Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

11
Και να διαφωνησαν καποιοι το θεμα ειναι εαν περασε με πλειοψηφια συμφωνα με τις εδρες που εχουν παρει απο τις εκλογες. Μονο η ΓΣ του ΦΣ μπορει να ακυρωσει την αποφαση (αν παρθηκε) η νεο ΔΣ. Οψομεθα λοιπον
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

12
Ναι γιατί όλα λειτουργούν θεσμικά στη σχολή μας, με το καλύτερο επιχείρημα προς απόδειξη αυτού να είναι τα διάφορα ψηφίσματα που "υπερψηφιζονται" κατά καιρούς σε γενικές συνελεύσεις του φοιτητικού συλλόγου και τηρούνται ευλαβικά..
Kuchiki Byakuya

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

13
Ήμουν σήμερα στη σχολή την ώρα του ετήσιου πανηγυριού-καλωσορίσματος πρωτοετών στην γελοιότητα που αποκαλούμε συνέλλευση του ΦΣ. Και λέω "Δεν περνάω να δω τι παίζει?". Κλασική άθλια κατάσταση όπως πάντα με έξτρα κερασάκι στην τούρτα: Ξανά βαμμένοι οι τοίχοι. Ενώ είχε γίνει προσπάθεια να βαφτούν τα αμφιθέατρα ώστε τουλάχιστον οι φετινοί να έχουν ένα λίγο πιο ανθρώπινο περιβάλλον ξανά τα ίδια...
Έχω φρίξει και έχω σιχαθεί αυτή την κατάσταση, είμαι εξοργισμένη με την αυθεραισία μερικών που αποφασίζουν για την αισθητική στην οποία υποβαλόμαστε όλοι (και αμφιβάλλω αν υποβάλλονται και οι ίδοι στην τελική). Θεωρώ απαράδεκτο το να αποφασίζουν κάποιοι και να μου επιβάλουν την αισθητική του χώρου που σε αυτούς αρμόζει. Είναι ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ! :TD:

ΥΓ. Σε όποιον δεν αρέσει το λευκό ας κάτσει να το βάψει μπορντοροδοκόκκινο. Δεν βλέπω γτ το λευκό αποκαλείται αισθητική ψυχιατρείου. Το λευκό με άκυρες μαύρες "λεπτομέρειες" παραπέμπει σε Chanel? ΑΙΣΧΟΣ :TD: :wall:
Einmal ist keinmal

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

14
Τα ίδια χάλια απέκτησε και ο διάδρομος του δεύτερου ορόφου... Όσο βρίσκουν πρόσφορο έδαφος θα κάνουν τη Σχολή όπως τους αρέσει...

Αίσχος, δε λες τίποτα....
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

16
Δεν ξέρω βρε παιδιά, κάθε φορά που κάνουν κάτι, κανείς δεν αντιδρά...

Αν πηγαίναμε να τους μιλήσουμε (για αρχή); (ή ζητάω πολλά;)
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

17
Ξερνάω στην ιδέα. Τέτοιοι συσχετισμοί στηρίζονται στον πνευματικό αυνανισμό των ατόμων που δημιουργούν μία ψευδαίσθηση εξουσίας για τον εαυτό τους και τη βρίσκουν να βλέπουν εμάς εξοργισμένους και "ανίκανους". Λες και άμα ρε griega πεις εσύ κάτι θα σου κάνουν τεμενά και θα πούν "Ναι κυρία". Όταν δεν υπάρχει σεβασμός για τη γνώμη του άλλου, όταν η ανυπαρξία νοήματος ύπαρξης γίνεται αυτός ο καθυστερημένος θυμός το καλύτερο που έχω να προτείνω είναι λεξοτανίλ και ραντεβού Δε-Τε-Πα στον Γιωσαφάτ. Και πληρώνω εγώ.
Einmal ist keinmal

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

19
Μια "απλή" λύση που απλά θέλει συστηματοποίηση είναι να κλειδώνονται. Η σχολή έχει μια επιφάνεια όπου οι διάδρομοι αποτελούν σημαντικό μέρος της. Οι καλλιτέχνες του δρόμου μπορούν να καλλιτεχνούν εκεί. Επίσης κάτι τέλειο που το ονειρεύομαι είναι αυτό
Einmal ist keinmal

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

20
Συν φορουμίτες και συν φορουμίτισσες!!!!
Είμαστε σε αναζήτηση ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ για να βαφτούν τα αμφιθέατρα. Μέχρι στιγμής έχει μαζευτεί κόσμος από το 2-3-4 έτος!
Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα προσωπικό μήνυμα στους: Papajim202, KiritoShu,και σε εμένα για περισσότερες πληροφορίες.