Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

351
maria93 έγραψε:
teopap έγραψε:
Καιρός να συνεχίσει το αγαπημένο παιχνίδι για ακόμη ένα ακαδημαϊκό έτος!
Sigh..... :D
Ωχ ένα Sukamon!
Εικόνα
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

353
Εικόνα
Spoiler: show
όπως ίσως θυμάστε ο Sukamon τη Mimi κυνηγούσε αρχικά μαζί με τον tsumon (το ποντικάκι τέλος πάντων) και τους φοβόταν τρελά. Μετά όμως έγιναν φίλοι ... κ όταν έμαθε ότι ο tsumon πέθανε εξ'αιτίας των Αρχόντων του Σκότους όταν άνοιξε το νησί File και μετατράπηκε στο βουνό σπιράλ στεναχωρήθηκε πολύ....
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

355
[offtopic]
@keiner μαλλον εισαι αορατος...
Να θυμησω οτι ειναι καλυτερο να ανεβαζουμε τις εικονες τοπικα, γιατι τα λινκς ψοφανε και το τοπικ μοιαζει με νεκροταφειο μετα απο κανα-δυο μηνες.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

357
sisxetismoi.png
Spoiler: show
δεν είμαι φαν ούτε του σπόρ ούτε των Χριστουγέννων (όχι τουλάχιστον με την μορφή που έχουν σήμερα) όμως ήταν ένας αυθόρμητος συνειρμός που μου ήρθε μόλις είδα το προηγούμενο post, και απλώς βαριόμουν να κατασκευάσω την εικόνα(& να βρώ τις "πρώτες ύλες")
κατα τα άλλα νομίζω πως είναί εμφανής ο συσχετισμός, άρμα-έλκηρο, νίκη, κτλ...

Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

359
Λοιπόν...

https://www.youtube.com/watch?v=FY3S3MxJiiY
Spoiler: show
Γιατί μετά το Victory Road είναι το Indigo Plateau, κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Spoiler: show
Αταλάντευτα θα εκπληρώνω το καθήκον που μου ανατέθηκε απ' τη μοίρα, να ανασταίνω κάθε τόσο από τη λήθη αυτό το παίγνιον :lol:
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

360
887948664279156140.jpg
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.