Chemicovision

1
Λοιπόν... Σε διάφορα fora (ο ορθός πληθυντκός του forum για οποιον κοιτάζει περίεργα τη λέξη) τον τελευταίο καιρό παίζουν ένα ενδιαφέρον παιχνιδάκι στυλ Eurovision. Μην ανησυχείτε δε θα χρειαστεί να τραγουδήσετε εσείς.
Κανόνες:
Χρειαζόμαστε 12 παίκτες και έναν moderator
Διεξάγονται 12 γύροι
Σε κάθε γύρο ο κάθε παίκτης στέλνει από 1 τραγούδι με pm στον moderator με το λινκ του στο youtube
Αφού ο moderator συγκεντρώσει και τα 12 τράγουδια τα ανεβάζει και οι υπόλοιποι παίκτες βαθμολογούν με σύστημα Eurovision. Δηλαδή, δεν ψηφίζουμε το δικό μας τραγούδι, δίνουμε 12 πόντους στο τραγούδι που μας άρεσε περισσότερο, 10 στο αμέσως επόμενο, μετα 8,7,6,5,4,3,2,1 (αν θέλετε δικαιολογείτε κιόλας). Και αυτά σε pm στον moderator στέλνονται και αυτός τα αναρτά όταν έχουν παραδώσει όλοι οι διαγωνιζόμενοι
Η ίδια διαδικασία επαναλαμβάνεται και για τους επόμενους 11 γύρους
Νικητής αναδεικνύεται ο παίκτης με τους περισσότερους πόντους συνολικά

Δηλώσεις συμμετοχής στο topic (το ρόλο του moderator τον αναλαμβάνω εγώ)
Αν έχετε προτάσεις για βελτίωση του του παιχνιδιού ελεύθερα
Αν πάλι το θεωρείτε σαχλό και ανούσιο πείτε το δεν πειράζει

Μην ξεχνάμε το έπαθλο... Αυτό θα το αποκαλύψουμε στο τέλος.. Αλλά μην ξεχνάτε σημασία δεν έχει ο προορισμός αλλά το ταξίδι!! :bigbeer:

Ευρετήριο
1ος γύρος
2ος γύρος
3ος γύρος
4ος γύρος (Dance)
5ος γύρος (καψουροτράγουδα)
6ος γύρος (προεπιλεγμένοι καλλιτέχνες)
7ος γύρος (soundtrack)
8ος γύρος (Eurovision)
9ος γύρος
10ος γύρος
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Chemicovision

6
σαφώς.. βέβαια αν υποψιαστώ κάτι περιεργο κατά τη διάρκεια της διαδικασίας θα υπάρχουν κυρώσεις
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Chemicovision

10
Θέλω κι εγώ!!!

(Σε κάθε γύρο θα πρέπει να συμμετέχουμε με ένα τραγούδι κάποιας συγκεκριμένης κατηγορίας ή με ό,τι θέλουμε κάθε φορά;)
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.
cron