Re: Πρακτική άσκηση

52
Δεν έχει σχέση το ΙΚΑ με αυτό, μου το ζήτησε η εταιρεία. Όπως κάνει ελέγχουν το ΙΚΑ, έτσι κάνει ελέγχους και το υγειονομικό, οπότε είναι υποχρεωμένος ο εργοδότης να έχει τα σχετικά χαρτιά. Ρωτήστε να σας πουν ακριβώς! :)

Re: Πληροφορίες για ΙΚΑ κ.α.

53
MakisH έγραψε: Κατά τα άλλα, αν εργαστείτε σε εργοστάσιο (και θέλετε να δουλέψετε φυσικά :P) ετοιμαστείτε για σχετικά άγρια ωράρια! Σχετικά πάντα γιατί υπάρχουν άνθρωποι που πάνε και από τις 5 π.χ. στο εργοστάσιο.
Το παραπάνω το έγραψες μόνο από αυτά που σου είπα εγώ, ή έκανες κ άλλη έρευνα :bleh: ???

Πάντως επιβεβαιώνω για τα ωράρια, ξυπνάω καθημερινά 5:50 (κ ΝΑΙ, το λέω παντού γιατί μου έχει στοιχίσει πολύ ο πρωινός ύπνος!!!)
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Πρακτική άσκηση

55
Έχω μια βασική απορία (κλασικά!) Στα έντυπα που πρέπει να προσκομίσουμε μετά το πέρας της πρακτικής, λέει ότι πρέπει να αναφέρεται το συνολικό ύψος της αποζημίωσης που λάβαμε από την επιχείρηση που εργαστήκαμε. Σε αυτή την περίπτωση, αν έχουμε πληρωθεί από την εταιρία, παίρνουμε χρηματα και από τη σχολή ή όχι?

Re: Πρακτική άσκηση

56
Παλιότερα παίρναμε... δεν μπορώ να σου εγγυηθώ όμως ότι θα ισχύει και τώρα κάτι τέτοιο..
(btw από τότε μου φαινόταν περίεργο..)
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Πρακτική άσκηση

57
Υποτίθεται ότι η σχολή θα σου δώσει κάποια χρήματα έτσι κι αλλιώς και από εκεί και πέρα ο εργοδότης σου μπορεί να σε ανταμείψει επιπλέον για το έργο που τυχόν του παρείχες. Δεν μπορώ να στο τεκμηριώσω με κάποιο από τα χαρτιά που περιγράφουν την πρακτική άσκηση πάντως.

Re: Πρακτική άσκηση

58
Εκείνη η τρισέλιδη έκθεση που θα πρέπει να καταθέσουμε όταν τελειώσουμε την πρακτική, ξέρετε τι θα πρέπει να περιέχει??

Btw, τα τηλέφωνα της γραμματείας 772 3058-60 ισχύουν? Γιατί καλούσα σήμερα το πρωί και δεν απαντούσε κανείς
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Πρακτική άσκηση

59
Δοκίμασε το 210 772 3061.. Εγώ εκεί πήρα και απαντήσανε! Την τρισέλιδη έκθεση λογικά δεν πρέπει να την συμπληρώσεις με τον εργοδότη σου, για πιο ακριβή καταγραφή του το έκανες..? Εγώ τουλάχιστον έτσι θα κάνω..
Life’s a game. You have two options. Either you play along or you sit in the bench, watching other play it.

Re: Πρακτική άσκηση

60
Υπάρχει πρότυπο εδώ.
Βέβαια αν έκανες πολλά διαφορετικά πράγματα είναι λίγο δύσκολο να τα μαζέψεις σε 3 σελίδες...
Δεν χρειάζεται ο εργοδότης πάντως σε αυτήν. Αλλά βέβαια καλό είναι να τη δουν και αυτοί πρώτα.
cron