Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 9ου εξ.

12
Το ένα μου φαίνεται πιο σάπιο από το άλλο τι γνώμη έχετε όσοι έχετε κάνει κάποιο? (είναι και 9ο εξάμηνο οπότε πολλοί που θα μπορούσαν να διαφωτίσουν έχουν τελείωσει :'( )
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 9ου εξ.

13
Το "Τεχνολογία, Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα" μπορώ να πω ότι ήταν ενδιαφέρον. Δεν μου φάνηκε ούτε δύσκολο ούτε όμως και πολύ δυνατό. Η εργασία όμως άξιζε τον κόπο, ή τέλος πάντων είχε την πλάκα της!

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 9ου εξ.

17
Τα καλύτερα, για μένα είναι το καλύτερο μάθημα του, αν και αρκετά θεωρητικό. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από μάθημα περί φιλοσοφίας βέβαια :-) Δεν έχει να κάνει αυστηρά με τα της σχολής αλλά νομίζω πως σου διαμορφώνει ένα θεωρητικό υπόβαθρο για τη μελέτη κάθε θέματος.
Και η εξέταση είναι σε λογικά πλαίσια. Α, άλλο ένα συν το ότι μοιράζει φωτοτυπίες σε κάθε μάθημα οπότε δε χρειάΖεται να κρατάς σημειωσεις.. Δε βαρέθηκα καθόλου στο μάθημα.

Αναστασία σορρυ που τα παραπάνω είναι 90% ασυνταχτα αλλά δεν μπορώ να συγκεντρωθώ μετά το σημερινό 3-5 :-)
Kuchiki Byakuya

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 9ου εξ.

19
Κι εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο ήμουν. Ο κύριος λόγος που δεν το διάλεξα ήταν επειδή ήθελα κάτι πιο πρακτικό για το τελευταίο εξάμηνο (και τα οικονομικο-διοικητικά τα απέφευγα πιο πριν).

Ωστόσο, αφού τελείωσα τη σχολή (και είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο), διάβασα ένα μέρος του βιβλίου του μαθήματος. Μπορώ να πω ότι αν σου αρέσει το αντικείμενο είναι αρκετά ενδιαφέρον. Θα ήταν πιο χρήσιμο σε χαμηλότερο εξάμηνο (ακόμα και πρώτο ίσως, αν και δεν έχω διαβάσει τα περί θεμελίωσης της θερμοδυναμικής ακόμα).