Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

22
GK1992 έγραψε:Τον κόπο σας λυπάμαι παίδες.
"Μηδένα πρo του τέλους μακάριζε" που λένε και στο χωριό μου :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

26
Πάντως κι εγώ νομίζω ότι η ιδέα του βαψίματος θυμίζει το γιοφύρι της Άρτας("Ολημερίς το χτίζανε, το βράδυ εγκρεμιζόταν").
Οπότε,αφού υπάρχει διάθεση,καλύτερα να αφιερώσετε το χρόνος σας σε κάτι άλλο,το οποίο δε θα είναι χαμένος κόπος(όπως η επισκευή των καθισμάτων που λέει και η norishima,ο καλύτερος συντονισμός του αναγνωστηρίου,οι παρουσιάσεις που γίνονται κάθε Τετάρτη αλλά γιατί όχι και η υλοποίηση νέων πρωτοβουλιών που θα μπορούσαν να ωφελήσουν τη σχολή και τους φοιτητές...
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk

Re: Τα αμφιθέατρα της σχολής ΧΜ

27
norishima έγραψε:Προσωπικά θα ήθελα να βοηθήσω πέραν της βαφής και στην επισκευή των καθισμάτων. Και δεν εννοώ μόνο στα αμφιθέατρα. Μπαίνεις στην 28 και ετοιμάζεσαι να ακούσεις ρεσιτάλ τριξίματος! :S
Δε νομίζω ότι στις 26/28 μπορούν να γίνουν σημαντικές βελτιώσεις αν δεν αλλάξουν εντελώς τα καθίσματα, τουλάχιστον ως προς το τρίξιμο. Επίσης, αν δοκιμάσετε να τα βιδώσετε, θα διαπιστώσετε ότι οι τρύπες έχουν γίνει πλέον ιδιαίτερα φαρδιές, οπότε υποθέτω χρειάζεται να στενέψουν κάπως και να μπουν καινούργια ούπα.

Κατά τα άλλα, νομίζω πρώτα πρέπει να λυθεί και να συμφωνηθεί το θέμα για το αν πρέπει τα αμφιθέατρα να είναι μονόχρωμα ή γραμμένα μεταξύ τουλάχιστον των πιο συχνά εμπλεκόμενων. Έπειτα, για να μπορούν να προστατευθούν από κάθε ανεξέλεγκτο εξωτερικό παράγοντα και για να μπορούν να εξοπλισθούν πχ με προτζέκτορες ή άλλο ακριβό υλικό κάποια στιγμή, θα πρέπει να κλειδώνουν όταν δεν γίνονται μαθήματα. Για τις συνελεύσεις κάποια λύση θα βρεθεί. Νομίζω ότι αν υπάρχει όρεξη είναι πολύ πιο απλό από όσο το φανταζόμαστε.