Re: Πείτε τίποτα..

4
Η εξεταστική γενικώς τελειώνει στις 31. Μέχρι τότε έχουμε διάφορα ο καθένας... Γι' αυτό ξεκίνα κι εσύ από τώρα να διαβάζεις. :P

Άσχετο, το έχεις παρατηρήσει ότι είσαι γραμμένος από την Πέμπτη, δεν έχεις ακόμα γραφτεί στη σχολή και έχει ήδη 48 posts; Έχεις το 3.7% των συνολικών posts του forum και 12 posts/day. :P Ηρέμησε λίγο! :lol:

Re: Πείτε τίποτα..

5
Ξεκινάω, ξεκινάω.. :) Μην με ζαλίζεις με τα στατιστικά, ειδικά την στιγμή που με έχεις καταλάβει - έχω πολύ όρεξη για τη σχολή η οποία εκτονώνεται εδώ, και σε συνδυασμό με τον πεπερασμένο αλλά αρκετό ελεύθερο χρόνο μου προβαίνω σε πράξεις που ορισμένοι θα θεωρήσουν ακραίες αλλά θα με βρουν παγερά αδιάφορο. :D
Αν και είσαι σε καλό δρόμο για να καταλάβεις το σχέδιο μου. Να φτάσω τα οο posts/day, το 99,9% των συνολικών posts του forum και να σε εκθρονίσω. Μετά θα διαλέξω παράταξη και θα διαθέσω την πολιτική δύναμη του forum σε αυτήν έναντι ποικίλων ανταλλαγμάτων. Σατανικό; Άσε που προτιμώ το Ραδόνιο από τα άλλα ευγενή αέρια.. :lol:
I'll try to forget you
And I know that I will
In a thousand years

Re: Πείτε τίποτα..

7
Θα έρθει η ώρα που θα αναγκαστείς αλλά τότε θα είναι ήδη αργά για να με προλάβεις.. :D Πάντως πέρα από την πλάκα είναι ωραία το forum να είναι ζωντανό και να το βλέπει αυτό όποιος μπαίνει. Και όπως πρώτος απ' όλους θα παρατήρησες υπάρχουν πολλοί πρωτοετείς κι αυτό είναι αρκετά ενθαρρυντικό. Όταν θα αρχίσουν όλα τα μαθήματα υποθέτω πως θα μπαίνουν και θα γράφουν λιγότερο αλλά θα είναι καλό για τον καθένα να μπαίνει όποτε θέλει και μπορεί. Οι πληροφορίες είναι πολύ χρήσιμες, αλλά και το κομμάτι με μουσική-συναυλίες κ.λ.π είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον. Μπράβο σας που το στήσατε, ειλικρινά. Ειδικά χωρίς να υπάρχει δόλος, αντίθετα με τα παραταξιακά που παρότι είναι forum, έχουν έναν προσανατολισμό και μια ομαδοποίηση. Εδώ ο καθένας γράφει ό,τι σοβαρό κι ότι βλακεία θέλει (βλέπε JohnAnto)..
I'll try to forget you
And I know that I will
In a thousand years

Re: Πείτε τίποτα..

8
Έκανες ένα τεράστιο λάθος... :P Δεν έχεις γνωρίσει κανέναν από εμάς προσωπικά και όμως δείχνεις έτοιμος να "εκτελέσεις εντολές" αν τι βρεις εδώ. Πού ξέρεις ότι δεν είμαστε μέλη παράταξης; Επειδή το λέμε στο welcome message; Ή πού ξέρεις ότι το όλο site δεν στήθηκε μόνο και μόνο για να φτιάξουμε αργότερα μια και καλά ανεξάρτητη παράταξη πιο σκληροπυρηνική από τις άλλες; Μήπως αυτό είναι σατανικότερο από το δικό σου σχέδιο; :P

Χμ... θέλω να πιστεύω οτι δεν ισχύει κάτι από αυτά αλλά πριν πάρεις μια πρώτη γεύση από το τι γίνεται στα ελληνικά πανεπιστήμια καλό θα ήταν να αμφιβάλεις ΓΙΑ ΟΛΑ. Πρόσεξέ το αυτό, μπορεί να την πατήσεις πολύ άσχημα. Χωρίς παρεξήγηση πάντα, απλώς το αναφέρω εδώ μιας που μου δόθηκε η αφορμή. :)

Πάντως άμα δεις μεγαλύτερα forums (πχ το shmmy), εκεί ναι, ο καθένας γράφει όοοο,τι θέλει. Θα βρεις ανθρώπους από κάθε πολιτική και όχι μόνο απόχρωση. Γίνεται λίγο μπάχαλο και δεν μπορεί να επέμβει εύκολα κανείς, αλλά υπάρχει πολυφωνία. Αυτό δυστυχώς δεν το πολυβλέπω εδώ... Μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι οι φορές που διαφωνήσαμε έντονα με κάποιον.

Re: Πείτε τίποτα..

9
Γι' αυτό δεν νομίζω να είστε και τόσο σκληροπυρηνικοί. Δεν έχω δει πολλά αλλά οι απόψεις εδώ είναι σε καλή κατεύθυνση και δεν φαίνεται να στοχεύουν σε κάτι ιδιοτελές. Άμα το δω σαφώς θα μείνετε μόνοι σας. :)
Αν θέλετε πολυφωνία περιμένετε για περισσότερα μέλη, αν και μοιάζουν να αυξάνονται γρήγορα, και διοργανώστε πολιτικές συζητήσεις. Αν είναι υπό έλεγχο θα είναι το λιγότερο εποικοδομητικές και ίσως βοηθησουν αρκετούς να βελτιώσουν τα πράγματα στο κεφάλι τους. Όλοι πρέπει να ακούνε πριν μιλήσουν. Αλλά όχι απαραίτητα να αλλάζουν αυτό πουτ ήθελαν να πουν.
Και πίστεψε με, αμφιβάλλω για τα πάντα. Είναι στη φύση του επιστήμονα. :lol: Για την ακρίβεια είμαι δύσπιστος κι αντικοινωνικός, αλλά λέμε τώρα. Αν ο περίγυρος αξίζει, άσχετα με τη γενική κατάσταση που επικρατεί στο χώρο, αυτό αλλάζει. Κι είμαι αρκετά πρόθυμος να δω και την άλλη πλευρά όλων των πραγμάτων. :D
Λοιπόν επειδή το σοβαρέψαμε πολύ πάω να χαζέψω. Θα τα πούμε λογικά σύντομα. Κι ελπίζω να μην κριθώ γι αυτό όπως στην αρχή του θέματος. :oops:
I'll try to forget you
And I know that I will
In a thousand years

Re: Πείτε τίποτα..

10
Χμ... Ίσως έτσι φάνηκε αλλά δεν ήθελα να "στην πω". :) Απλώς να σου τονίσω να προσέξεις κάποια πράγματα που πρόσεξα τώρα που είναι αρχή. Δεν θα κριθείς πάντως από τώρα, είσαι φρέσκος και είσαι σε μια φάση όρεξης που αρκετοί από εμάς ήμασταν κάποτε. Χαλάρωσε και απόλαυσε τη σχολή. :)
cron