Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

22
Στις Χημείες (αναλυτικη και ανοργανη) δε μπορω να βρω κατι να διαβασω (σημειωσεις, συγγραματα, βιβλια). Πως μπορω να βρω κατι?
Επίσης στην ανακοινωση των κατατακτηριων η υλη αναγράφεται θεματικα και όχι με μαθήματα (πχ συζευγμένες ταλαντώσεις, αοριστο ολοκληρωμα κτλ). Ξέρετα αν υπάρχει ταύτιση με τα κανονικά μαθήματα?

Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

23
Mort_Doyal έγραψε:Στις Χημείες (αναλυτικη και ανοργανη) δε μπορω να βρω κατι να διαβασω (σημειωσεις, συγγραματα, βιβλια). Πως μπορω να βρω κατι?
Για αναλυτική και ανόργανη πρέπει να βασιστείς στα βιβλία του Λιοδάκη.. Για την ανόργανη δες εδώ τις διαφάνειες του μαθήματος από το πανάρχαιο site του μαθήματος για να πάρεις μια ιδέα. Γενικώς θα σου πρότεινα να δεις τα βιβλία για αυτά τα 2 μαθήματα.

Μια φορά συζευγμένες ταλαντώσεις δε νομίζω να διδασκόμαστε σε αυτή τη σχολή (όχι ότι ήμουν και φανατικός οπαδός της φυσικής Ι, αλλά μόνο και μόνο με τέτοιο τίτλο θα το θυμόμουν το κεφάλαιο)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

25
Έχω την εντύπωση πως ναι αυτοί τα βάζουν.. τώρα για το Λιοδάκη, η αλήθεια είναι ότι πρέπει να κάνεις κανένα τάμα να τον βρεις στη σχολή, αλλά η Μουτσάτσου (Ανόργανη) και η Παππά (Αναλυτική), θαρρώ πως είναι αρκετά βοηθητικές και πρόθυμες
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

26
KiritoShu έγραψε:Έχω την εντύπωση πως ναι αυτοί τα βάζουν.. τώρα για το Λιοδάκη, η αλήθεια είναι ότι πρέπει να κάνεις κανένα τάμα να τον βρεις στη σχολή, αλλά η Μουτσάτσου (Ανόργανη) και η Παππά (Αναλυτική), θαρρώ πως είναι αρκετά βοηθητικές και πρόθυμες
Οι μαθηματικοί και οι Φυικοί τώρα που διδάσκουν, είναι λίγο περιέργοι.. Βέβαια έχουν αλλάξει λίγο τα τελευταία δύο χρόνια, συνεπώς δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

28
spiros έγραψε: για τις επαγγελματικές προοπτικές του αντικειμένου στην Ελλάδα του σήμερα....
Υπάρχει τπτ που να έχει προοπτικές στην Ελλάδα του σήμερα :P ?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

29
Καλησπέρα

Παιδιά ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες στο τμήμα για του χρόνου, μήπως έχει καποιος τα θέματα των μαθημάτων των 3 τελευταίων ετών??Επίσης αν γνωρίζει κάποιο καλό φροντιστήριο ή ιδιαίτερα??

Re: Κατατακτήριες για Χημικούς Μηχανικούς ΕΜΠ

30
Nikosnik έγραψε:Καλησπέρα

Παιδιά ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες στο τμήμα για του χρόνου, μήπως έχει καποιος τα θέματα των μαθημάτων των 3 τελευταίων ετών??Επίσης αν γνωρίζει κάποιο καλό φροντιστήριο ή ιδιαίτερα??
αδερφέ για φροντιστήριο να πας στον Αρνό. Εκεί είχα πάει.