Αύγουστος στην Αθήνα

1
Επειδή υπάρχουν πολλοί που θα περάσουν είτε μεγάλο μέρος, είτε ολόκληρο τον Αύγουστο στην Αθήνα, έχετε να προτείνετε μέρη που θα μπορούσε να πάει κανείς για να περάσει την ώρα του ευχάριστα (από μπαρ και φαγάδικα, μέχρι και πιο απομονωμένες παραλίες)?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Αύγουστος στην Αθήνα

2
Επειδή είσαι μερακλής (και επειδή αντιλαμβάνομαι το συναίσθημα), θα πρότεινα να πας πως Νέα Ερυθραία, έχει κάτι πολύ ωραία μπαράκια και είναι σα να βρίσκεσαι σε νησί. Προσοχή, έχει κόσμο. Κατά τα άλλα η Αθήνα έχει πολλές ταράτσες (ψάξ' το λίγο άμα θες) που προσφέρονται για καφέ και ποτό.
Επίσης για βόλτες (σε συνδυασμό με φαγητό) θα πρότεινα την Καστέλλα και τον Φλοίσβο. Ακόμη σου προτείνω το "γιάντες" στα Εξάρχεια, έχω καιρό να πάω αλλά είναι πολύ ωραίο (και έχει και κεφτεδάκια!).

Άμα θες για καμιά κοντινή εκδρομή (που να σου βγει και φτηνά) σου προτείνω τη Χαλκίδα. Έχει καθαρές παραλίες (με γαλάζια σημαία παρακαλώ) και έχει και ωραία περατζάδα. Επίσης μπορείς να πας με το τραίνο (μπουαχαχαχα) με 8€ (το φοιτητικό με επιστροφή από Αθήνα, η τιμή είναι πιο χαμηλή για τους πολύτεκνους).

Τέλος, άμα έχεις αμάξι μπες μέσα, οδήγησε και όπου σε βγάλει. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα. Καλή τύχη!
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Αύγουστος στην Αθήνα

3
Από παραλία σου προτείνω ανεπιφύλακτα την ΚΑΠΕ στο σούνιο, είναι μια απομονωμένη παραλία, είναι μικρή και δεν χωράει πολλούς, οπότε μπορεί κυριακή να φαίνεται ότι έχει κόσμο. Είναι κολπίσκος πολύ καθαρή και ωραίο τοπίο. Ίσως η αγαπημένη μου παραλία στην αττική. Είναι ΄λίγο κουλό το σημείο που στρίβεις και εχει χωματόδρομο μέχρι το σημείο που μπορείς να παρκάρεις για να κατέβει αλλά είναι πολύ ωραία http://www.forkeratea.com/2013/07/h-cos ... video.html
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding
cron