Κλειδωμένες συζητήσεις

1
Θέλω να ρωτήσω κατι για ένα μάθημα και δεν μου παρουσιάζει την συζήτηση. Το μόνο που βλέπω είναι πως είναι κλειδωμένη. :rant: Τι μπορώ να κάνω γι΄αυτό; Πιο συγκεκριμένα για την Εξυγίανση(το επιλογής του 7ου)
δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι πίθηκος

Re: ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ

2
¨οταν περνάει ορισμένο χρονικό διάστημα και ένα θέμα είναι ανενεργό, τότε κλειδώνει. Φτιάξε ένα καινούργιο πάνω στο ίδιο θέμα και ρώτα :) (Πηγαίνεις στην ευρύτερη ενότητα στην οποία ανήκει το θέμα, και πάνω αριστερά έχει κουτάκι που γράφει"δημιουργία νέου θέματος")
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Κλειδωμένες συζητήσεις

3
Γενικώς ισχύει περίπου αυτό που λέει η Μαρία: κάθε ακαδημαϊκό έτος κλειδώνουμε τις συζητήσεις των προηγούμενων ετών, ώστε να μην ρωτάει κάποιος για φέτος στο... πέρισυ.

Ωστόσο η Εξυγίανση Ρυπασμένων Περιοχών, όπως και όλα τα μαθήματα επιλογής δεν είναι κλειδωμένη. Είναι εδώ. Μήπως προσπαθείς να απαντήσεις στις "Καρτέλες Μαθημάτων"; Γιατί εκεί είναι σκόπιμα κλειδωμένες όλες.

Re: Κλειδωμένες συζητήσεις

4
Ισχύει ότι προσπαθούσα να γράψω στις καρτέλες μαθημάτων.Αν δεν κάνω λάθος παλιότερα μπορούσαμε να γράψουμε εκεί...μας έβγαζε αυτόματα κι όλας..Προτιμώ όπως είναι τώρα. Ευχαριστώ πολύ και τους δύο.
δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι πίθηκος

Re: Κλειδωμένες συζητήσεις

5
Οι "καρτέλες μαθημάτων" αντικατέστησαν το προηγούμενο σύστημα (το οποίο το λέγαμε "Βιβλιοθήκη") τον Οκτώβρη του 2013, λίγο πριν από τις υπόλοιπες αλλαγές. Σε εκείνο το σύστημα σίγουρα ΔΕΝ μπορούσες να γράψεις, δεν ήταν καν subforum. Κατά τα άλλα, το subforum "καρτέλες μαθημάτων", από την αρχή του, ήταν και είναι κλειδωμένο ως προς αλλαγές για τους μη-συντονιστές. Περιλαμβάνει μόνο τις στεγνές πληροφορίες για τα μαθήματα (βλ. το μενού στο πάνω-πάνω μέρος κάθε σελίδας). Αυτό που μπορούσε ανέκαθεν κάθε μέλος να γράφει είναι οι "συζητήσεις μαθημάτων", δηλαδή ό,τι βρίσκεται στην κατηγορία "Σπουδές", πέρα από το τελευταίο (κάτω-κάτω) subforum που περιέχει αυτές τις "στεγνές"-"μαζεμένες" πληροφορίες και στο οποίο γενικώς δεν προβλέπεται να γράφονται νέα posts, αλλά να διορθώνονται τα ήδη υπάρχοντα.

Ελπίζω να είναι πιο καθαρό τώρα. :)