Re: Πρακτική άσκηση

81
sanjuuroku έγραψε:Η γραμματεία δίνει μια Βεβαίωση προς το ΙΚΑ, που πρέπει να υπογραφεί από τον κ. Κοσμήτορα. Στο ΙΚΑ βέβαια δεν χρειάστηκε καθόλου τελικά. Ζήτησαν όμως να αποδείξω ότι είμαι φοιτητής (βεβαιώση σπουδών ή αντίγραφο του πάσο.)
+1

Εμένα μου ζήτησαν ταυτότητα (φωτοτυπία κτλ), ΑΦΜ, ΑΜΚΑ. Το χαρτί από την σχολή ούτε καν ήθελε να το δει.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Πρακτική άσκηση

82
Καλησπέρα σε όλα τα παιδια του forum !! την τετάρτη ξεκινάω πρακτική άσκηση σε μια εταιρια !!!

Θα ήθελα να ρωτήσω μία λεπτομέρεια :

Εγω στην εταιρία θα εργαστώ "αμισθι" αλλά ο Κος Βασιλακόπουλος με ενημέρωσε ότι θα πληρωθώ κανονικά απο κονδύλι του ΕΜΠ... Ξέρετε πόσα είναι περίπου αυτά τα χρήματα και πότε τα πληρωνόμαστε ???

Re: Πρακτική άσκηση

83
Τα λεφτά του ΕΜΠ είναι γύρω στα 500 ευρώ νομίζω και άλλα 200 από το ΕΣΠΑ. Τώρα τα νούμερα δεν ξέρω αν τα πέτυχα. Εγώ είχα κάνει εκτός ΕΕ και πήρα μόνο το κονδύλι του ΕΜΠ που ήταν γύρω στα 700 ευρώ (λόγω του ότι ήταν εξωτερικό). Την επιταγή δε θυμάμαι πότε την είχαμε πάρει...Η μνήμη μου δεν είναι πολύ καλή. :bleh:
Einmal ist keinmal

Re: Πρακτική άσκηση

84
ΤΗΑΝΧ Αναστασία !!

Επιταγή ?? Εγώ νόμιζα ότι ένα ωραίο πρωινό (ασφαλώς μετά από 4-5 μήνες) βλέπεις τα χρήματα στον τραπεζικό σου λογαριασμό !!! Αλλιώς δεν καταλαβαίνω το λόγο που θέλουν πιστοποιημένο ΙΒΑΝ !!!

Υπάρχει κάποιο καλό παιδάκι που έκανε πρακτική το 2014 (εντός Ελλάδας) να με διαφωτίσει ??

Re: Πρακτική άσκηση

85
Λοιπόν τα λεφτά του ΕΜΠ με επιταγή. Το IBAN είναι (λογικά) για τα λεφτά του ΕΣΠΑ, που μπάινουν απευθείας, αλλά όπως είπα εγώ δεν πληρώθηκα από ΕΣΠΑ οπότε πήρα μόνο μια επιταγή. Επίσης μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι πρώτα πληρωθήκαμε το ΕΣΠΑ και μετά από κανά μήνα πήραμε την επιταγή του ΕΜΠ.
Einmal ist keinmal

Πρακτική άσκηση

90
Παρασκευή, 04 Σεπτεμβρίου 2015
Συμβάσεις Πρακτικής Άσκησης

Ενημερώνουμε του φοιτητές που πρόκειται να εκπονήσουν την πρακτική τους άσκηση ότι η υπογραφή τριμερούς σύμβασης μεταξύ του φορέα υποδοχής, του φοιτητή και της Σχολής είναι υποχρεωτική.

Ο φοιτητής θα πρέπει να συμπληρώσει και να υπογράψει το σχετικό έντυπο εις τριπλούν και να μεριμνήσει για την υπογραφή από τον εκπρόσωπο του φορέα υποδοχής.

Στη συνέχεια, πρέπει να προσκομίσει τα τρία (3) αντίτυπα στη Γραμματεία της Σχολής, η οποία μεριμνά για την υπογραφή του κ. Κοσμήτορα.

Τα δύο (2) αντίτυπα επιστρέφονται στο φοιτητή (ένα γι’ αυτόν κι ένα για το φορέα υποδοχής) και το τρίτο αντίτυπο παραμένει στη Γραμματεία.

Από το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης της Σχολής Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ.

Πηγή και Έγγραφα
Kuchiki Byakuya