Πωλείται/Χαρίζεται/Ζητείται/Ανταλλάσσεται

1
Κατά καιρούς εμφανίζονται κάποιες αγγελίες εδώ και σκεφτήκαμε ότι καλό θα ήταν να μαζευτούν όλες σε ένα topic και να υπάρχουν κάποιοι γενικοί κανόνες για να γίνονται όλα ομαλά.

Κανόνες για τις αγοραπωλησίες
  1. Οι αγοραπωλησίες αποτελούν μία διμερή συμφωνία μεταξύ του πωλητή και του αγοραστή. Το chemeng-ntua.gr απλά αποτελεί μια πλατφόρμα επικοινωνίας και δε φέρει καμία ευθύνη τόσο για τις πληροφορίες για το προϊόν προς πώληση όσο και για τυχόν αποτυχημένες αγοραπωλησίες ή μη τήρηση των μη συμφωνημένων μεταξύ των δύο μελών.
  2. Μέσα από αυτό το topic μπορούν να πωλούνται, να χαρίζονται, να ανταλλάσσονται ή να ζητούνται αντικείμενα.
  3. ΔΕΝ επιτρέπεται η πώληση πειρατικού λογισμικού ή άλλου ακραίου υλικού (π.χ πορνογραφικό υλικό). Τα παραπάνω αντιβαίνουν στους κανόνες του forum.
  4. Υπενθυμίζεται ότι, από τους κανόνες του forum, δεν επιτρέπονται διαφημίσεις. Για το λόγο αυτό, δεν επιτρέπονται αγγελίες για πώληση προϊόντων ή για παροχή υπηρεσιών από καταστήματα/εταιρίες κτλ (π.χ. φροντιστηριακά μαθήματα). Το topic αυτό σκοπεύει απλώς να βοηθήσει φοιτητές της σχολής μας που θέλουν να πουλήσουν/χαρίσουν κάτι σε συμφοιτητές τους.
  5. Η επικοινωνία μεταξύ του πωλητή και των ενδιαφερόμενων υποψήφιων αγοραστών μέσω αυτού του site γίνεται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ με Προσωπικό Μήνυμα (PM). Απαντήσεις/απορίες/εκδηλώσεις ενδιαφέροντος σε αυτό το topic θα διαγράφονται. Προτιμήστε κάποιο μέσο άμεσης και ιδιωτικής επικοινωνίας.
  6. Οποιεσδήποτε αγγελίες αγοραπωλησιών σε αυτό το forum περιορίζονται αυστηρά μόνο σε αυτό το topic. Εάν ανοίξετε νέο θέμα για να αγοράσετε/πωλήσετε κάποιο αντικείμενο, η δημοσίευσή σας θα μεταφέρεται εδώ και το θέμα θα διαγράφεται.
  7. Σε περίπτωση λήξης της αγγελίας (π.χ. εάν πουλήσετε το σχετικό αντικείμενο) ζητήστε από κάποιον συντονιστή να ενημερώσει τη δημοσίευσή σας.
Παρακαλώ δεχτείτε ότι το παραπάνω δεν είναι ένα νομικό κείμενο αλλά απλώς σκιαγραφεί τη φιλοσοφία με την οποία θεωρούμε θεμιτή τη φιλοξενία αγγελιών σε αυτό το site. Ως εκ τούτου, μπορούν να αλλάξουν όποτε θεωρούμε αναγκαίο ώστε να αντιμετωπιστούν/προληφθούν προβλήματα κακής χρήσης.

Προτάσεις προς τους ενδιαφερόμενους:
  • Να είστε σαφείς στις αγγελίες σας. Περιγράψτε επαρκώς το αντικείμενο, την τιμή και τον τρόπο επικοινωνίας. (αποφεύγετε να δίνετε δημοσίως προσωπικά στοιχεία σας όπως τηλέφωνο)
  • Προτιμήστε τις αγοραπωλησίες "χέρι με χέρι".
  • Εάν δεν βρείτε ενδιαφέρον για την αγγελία σας ΜΗΝ την ξαναγράφετε. Επανειλημμένες αναδημοσιεύσεις θα επιφέρουν κυρώσεις κατά την κρίση των συντονιστών.
  • Θα ήταν άσχημο να γράφει κάποιος στο forum μόνο για να αναρτά αγγελίες, αποφύγετέ το. Εάν διαπιστωθεί τέτοια συμπεριφορά μπορούν να επιβληθούν κυρώσεις.
Η ιδέα για αυτό το topic ακολουθεί την επιτυχημένη λειτουργία του αντίστοιχου topic στο MQN.gr.

Πωλείται σκληρός δίσκος

2
Ξεκινάω το topic με μια αγγελία πώλησης ενός εσωτερικού σκληρού δίσκου 3.5".

Μοντέλο: Seagate ST3500320AS
Περιγραφή: εσωτερικός σκληρός δίσκος 3.5", χωρητικότητας 500GB, ταχύτητας περιστροφής 7200rpm και σύνδεσης SATA 3Gb/s.
Ο δίσκος παραλήφθηκε πριν λίγες μέρες από την Seagate (μέσω Πλαισίου) ως αντικαταστάτης ενός όμοιου δίσκου. Η σειρά είχε εμφανίσει πρόβλημα με το firmware και είχε ανακληθεί. Αυτός που δίνω έχει τη διορθωμένη έκδοση του firmware (SD1A) και γράφει πάνω "Certified Repaired HDD".

Βρίσκεται σφραγισμένος στη συσκευασία του και δίνεται μαζί το σχετικό παραστατικό αλλαγής από το Πλαίσιο. Σύμφωνα με το serial number του, έχει εγγύηση μέχρι 17/12/2013.

