Re: Πωλείται/Χαρίζεται/Ζητείται/Ανταλλάσσεται

11
Ζητάω τον δεύτερο τόμο του εξής βιβλίου που δινόταν παλιότερα στην Περιβαλλοντική Μηχανική:

"Μηχανική Υγρών Αποβλήτων" - Metcalf & Eddy (Tchobanoglou)

Επίσης, αν κάποιος δίνει το "Διαχείριση Υγρών Αποβλήτων" του Λυμπεράτου, θα με ενδιέφερε και αυτό.

Θα προτιμούσα αντίτυπα σε καλή κατάσταση, χωρίς (πολλές) σημειώσεις. Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα. :)

Πωλείται SYMANTEC Norton 360 Greek 1 Έτος

12
Καλή χρονιά σε όλους,
Αγόρασα το SYMANTEC Norton 360 Greek 1 Έτος και μου περισσεύει η άδεια για έναν υπολογιστή.
Την πουλάω 27 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου με μήνυμα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε εδώ: http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SY ... langId=-18

Πωλείται SYMANTEC Norton 360 Greek 1 Έτος

13
Αγόρασα το SYMANTEC Norton 360 Greek 1 Έτος και μου περισσεύει η άδεια για έναν υπολογιστή.
Όποιος ενδιαφέρεται την δίνω με 25 ευρώ. Επικοινωνήστε μαζί μου με μήνυμα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε εδώ: http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SY ... langId=-18[/quote]

Μεταχειρισμένα Βιβλία για ΧΜ

14
Γεια σας παιδιά, έχω κάποια μεταχειρισμένα βιβλία (σε άριστη κατάσταση) που μπορεί να ενδιαφέρουν κάποιον: :studying:
1) Απειροστικός Λογισμός Τόμος Ι - R.L. Finney / M.D. Weir / F.R. Giordano
2) Απειροστικός Λογισμός Τόμος ΙI - R.L. Finney / M.D. Weir / F.R. Giordano
3) Βασικοί Πίνακες & Εξισώσεις του Perry Για Χημικούς Μηχανικούς - James G. Speight
4) Γενική Χημεία - Ebbing Gammon
5) Εισαγωγή στη Θερμοδυναμική Τόμος ΄Β - J.M. Smith /H.C. Van Ness /M.M. Abbott
6) Εφαρμοσμένα Μαθηματικά Ι - Παράγωγος, Ολοκλήρωμα, Ακολουθίες, Σειρές - Β.Β. ΜΑΡΚΕΛΛΟΥ
7) Εφαρμοσμένα Μαθηματικά ΙΙ - Γραμμική Άλγεβρα, Διαφορικές Εξισώσεις - Β.Β. ΜΑΡΚΕΛΛΟΥ
8) Θερμοδυναμική Βασικές αρχές και νόμοι Τόμος Ι - Αγγέλου Θ. Παπαϊωάννου
9) Πανεπιστημιακή Φυσική Τόμος 'Α - Μηχανική Θερμοδυναμική - Hugh D. Young
10) Πανεπιστημιακή Φυσική Τόμος 'Β - Ηλεκτρομαγνητισμός Οπτική Σύγχρονη Φυσική - Hugh D. Young
11) Προγραμματισμός FORTRAN 90/95 Για Επιστήμονες & Μηχανικούς - Δ. Σ. Ματαράς /Φ. Α. Κουτελιέρης
12) Χημική Ισορροπία και Ανόργανη Ποιοτική Ημιμικροανάλυση - Θ.Π. Χατζηϊωάννου
Οι τιμές είναι συζητήσιμες. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για κάποιο βιβλίο μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με mail: thumbolina_marou"ΑΤ"hotmail.com
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i griega την Παρ 28 Μαρ 2014, 4:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μετακίνηση θέματος και προσθήκη "ΑΤ" για αποφυγή spam bots

Πωλείται ποντίκι

15
Αγόρασα το ασύρματο ποντίκι Logitech M560 (μαύρο) από το Πλαίσιο για 40€. Επειδή δεν συνεργάζεται καλά με Linux το πουλάω (δεν μπορώ να το επιστρέψω επειδή είναι ανοιγμένο). Έχει ελάχιστες ώρες χρήσης (το αγόρασα μόλις χθες), είναι σε άριστη κατάσταση, με την απόδειξη αγοράς, τη συσκευασία του κτλ. Το δίνω 33.33€, χέρι με χέρι, στη σχολή και φυσικά μπορείτε να το δοκιμάσετε.

Το ποντίκι φαίνεται ιδιαίτερα συμπαθητικό, αλλά τελικά προορίζεται για Windows 8 και 7. Παρέχει κάποιες χρήσιμες συντομεύσεις για εναλλαγή εφαρμογών/παραθύρων και τα πλήκτρα του μπορούν να προγραμματιστούν με το παρεχόμενο (μόνο για Windows) λογισμικό. Η ροδέλα του δεν είναι κουμπί, αλλά πατώντας την αλλάζει η αίσθηση του scrolling από "κλιμακωτή" (click-click) σε "ελεύθερη" (πιο ομαλή). Έχει ένα επιπλέον κουμπάκι πίσω από τη ροδέλα, το οποίο μπορείτε να το ρυθμίσετε όπως θέλετε. Επίσης είναι αρκετά ελαφρύ καθώς παίρνει μόνο μία AA μπαταρία.

Re: Πωλείται/Χαρίζεται/Ζητείται/Ανταλλάσσεται

16
Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!!..
Πωλούνται τα εξής βοηθήματα για Άλγεβρα ά λυκείου:
Άλγεβρα Α' Λυκείου ( Α' και Β' τεύχος) του Βασίλη Παπαδάκη
Εκδόσεις Σαββάλας


Ιδανικά για μικρότερα αδέρφια/ξαδέρφια αλλά και σε περίπτωση που κάποιος κάνει μαθήματα σε παιδιά πρώτης λυκείου είναι ιδαίτερα χρήσιμα..Αγοράστηκαν και έπειτα ήρθαν και δώρο και δε μπορούμε να τα επιστρέψουμε δυστυχώς..Κόστισαν περίπου 15€ το καθένα, είναι εντελώς καινούρια και τα δίνουμε 10€/το καθένα..
20€ για τα δύο βιβλία!!!

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.. :)

Re: Πωλείται/Χαρίζεται/Ζητείται/Ανταλλάσσεται

17
Ενδιαφέρομαι ακόμα για τα βιβλία Περιβαλλοντικής Μηχανικής (κυρίως του Λυμπεράτου). Στείλτε μου μέχρι την Τετάρτη αν γίνεται.
MakisH έγραψε:Ζητάω τον δεύτερο τόμο του εξής βιβλίου που δινόταν παλιότερα στην Περιβαλλοντική Μηχανική:

"Μηχανική Υγρών Αποβλήτων" - Metcalf & Eddy (Tchobanoglou)

Επίσης, αν κάποιος δίνει το "Διαχείριση Υγρών Αποβλήτων" του Λυμπεράτου, θα με ενδιέφερε και αυτό.

Θα προτιμούσα αντίτυπα σε καλή κατάσταση, χωρίς (πολλές) σημειώσεις. Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα. :)
Και ναι, το ποντίκι εξακολουθεί να πωλείται... :P (βλ. παραπάνω)

Re: Πωλείται/Χαρίζεται/Ζητείται/Ανταλλάσσεται

19
Λόγω οικονομικών δυσκολιών πωλούνται τα παρακάτω βοηθήματα ( Όλα είναι από συγγραφέα: Γιάννης Β. Γκαρούτσος και εκδόσεις: SPIN) :
  • Ακολουθίες Πραγματικών Αριθμών
    Μαθήματα Γραμμικής Άλγεβρας και Αναλυτικής Γεωμετρίας
    Μαθηματική Ανάλυση Τεύχος Ι
    Μαθηματική Ανάλυση Τεύχος ΙΙ (2 αντίτυπα )
    Συναρτήσεις Πολλών Μεταβλητών
    Ολοκληρώματα
    Συνήθεις Διαφορικές Εξισώσεις
    Μαθήματα Θεωρίας Πιθανοτήτων
    Μαθήματα Αριθμητικής Ανάλυσης
    Μηχανική Παραμορφώσιμου Στερεού Τεύχος Ι
Είναι όλα σε άριστη κατάσταση χωρίς προσωπικές σημειώσεις. Υπό άλλες συνθήκες θα τα έδινα στην βιβλιοθήκη του αναγνωστηρίου....

Πωλούνται 50 ευρώ όλα μαζί ή 5 ευρώ έκαστο.

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.
cron