Re: Erasmus και άλλα προγράμματα ανταλλαγής φοιτητών

41
Kinda Cool έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 8:04 pm
Axilleas.Dafou έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 2:37 pm Καλησπερα παιδια. Είμαι στο 3ο ετος και αυτόν το καιρο ψαχνω λιγο το θεμα του Erasmus και με ενδιαφερει πολυ το Πανεπιστήμιο της Σεβιλλης. Σε αυτην την φαση ψαχνω μαθηματα που μπορω να αντιστοιχισω. Υπαρχει κανεις που να εχει παει τα τελευταια χρονια και να μπορει να με βοηθησει με αυτο;
Ευχαριστω!
Καλησπέρα! Ειχα παει στο προηγουμενο εξαμηνο, τι θα ηθελες να μαθεις;
Ήθελα να ρωτησω ποια μαθήματα επέλεξες, γιατί απ΄οτι μου είπαν, πρεπει να στείλω μειλ σε αρκετούς καθηγητές μας για να εξετάσουν μια πιθανη αντιστοιχηση και επιπλέον αν συναντησες κάποια δυσκολία με την γλώσσα και αν οι καθηγητές εκει ήταν συνεννοήσιμοι και βοηθητικοι.
Σε ευχαριστω πολυ

Re: Erasmus και άλλα προγράμματα ανταλλαγής φοιτητών

42
Axilleas.Dafou έγραψε: Παρ 04 Δεκ 2020, 1:16 am
Kinda Cool έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 8:04 pm
Axilleas.Dafou έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 2:37 pm Καλησπερα παιδια. Είμαι στο 3ο ετος και αυτόν το καιρο ψαχνω λιγο το θεμα του Erasmus και με ενδιαφερει πολυ το Πανεπιστήμιο της Σεβιλλης. Σε αυτην την φαση ψαχνω μαθηματα που μπορω να αντιστοιχισω. Υπαρχει κανεις που να εχει παει τα τελευταια χρονια και να μπορει να με βοηθησει με αυτο;
Ευχαριστω!
Καλησπέρα! Ειχα παει στο προηγουμενο εξαμηνο, τι θα ηθελες να μαθεις;
Ήθελα να ρωτησω ποια μαθήματα επέλεξες, γιατί απ΄οτι μου είπαν, πρεπει να στείλω μειλ σε αρκετούς καθηγητές μας για να εξετάσουν μια πιθανη αντιστοιχηση και επιπλέον αν συναντησες κάποια δυσκολία με την γλώσσα και αν οι καθηγητές εκει ήταν συνεννοήσιμοι και βοηθητικοι.
Σε ευχαριστω πολυ
Υλικά, περιβάλλον, κάποια επιλογής αλλά αυτό θα το δεις ανάλογα με τα μαθήματα που δεν έχεις περάσει και το εξάμηνο που θα πας (χειμερινό/εαρινό) γιατι πρεπει τα μαθηματα να γινονται οταν πας. Ηξερα ισπανικα (δεν μπορεις να πας εξαλλου αν δεν εχεις καποιο πτυχιο) και μετα απο καποιες εβδομαδες συνηθισα αλλα σιγουρα ειναι δυσκολο και δεν καταλαβαινεις 100% τα μαθηματα. Οι καθηγητες εκει ηταν πολυ βοηθητικοι το κυριο προβλημα που εχει το ερασμους ειναι η γραφειοκρατια και τα γραφεια ερασμους καθε πανεπιστημιου.
cron