Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

532
Παράδειγμα (direct link) σελίδας που σου εμφανίζει ως μη ασφαλή;
Λογικά στο εμφανίζει σε https σελίδες.
Στην περίπτωση του ΕΜΠ πιθανώς σε κάποιες σελίδες να χρησιμοποιούνται self-signed πιστοποιητικά ασφαλείας, τα οποία πρέπει πρώτα να αποδεχτείς (αν τα εμπιστεύεσαι), για να θεωρηθεί η σύνδεση ασφαλής.
Αν έχεις τέτοιο πρόβλημα με κάθε πιστοποιητικό τότε μήπως πχ πηγαίνει κάτι στραβά με την ημερομηνία που έχεις στον υπολογιστή σου;

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

533
To https://www.central.ntua.gr/login(που για κάποιο λόγο τώρα μου το βγάζει κανονικά) είναι που θυμάμαι τώρα να μου έβγαζε αυτό το μήνυμα, και μια φορά που μπήκα στην wikipedia (ειληκρινά δεν θυμάμαι το link που είχα πατήσει,σε μηχανή αναζήτησης μου το είχε βγάλει οπότε μπορεί να υπήρχε και τίποτα ενδιάμεσο που δεν έλενξα). Αν μου ξανακάνει κάτι τέτειο ίσως να πρέπει να ελέγξω κάπως περισσότερο.

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

535
PeriklisP έγραψε:Έχω καιρό να μπω στο μέτρο, όντως υπάρχει το βίντεο που ισχυρίζεται αυτό το άρθρο;
Ναι, χωρίς ήχο φυσικά, και το έχω πετύχει μόνο στα ελληνικά.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

536
Φτιαχνω μπισκοτα με κομματακια σοκολατας, μες στην βαρεμαρα μου, και ψαχνω τροπο να τα κανω πιο μαλακα, ala Soft Kings, ξερει κανεις κολπο; Ολο τραγανα μου βγαινουν...

Στην ιντερνετικη μου αναζητηση μεχρι και papers εφτασα να διαβαζω (ανακαλυψα και την υπαρξη του φαρινογραφου)
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

539
Υποτίθεται ότι η ζύμη πρέπει να έχει περισσότερη υγρασία, για αυτό λένε ότι βοηθάει να βάλεις καστανή ζάχαρη αντί για λευκή ή/και να προσθέσεις κανένα κρόκο στη ζύμη. Και θέλει προσοχή να μην παραψηθούν...
Why is a raven like a writing desk?

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

540
PeriklisP έγραψε:Πως θα κρατανε, ομως, την φορμα τους με λιγοτερο αλευρι;
Το κοιτάς ώστε ναι μεν να βάλεις λιγότερο αλεύρι, αλλά να μην το παρακάνεις κιόλας και να μη στέκονται. Δοκιμή και σφάλμα. Δε σου λέω ότι ετσι θα τα κανεις σαν τα soft kings, αλλά θα σου βγουν σίγουρα πιο μαλακα. Εναλλακτικά, ακολουθα τις συμβουλές της Μι Ζητα, καθώς φαίνεται πιο επιστημονικοτροπο απο τον δικό μου μπακαλε τρόπο. (Μήπως να φτιαχναμε τοπικ, "Μαγειρεύετε?")
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα