Re: Χρήματα Πρακτικής

2
λογικά θα προηγηθούν οι του Ιούνη. αλλά έχω την εντύπωση ότι ακόμη δεν εχουν πληρωθεί οι περσινές πρακτικές...
(εννοώ της περιόδου 2009-10)
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Χρήματα Πρακτικής

4
Άρα λογικά θα προηγηθεί της φετινής πρώτης δόσης. Αλλά αν θυμάμαι καλά από προηγούμενά σου ποστ, έκανες πρακτική μέσω IAESTE οπότε δε θα έπρεπε να ενδιαφέρεσαι άμεσα. έτσι δεν είναι?
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Χρήματα Πρακτικής

8
Πάντως πάνω σε αυτό το θέμα, και το ύφος σου και οι ερωτήσεις σου ήταν απρεπείς . Γιατί 1. Είμαι φοιτήτρια που έκανε πρακτική και έχω κάθε δικαίωμα να ρωτάω, είτε θα "έπρεπε" να ενδιαφέρομαι άμεσα είτε όχι. και 2. Δεν σε αφορά τι δικαιούμαι ακριβώς και τι όχι , ούτε αν και τι υποθέτω. Για να ρωτάω προφανώς έχω κάποιο λόγο.
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Χρήματα Πρακτικής

9
Λοιπόν παιδιά για να ξέρετε, κανονικά όλοι ΜΑ ΟΛΟΙ δικαιούνται τα λεφτά της πρακτικής από το Πολυτεχνείο, όπου κι αν την έχουν κάνει, με ή χωρίς αμοιβή από τον εργοδότη τους. Το πολυτεχνείο ανά τμήμα χρηματοδοτείται ακριβώς για να πληρώσει την ασφάλεια αλλά και την δουλειά όσων κάνουν πρακτική (πέρα από τα έξοδα "λειτουργίας" του). Δεν θυμάμαι πόσα λεφτά παίρνει το τμήμα μας αλλά σε κάθε ένα φοιτητη χημικό μηχανικό αντιστοιχούν πάνω κάτω 600 ευρώ σε 2 δόσεις. Αν θυμάμαι καλά εγώ που την έκανα το φθινόπωρο του 2009 πήρα την πρώτη δόση μέσα στην άνοιξη του 2010. Πήρε το αυτί μου ότι ο λόγος που δεν μας δίνουν την 2η δόση είναι η χρηματική έλλειψη, για να είμαι ακριβής είπαν ότι τα λεφτά χάθηκαν και μάλλον κι εμείς μαζί με τα παιδιά που έκαναν πρακτική το 2010 (καλοκαίρι/φθινόπωρο) θα πληρωθούμε το καλοκαίρι του 2011. Μπορείτε να επιμείνετε με ερωτήσεις στην γραμματεία και τον πρόεδρο της σχολής και να σιγουρέψετε ίσως κάποια ημερομηνιά γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο....
この危うげな世界さえ
越えてゆけると 信じるだけ
あなたと