όπως λεει και η leni θα κάνουμε κανονικά μάθημα. Δε θυμάμαι πάντως να έχουμε πει να αρχίσουμε το μάθημα πιο νωρίς, διαφορετικά μας βλέπω για 4ωρο μαραθώνιο (μετά την ηλεκτροτεχνία :razz: ) Τώρα για την ύλη που ρωτάμε ειλικρινά έχω μπλεχτεί :? :inlove: Σίγουρα είναι το κεφ. 6 απο το Alberts και οι πρώτες 70σελ. απο τις σημειώσεις της Μαρκοπούλου. Θέλω να ελπίζω πως αύριο θα μάθουμε πότε θα γίνει η συγκεκριμένη δεύτερη και τελευταία πρόοδος (σίριαλ το κάναμε :razz: ) και ποιά είναι ακριβώς η ύλη.
"I went numb when I learned to see..."

Re: Αρχές κυτταρικής Βιολογίας & Βιοχημείας (2010-11)

57
Ρε παιδιά τι ώρα έχουμε αύριο μάθημα τελικά; 13:45 ως συνήθως ή βάλαμε 12:45; Πραγματικά έχω μπλεχτεί με τις τόσες αναπληρώσεις...

Επίσης έχουμε ΦΜΑ 9:00-10:30. Στο 10:30 με όσο πάει έχουμε βάλει κάποια αναπλήρωση; :?

Re: Αρχές κυτταρικής Βιολογίας & Βιοχημείας (2010-11)

60
Το σίγουρο είναι ότι δεν θα γράψουμε τελικά δεύτερη πρόοδο. Η "δεύτερη πρόοδος" θα είναι ουσιαστικά ένα με την τελική εξέταση και θα παίξουν κάποιοι συντελεστές στη βαθμολογία. Θα μετρήσει πάντως στον τελικό βαθμό η πρόοδος που δώσαμε ήδη.

Προτιμώ να μην πω κάτι πιο συγκεκριμένο πριν βγάλει ο κ. Χριστακόπουλος τη σχετική επίσημη ανακοίνωση.
Από αύριο περιμένουμε και τη βαθμολογία της πρώτης προόδου.