Οικονομικές κοντινές αποδράσεις απο την Αθήνα !

1
Θα ήθελα να προτείνετε οικονομικούς προορισμούς σε κοντινή απόσταση από Αθήνα, γιατί φέτος δεν προβλέπονται διακοπές !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kiris την Σάβ 21 Ιούλ 2018, 3:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://www.amara.gr

Re: Οικονομικές κοντινές αποδράσεις απο την Αθήνα !

2
Καλησπέρα!

Κοντινοί προορισμοί για μπανάκι (σχετικά κοντά στην Αθήνα-οικονομικά εισιτήρια):
-Χαλκίδα: πας από το πρωί για μπανάκι, οι παραλίες ακόμα και "μέσα στην πόλη" είναι καθαρές, μένεις για καφέ και το βράδυ έχει εξαιρετική νυχτερινή ζωή (γυρνάς με το πρώτο τραίνο). Το φοιτητικό εισιτήριο μετ' επιστροφήν δεν ξεπερνάει το 10ευρω.
-Ναύπλιο: υπέροχο και με καθαρή παραλία κάτω απ' το Παλαμίδι.
-Άνδρος: Άργησα να την εκτιμήσω, αλλά έχει πολλές ομορφιές. Εκμεταλλεύσου τα φθηνά φοιτητικά εισιτήρια! Ιδανική για ένα ωραίο ΠΣΚ.
-Ύδρα, Αίγινα, Πόρος, Σαλαμίνα, Αγκίστρι: Όμορφα νησιά και κοντά στην Αθήνα. Βάζοντας κάτω τις τιμές, την ομορφιά και τις παραλίες θα διάλεγα ξεκάθαρα την Αίγινα!

Αν τώρα έχεις αυτοκίνητο ή μπορείτε να πάτε παρέα καμιά μέρα, θα έλεγα να κατευθυνθείτε προς Σούνιο/Καλύβια, Τατόϊ, Ωρωπό....

Και η ίδια η Αθήνα είναι όμως όμορφη! Οι διακοπές στην Αθήνα δεν είναι καταδίκη (άλλοι άνθρωποι κάνουν ολόκληρο ταξίδι από την άλλη άκρη του κόσμου και ξοδεύουν πολλά χρήματα για να δουν αυτό που εμείς βαριόμαστε να βλέπουμε) ;) Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί Αύγουστο μήνα στην Αθήνα!

Βασικά σίγουρα θα βρεις κάτι, ακόμα και μακριά από την Αθήνα! Δες τιμές σε τραίνα, ΚΤΕΛ και βαπόρια. Τα φοιτητικά εισιτήρια είναι πραγματικά πολύ φτηνά! Και γιατί να μην πας Θεσσαλονίκη ή Χανιά και να μείνεις 3 μέρες σε ένα hostel, που λέει ο λόγος... Μην περιορίζεσαι!
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Οικονομικές κοντινές αποδράσεις απο την Αθήνα !

3
Καλημέρα!
i griega έγραψε: -Χαλκίδα: πας από το πρωί για μπανάκι, οι παραλίες ακόμα και "μέσα στην πόλη" είναι καθαρές, μένεις για καφέ και το βράδυ έχει εξαιρετική νυχτερινή ζωή (γυρνάς με το πρώτο τραίνο). Το φοιτητικό εισιτήριο μετ' επιστροφήν δεν ξεπερνάει το 10ευρω.
Δεν την είχα σε εκτίμηση και δεν έχω παει ποτέ για μπάνιο εκεί .
-Ναύπλιο: υπέροχο και με καθαρή παραλία κάτω απ' το Παλαμίδι.
Έχω πάει σε παραλίες του Ναυπλιου , αλλα δεν έχω παει στην συγκεκριμένη.
-Άνδρος: Άργησα να την εκτιμήσω, αλλά έχει πολλές ομορφιές. Εκμεταλλεύσου τα φθηνά φοιτητικά εισιτήρια! Ιδανική για ένα ωραίο ΠΣΚ.
Δεν έχω παέι Άνδρο, αλλα είναι μια καλή ιδέα που δέν την είχα σκεφτεί.
-Ύδρα, Αίγινα, Πόρος, Σαλαμίνα, Αγκίστρι: Όμορφα νησιά και κοντά στην Αθήνα. Βάζοντας κάτω τις τιμές, την ομορφιά και τις παραλίες θα διάλεγα ξεκάθαρα την Αίγινα!
Θα ήθελα να τα αποφύγω τα νησιά αυτα λόγο του ατυχήματος που είχε γίνει με το καράβι.

Σε ευχαριστώ πολυ για τις προτάσεις σου!
http://www.amara.gr
cron