Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

306
Spoiler: show
madadayo έγραψε:
[offtopic]
εγώ νόμιζα ότι σου θύμισε την "επίθεση" της Nefertimon...

"οβελίσκος" ... και έβγαινε κάτι σαν τη στήλη της ροζέτας....
Εικόνα
[offtopic]
Μπα....ο οβελίσκος στη δεύτερη σεζόν , ήταν ο "σκοτεινός πύργος" που σε κάθε επεισόδιο έπρεπε να γκρεμίσουν τα παιδιά(τα κοντά) της 1ης φωτογραφίας που έχεις βάλει. Στην πραγματικότητα, ήταν δημιουργήματα του κοντού με το γκρι και τα πατικωμένα καρέ μαλλιά.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Συσχετισμοι! [παιχνίδι]

307
maria93 έγραψε:
Spoiler: show
madadayo έγραψε:
[offtopic]
εγώ νόμιζα ότι σου θύμισε την "επίθεση" της Nefertimon...

"οβελίσκος" ... και έβγαινε κάτι σαν τη στήλη της ροζέτας....
Εικόνα
[offtopic]
Μπα....ο οβελίσκος στη δεύτερη σεζόν , ήταν ο "σκοτεινός πύργος" που σε κάθε επεισόδιο έπρεπε να γκρεμίσουν τα παιδιά(τα κοντά) της 1ης φωτογραφίας που έχεις βάλει. Στην πραγματικότητα, ήταν δημιουργήματα του κοντού με το γκρι και τα πατικωμένα καρέ μαλλιά.
[offtopic]
ναι, είδα τι έβαλες σαν εικόνα... απλά λέω πριν ανοίξω το σποιλερ τι σκέφτηκα...
++ αναφέρεσαι στους "πύργους του σκότους" (αχ, Ken-san...) οι οποίοι τελικά ήταν ένα δημιούργημα του malomyotimon (venomyotimon at the time) σε μία προσπάθεια να επιστρέψει στον digi-κόσμο...
ο Ukio Ikawa στον οποίο αναφέρεσαι στην πραγματικότητα ήταν απλά ένα "φερέφωνό" του.... καθώς είχε βρει καταφύγιο στο σώμα του μετά την ήττα του στην Odaiba στο part I. ο Ukio συντετριμένος από το θάνατο του φίλου του ενέδωσε στο μεγάλο όνειρο της ζωής του.... αλλά τελικά οι πύργοι του σκότους προϋπήρχαν στη θάλασσα του Dragomon όπου τους είχε ανακαλύψει ο Ken όταν πρωτοπήγε εκεί με το digivice του Osamu.... πωπω πόσες αναμνήσεις... μου έφτιαξες τη μέρα....
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One
cron