Διακοπές;

1
Πού πήγατε/είστε/θα πάτε διακοπές;
Πού θα θέλατε να πάτε αλλά για διάφορους λόγους δεν μπορείτε να πάτε;
Βάλτε καμιά φωτογραφία, πείτε καμιά ιστορία, καμιά πρόταση, συμβουλή, κριτική.

:party:

ΥΓ: Σήμερα έχει και πανηγύρι!

Re: Διακοπές;

3
MakisH έγραψε: Πού θα θέλατε να πάτε αλλά για διάφορους λόγους δεν μπορείτε να πάτε?
Εγώ Καραϊβική θα πήγαινα αλλά δεν είχε α θέση στο αεροπλάνο... Μετά σκέφτηκα για Κανάρια Νησιά αλλά έπρεπε να αλλάξω 2 αεροπλάνα για να πάω και βαριόμουν... Μετά σκέφτηκα ότι οι Μαλβίδες είναι πολύ πασέ, ξενέρωσα και έμεινα Ελλάδα :P
ΥΓ: Σήμερα έχει και πανηγύρι
Kάθε μέρα είναι πανηγύρι!!!!
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Διακοπές;

4
Εγώ όπως πάντα έχω κατέβει για λίγες μέρες στο χωριό μου! Έχω να πω πως εμείς εδώ σαν όλα τα χωριά που σέβονται τον εαυτό τους έχουμε πολλά δεντράκια και πολλά ψητά μέρα που είναι σήμερα! :razz: Επίσης κι από πανηγύρια καλά πάμε (δυστυχώς! :bleh: ). Πρόσφατα πήγα στο Ρίο! Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν περίμενα να είναι τόσο όμορφα αλλά πέρασα υπέροχα. :) Έχει πολύ όμορφα ξενοδοχεία, καλό φαγητό, ωραίες παραλίες και η θέα της γέφυρας κάνει το τοπίο ξεχωριστό! Ακόμα είναι κοντά στην Αθήνα και έχει σχετικά καλές τιμές! Τώρα για το που θα ήθελα να ταξιδέψω...προσωπικά σε ένα σωρό χώρες αλλά προς το παρόν ούτε ο χρόνος ούτε τα χρηματά μου το επιτρέπουν! :whistle:

Re: Διακοπές;

8
@Σοφία: Τώρα πια ο Μάκης καλοπερνάει, ούτε υποχρεώσεις ούτε τίποτα. Κάνει απλά ζωάρα στο Ηράκλειο!

Εγώ πήγα για λίγες μέρες στις Σπέτσες και ύστερα στο Αγκίστρι. Δυστυχώς η φετινή κατάσταση με την λήξη του εξαμήνου την πρώτη του Αυγούστου δεν ευνόησε τις διακοπές σε πιο μακρινούς προορισμούς.
Πάντως ήταν πολύ όμορφα :) Ειδικά οι Σπέτσες είναι ένα μέρος πολύ γραφικό και ιδιαίτερο, το οποίο και προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους ακόμη δεν το έχουν επισκεφτεί.
Και τα δύο όμως είναι κοντά στην Αθήνα, τα εισιτήρια προσιτά και φαγητό-ποτό κλπ λογικά.
Υ.Γ. Δεν διέφεραν και πολύ από άποψη κόσμου με την Αθήνα, το ΕΜΠ παραθέριζε και πάλι εκεί με πρωτεργάτες τους Ηλεκτρολόγους και ορισμένα άτομα από τη σχολή μας :razz:
Κάποιες μέρες στην Αθήνα, η οποία όμως είναι αρκετά όμορφη χωρίς τον πολύ κόσμο και διευκολύνονται οι εξορμήσεις στα αγαπημένα μου βιβλιοπωλεία του Μοναστηρακίου.

Τέλος πάντων, επιφυλάσσομαι για κάτι καλύτερο όμως τα Χριστούγεννα που έρχονται και το οποίο μου έταξαν οι γονείς μου:
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone
Συνημμένα
Budapest
Budapest
cron