Re: Πρακτική άσκηση

62
Υποθέτω ότι είναι αυτό.
Επίσης υποθέτω ότι αφού την συμπληρώσεις πρέπει να πας να στην υπογράψουν στη γραμματεία και μετά να την πας στην επιχείρηση.
Λέω υποθέτω γιατί εμένα δεν μου ζητήσανε οπότε δεν ξέρω τι παίζει. :)

Re: Πρακτική άσκηση

63
Βασικά η υπογραφή πρέπει να είναι του προέδρου ή του αντιπροέδρου και όταν υπογραφεί βάζει και μία σφραγίδα η γραμματεία. Τώρα ή θα πρέπει να το αφήσεις στη γραμματεία ή να κυνηγήσεις έναν από τους δύο να στο υπογράψει. Θα σε κατατοπίσουν εκεί. Καλή τύχη!
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Πρακτική άσκηση

64
Καθημερινή έγραψε:Λίστα θέσεων για πρακτική
Ευκολότερα θα βρίσκουν θέση για πρακτική άσκηση οι φοιτητές των πανεπιστημίων και ΤΕΙ καθώς στο υπ. Παιδείας θα λειτουργήσει σχετική υπηρεσία, και καλεί τις επιχειρήσεις να καταχωρίσουν τις θέσεις πρακτικής άσκησης που διαθέτουν.

Ειδικότερα, η νέα διαδικτυακή υπηρεσία, με την ονομασία «ΑΤΛΑΣ», θα λειτουργήσει στο http://atlas.grnet.gr και θα διασυνδέει τα AΕΙ με τους φορείς που έχουν θέσεις πρακτικής άσκησης για φοιτητές. Η ενημέρωση για τις θέσεις θα γίνεται μέσα από ενιαίο, κεντρικό σύστημα, που θα είναι προσβάσιμο από ΑΕΙ και φοιτητές. Για τον λόγο αυτό το υπουργείο καλεί τους φορείς με σχετικές θέσεις πρακτικής να τις καταχωρίσουν στο http://submit-atlas.grnet.gr
Περισσότερα εδώ
"I went numb when I learned to see..."

Re: Πρακτική άσκηση

65
Παιδιά, έχει κανείς τη λίστα με τις εταιρείες που συνεργάζονται με το ΕΜΠ και δέχονται άτομα για πρακτική (που έχει το όνομα της εταιρείας, τον υπεύθυνο και το τηλέφωνο)?
Περιμένω τόσες μέρες μπας και ανοίξει η γραμματεία, αλλά επειδή δε βλέπω προκοπή, είναι εύκολο να την αναρτήσει κάποιος?
Εψαξα στο φόρουμ και δεν τη βρήκα. Είναι επείγον!

Re: Πρακτική άσκηση

66
πέρσυ άνοιξε ολόκληρη ιστοσελίδα (κατά τον ευδοξο) για την ΠΑ. η λίστα απο τη γραμματεια (μεχρι περσυ) δεν ηταν ενημερωμενη κ πολλα απο τα τηλ. δεν ισχυαν. οποτε ψαξε καλυτερα γι αυτη την online πλατφορμα...
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Πρακτική άσκηση

68
Ευχαριστώ, αλλά η υπηρεσία που με παραπέμψατε δε με δέχεται γιατί έχω πάρει πτυχίο και στην παρούσα φάση δε με ενδιαφέρει να κάνω πρακτική μέσω της σχολής.
Θέλω τη συγκεκριμένη λίστα που παίρναμε από τη γραμματεία επειδή έχει συγκερκιμένα ονόματα και τηλέφωνα. Αν την έχει κάποιος θα με εξυπηρετούσε.

Re: Πρακτική άσκηση

70
Δεν ξέρω ποιος ακριβώς είναι ο ορισμός που δίνει η σχολή στην Πρακτική (λογικά κάτι θα υπάρχει στο σάιτ). Δε μου φαίνεται λογικό να μπορείς να κάνεις σε κάποιο άσχετο τομέα. Δεν κολλάει το λογιστικό. Τουλάχιστον σε μένα :bleh: Αλλά αν έχεις μια βιομηχανία ή κάτι τέλος πάντων σχετικό με μας στην γειτονιά σου γιατί όχι? ;)
Einmal ist keinmal
cron