Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

11
seismic_pwner έγραψε:Που σαι ρε μαγκα seismic? Ήρθες για τσακωμό πάλι? Δεν κολώνω, αν θες να γεμίσουμε καμιά δεκαπενταριά σελίδες με μπινελίκια εγώ είμαι μέσα... Να τα διαλύσουμε όλα δω πέρα, όπως τα σπίτια στα βιντεο.
:lol: :lol: :bigbeer: H αγάπη θέλει δύο :sntoup:

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

12
seismic έγραψε: :lol: :lol: :bigbeer: H αγάπη θέλει δύο :sntoup:
Και έναν τρίτο να πατήσει "Lock Topic" για να χαρείτε την αγάπη σας ιδιωτικά και να μη ζηλεύουν τα μπακούρια.. Θα σας παρακαλούσα να μην έχουμε πάλι τα ίδια..
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

13
Είχα ξεχάσει ότι αυτό το αρθρο έχει 8 πηγές όπου όλες είναι του συγγραφέα, οι 4 είναι youtube video και μια από τη wikipedia :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

14
seismic έγραψε:Η απάντησή μου σε όσους αμφισβήτησαν την πατέντα μου.
Μάστορας ( εγώ :D ) έγραψε Scientific Research σε ξένο ακαδημαικό περιοδικό με κριτές και έγινε το πρώτο θέμα του περιοδικού όλων των εποχών σε λιγότερο από ένα χρόνο.
Αν αυτό δεν είναι για ρεκόρ Γκίνες τότε τι είναι?

http://www.scirp.org/journal/HottestPap ... rnalID=788
http://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm
Τώρα ανοίγουν?
Προφανώς και είναι το most popular βάσει των downloads, αφού ο τίτλος είναι clickbait να 'ουμε... :tomato: Κι εγώ θα το κατέβαζα από απορία, όπως και πολλοί άλλοι απ' ότι φαίνεται...

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

15
navier-stokes έγραψε:
seismic έγραψε:Η απάντησή μου σε όσους αμφισβήτησαν την πατέντα μου.
Μάστορας ( εγώ :D ) έγραψε Scientific Research σε ξένο ακαδημαικό περιοδικό με κριτές και έγινε το πρώτο θέμα του περιοδικού όλων των εποχών σε λιγότερο από ένα χρόνο.
Αν αυτό δεν είναι για ρεκόρ Γκίνες τότε τι είναι?

http://www.scirp.org/journal/HottestPap ... rnalID=788
http://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm
Τώρα ανοίγουν?
Προφανώς και είναι το most popular βάσει των downloads, αφού ο τίτλος είναι clickbait να 'ουμε... :tomato: Κι εγώ θα το κατέβαζα από απορία, όπως και πολλοί άλλοι απ' ότι φαίνεται...
Κάνε ότι θέλεις πίστευε ότι θέλεις. Ένα δεν μπορείς να κάνεις εσύ και όσοι έχουν καταλάβει τι γράφω....να βρεις έστω ένα λάθος στην ευρεσιτεχνία μου.

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

16
Καλά πρώτα από όλα εδώ δεν θα βρέθει και κανένας να ασχοληθεί, προσωπικά δεν έχω ούτε τις γνώσεις ούτε το ενδιαφέρον να ασχοληθώ με μπετατζιλίκια. Το θέμα μου είναι ότι έχεις δημοσιεύσει ένα άρθρο που η μόνη αναφορά που δεν είναι δικία σου είναι η wikipedia, άρα υποθέτω πως δεν υπάρχει κάμια προηγούμενη δουλειά πάνω στο αντικείμενο των αντισεισμικών. Επίσης, τα πάντα πρέπει να έχουν πηγή αξιόπιστη ώστε ο αναγνώστης να μπορεί να ανατρέξει και να δει αν αυτά που λες δεν τα έβγαλες από το κεφάλι σου.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

18
panos108 έγραψε:Καλά πρώτα από όλα εδώ δεν θα βρέθει και κανένας να ασχοληθεί, προσωπικά δεν έχω ούτε τις γνώσεις ούτε το ενδιαφέρον να ασχοληθώ με μπετατζιλίκια. Το θέμα μου είναι ότι έχεις δημοσιεύσει ένα άρθρο που η μόνη αναφορά που δεν είναι δικία σου είναι η wikipedia, άρα υποθέτω πως δεν υπάρχει κάμια προηγούμενη δουλειά πάνω στο αντικείμενο των αντισεισμικών. Επίσης, τα πάντα πρέπει να έχουν πηγή αξιόπιστη ώστε ο αναγνώστης να μπορεί να ανατρέξει και να δει αν αυτά που λες δεν τα έβγαλες από το κεφάλι σου.
Από το κεφάλι μου τα έβγαλα ρε φίλε αλλά δυσκολεύομαι να τα βάλω στο δικό σας. Πάντως οι πανεπιστημιακοί το έχουν καταλάβει.
Αν η έρευνα είναι νέα και κανένας άλλος δεν το έχει σκεφθεί τι αναφορά να κάνω αφού είναι εφεύρεση.
Το ότι είναι δικά μου αυτό το βεβαιώνει το pct διεθνή δίπλωμα ευρεσιτεχνίας.
Ακόμα βάζω και στοίχημα με όποιον μπορέσει να κατασκευάσει μοντέλο ποιο ισχυρό από το δικό μου.
Δηλαδή από αυτό εδώ. https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q 12 g επιτάχυνση

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

19
Δεν με νοιάζει αν είναι σωστά ή όχι είναι τελείως εκτός του αντικειμένου μου και δεν θέλω ασχοληθώ με δοκάρια. Το θέμα μου είναι ότι προωθείς ενα κακως δομημένο άρθρο, τα επιστημονικά άρθρα έχουν σκοπό να προωθήσουν την επιστήμη όχι να δείξουν πόσο γαμάτοι είμαστε. Όταν αναφέρω ότι τα βγάζεις από το κεφάλι σου εννοώ ότι δεν μπορέι πράγματα που αναφέρεις να είναι ανακριβή ή ψέματα, όταν υπάρχει αναφορά σε άλλες πηγές, η δουλεία σου προφανώς βγήκε από το κεφάλι σου. Αν είχες γράωει ένα σοβαρό άρθρο δεν θα γινόταν όλα αυτό τώρα (Σοβαρό εννοώ καλά δομημένο). Από τη στιγμή που δεν μου δείχνεις τι κάνουν οι άλλοι πως ξέρω ότι πραγματικά ότι έχεις κάνει εσύ είναι πρωτοποριεακό (όχι δεν θέλω να μου πεις για την ευρεσιτεχνία σου). Τέλος, όταν πάρεις πάνω από 3 citations έλα να μας το πεις για τότε θα φανεί ότι οι πανεπηστημιακοί το πήραν στα σοβαρά, και έχω περιέργια να δω ποιος θα κάνει cite ένα άρθρο με τέτοιες πηγές. Τα downloads δεν λένε τίποτα.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

20
Μάστορα, δοκίμασα στο σπίτι το πείραμα του βίδεο και μου γκρεμίστηκε... :weep: Τι να κάνω; Δικαιούμαι κάποιου είδους ηθική (ή/και οικονομική) αποζημίωση; :rant:
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.