Πωλείται για 45€, χέρι με χέρι. Μπορείτε να τον δοκιμάσετε στη σχολή, σε εξωτερική θήκη. Πωλείται επειδή δεν έχω τι να τον κάνω.
Υπενθυμίζω ότι οι καινούργιοι σκληροί δίσκοι έχουν πάνω από διπλάσια τιμή αυτήν την περίοδο.
Επικοινωνία μέσω προσωπικού μηνύματος.

edit: Δεν πωλείται πλέον. Αξιοποιήθηκε αλλιώς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Τετ 03 Οκτ 2012, 4:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προσθήκη edit

Πωλούνται βιβλία γκαρουτσίνιο

3
Πωλούνται τα παρκάτω βιβλία του γνωστού Βραζιλιάνου συγγραφέα Γκαρουτσίνιο:
Μαθήματα γραμμικής άλγεβρας και αναλυτικής γεωμετρίας
Συναρτήσεις πολλών (πααααρα πολλών) μεταβλητών
Συναρτήσεις πολλών μεταβλητών και πολλαπλών ολοκληρωμάτων (λυμνένες ασκήσεις και θέματα)
Ολοκληρώματα
Θερμοδυναμική
Μηχανική παραμορφώσιμου στερεού Ι

Προς 8Ε έκαστο.
Η καταστασή τους είναι αρκετά καλή.
Let all of your memories burn in the fire of oblivion
Let all of your regrets burn in the fire of redemption

Πωλείται Βιβλίο για Fortran

4
Πωλείται το παρακάτω βιβλίο για τη Fortran:

Fortran 77/90/95 & Fortran 2003 2η έκδοση

Συγγραφέας: Αλέξανδρος Σ. Καράκος
Σελίδες: 440
Εκδόσεις Κλειδάριθμος

Το βιβίο συνοδεύεται από CD που περιέχει τον πηγαίο κώδικα όλων των παραδειγμάτων του βιβλίου καθώς και συμπιεσμένα αρχεία πέντε πλήρως λειτουργικών και έτοιμων προς χρήση μεταγλωττιστών της γλώσσας FORTRAN.

Τιμή: 15€. Το βιβλίο βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Επικοινωνία μέσω pm.

Πωλούνται Γκαρούτσοι σε άριστη κατάσταση μισοτιμίς!

5
Τα γράφω αναλυτικά, ελπίζω να μην ξεχνάω κανένα:


1ο εξάμηνο: αναλυση τομ. Ι και ΙΙ, Ακολουθίες, Γραμ. Άλγεβρα, Φυσική Ι

2ο εξάμηνο: Ανάλυση ΙΙ, Ολοκληρώματα, Ηλεκτρομαγνητισμός (Φυσική ΙΙ)

3ο εξάμηνο: Αριθμ. Ανάλυση, Διαφορικές, Πιθανότητες

4ο εξάμηνο: Πεδία Ι, Πεδία ΙΙ

Όποιος ενδιαφέρεται στέλνει μήνυμα! :-)

Re: Πωλείται/Χαρίζεται

8
Ζητείται πολυμηχάνημα (όχι πλέον)

Ζητείται μεταχειρισμένο πολυμηχάνημα σε χαμηλή τιμή. Χαρακτηριστικά που θα το κάνουν να προτιμηθεί, χωρίς να είναι απαραίτητα:
1. Δυνατότητα αυτόματης εκτύπωσης διπλής όψης
2. Auto feed για scan/copy
3. Φτηνά μελάνια που να πωλούνται ακόμα ή στοκ που θα μπορούσατε να μου δώσετε
5. Αν είναι Canon και παίρνει τα ίδια μελάνια με κάποια που έχω εγώ θα είναι κάτι πολύ καλό.

Το πιστό μου πολυμηχάνημα το έκαψε κεραυνός πριν μερικές εβδομάδες. Έχω κάνει προσπάθειες να το επισκευάσω, αλλά μάταια. Επειδή δεν ξέρω πού θα βρίσκομαι μετά από λίγους μήνες δεν θέλω να αγοράσω καινούργιο, ωστόσο χρειάζομαι κάτι να κάνω τη δουλειά μου...

Θα προτιμούσα να το δοκιμάσω πρώτα. Στείλτε μου πμ αν έχετε κάτι. :)

Re: Πωλείται Βιβλίο για Fortran

9
Πωλούνται οι παρακάτω Γκαρούτσοι (χρήσιμοι για μαθήματα εαρινών εξαμήνων):

"Ολοκληρώματα" (χρήσιμο για Μαθηματικά ΙΙ)
"Μαθήματα Στατιστικής" (χρήσιμο για Μαθηματικά IV)
"Αριθμητική Ανάλυση" (χρήσιμο για Μαθηματικά IV)

Τιμή: 5€ έκαστο. Τα βιβλία βρίσκονται σε καλή κατάσταση. Επικοινωνία μέσω pm.

Επίσης υπενθυμίζεται ότι:
alex έγραψε:Πωλείται το παρακάτω βιβλίο για τη Fortran:

Fortran 77/90/95 & Fortran 2003 2η έκδοση

Συγγραφέας: Αλέξανδρος Σ. Καράκος
Σελίδες: 440
Εκδόσεις Κλειδάριθμος

Το βιβίο συνοδεύεται από CD που περιέχει τον πηγαίο κώδικα όλων των παραδειγμάτων του βιβλίου καθώς και συμπιεσμένα αρχεία πέντε πλήρως λειτουργικών και έτοιμων προς χρήση μεταγλωττιστών της γλώσσας FORTRAN.

Τιμή: 15€. Το βιβλίο βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Επικοινωνία μέσω pm.
cron