Re: 1η φορουμοσυνάντηση @Πότε; @Πού;

31
Όσοι ενδιαφέρεστε να έρθετε, φροντίστε μέχρι αύριο το απόγευμα-βράδυ να έχετε διαλέξει τις μέρες που μπορείτε ώστε να το κλείσουμε.
Από ότι φαίνεται πάμε για Παρασκευή στις 20:00! Φυσικά μπορεί να έρθει όποιος θέλει βέβαια, ακόμα και αν δεν το έχει γράψει στο doodle! Απλώς να ξέρουμε περίπου πόσοι-ποιοι θα είμαστε. :)

Re: 1η φορουμοσυνάντηση - Παρασκευή 2/11 20:00 @Πού;

35
Λοιπόν, μέχρι στιγμής έχουν πέσει οι εξής προτάσεις:
(δεν γράφω όσα -νομίζω ότι- είναι μακριά από το κέντρο)
  • Εξάρχεια:
    • Βierhof
    • Όστρια
    • Cuzco
  • Μοναστηράκι-Θησείο:
    • Booze
    • Φενεός
  • Γκάζι
    • Bios
Οι περισσότεροι όπως βλέπω δεν έχετε κάποια ιδιαίτερη προτίμηση.
Επειδή πιθανότατα θα ορίσουμε σημείο συνάντησης σε κάποιο σταθμό μετρό-ΗΣΑΠ, προτείνω να διαλέξουμε περιοχή και βλέπουμε φτάνοντας εκεί! Να δούμε και πόσοι θα είμαστε τελικά. Γράψτε ποιοι θα έρθετε να ξέρουμε ποιους να περιμένουμε!
Άρα διαλέξτε μεταξύ:
  • Σταθμός Πανεπιστήμιο (Εξάρχεια)
  • Σταθμός Μοναστηράκι (Μοναστηράκι - Θησείο - Ψυρρή)
  • Σταθμός Θησείο (Θησείο)
  • Σταθμός Κεραμεικός (Γκάζι)
Νομίζω το Μοναστηράκι θα βολέψει τους περισσότερους, αφού εξυπηρετεί δυο γραμμές.

Re: 1η φορουμοσυνάντηση - Παρασκευή 2/11 20:00 @Πού;

36
Εγώ προτιμώ μετρό over ΗΣΑΠ... ειδικά Παρασκευή είναι μέχρι τις 2... :P
επίσης... αν μαζευτούμε πχ 15 ατομα (έως 17) κρίνοντας σπ το doodle... μήπως θα έπρεπε να ψαχτουμε λίγο... δε σημαίνει ότι θα υπάρχει (εύκολα) διαθέσιμος χωρος...
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: 1η φορουμοσυνάντηση - Παρασκευή 2/11 20:00 @Πού;

37
Προτείνω Πανεπιστήμιο, με σημείο συνάντησης την πλατεία Κοραή. Τηλέφωνο για να κλείσουμε ένα από τα μαγαζιά των εξαρρχίων αύριο το πρωί...
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''