Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

511
KiritoShu έγραψε:
Nickk έγραψε:Ανανεωμένο, απλό κι ωραίο! http://www.central.ntua.gr/
Υποθέτω πως είμαι ο μόνος που δε βρίσκει καθόλου λειτουργική την καινούργια καρτέλα?? (τονίζω ως προς εμφάνιση δε βρίσκω τπτ κακό)
Εμένα πάντως μου αρέσει που έχει και αναζήτηση αλλά και τους βαθμούς που έχεις πάρει όσες φορές έχεις δώσει κάθε μάθημα... Τι δεν σου φαίνεται λειτουργικό;
Μάκη δεν θα σου δώσουμε εικόνα αλλά θα σε αφήσουμε να φαντάζεσαι από αυτά που λέμε :bleh:
Study at ΕΜΠ they said... It will be fun they said...

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

512
Το ότι από προεπιλογή δε φαίνονται όλα τα μάθημα και δεν πάνε με τη σειρά που περνιουνται στην καρτέλα όπως πριν. Με Μια ματιά μπορούσα να δω αν έχει βγει τπτ.. Τώρα θα πρέπει να κάνω ένα κλικ παραπάνω βέβαια ως γνωστόν ειμαι περίεργος και δε μου αρέσουν οι αλλαγές. Πχ γιατί το tapatalk έκανε update πάλι και άλλαξε το interface??
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

516
MakisH έγραψε:Ευχαριστώ πολύ! Ωραίο φαίνεται!
(Papajim βλέπω καλά στο screenshot???? Ποια διανομή είναι αυτή;)
It's called Windows. Get over it...
Εικόνα
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

519
Σχόλιο για την "μηχανοργάνωση" της εκκλησίας: τόσο συχνά αναγορεύουν κάποιον σε "Ανώτερο Ταξιάρχη του Τάγματος των Ορθοδόξων Σταυροφόρων του Παναγίου Τάφου", ώστε έχουν έτοιμη σχετική φόρμα στην οποία συμπληρώνουν τα στοιχεία που λείπουν με το χέρι; (δεν έχω ιδέα τι ή πόσο σημαντικό μπορεί να είναι αυτό που έγινε, αλλά φαίνεται λίγο... κουλό!)

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

520
Μάκη, νομίζω πως απονέμεται μετά από οικονομική ενίσχυση ή κάποιου άλλου είδους που θα μπορούσε να προσφερθεί (οποιουδήποτε τύπου βοήθεια και προσφορά δλδ) και γενικά αν και δεν είναι και από τις πιο συχνές κινήσεις και δραστηριοποιήσεις, υπάρχουν άτομα που συμβάλλουν στην διατήρηση του ναού(και τάφου). Ίσως λίγες φορές αλλά συνήθως πολύ σημαντικά . Οπότε κάπως έτσι απαντάται το ερώτημά σου περι τυπωμένου τίτλου τιμών.
Βέβαια μπράβο της που ενδιαφέρεται καθότι είναι κομμάτι αν μη τι άλλο θρησκευτικού πολιτισμού και ίσως ελάχιστοι να ενδιαφερόντουσαν έστω και λίγο για οτιδήποτε σχετίζεται με αυτό.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone
cron