Re: [9ο] Ασφάλεια Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2014-2015)

12
Εικόνα


Κάλεσμα μαζικής αποτέφρωσης των αντιτύπων του "συγγράματος" στις αρχές Μάρτη στην ταράτσα της σχολής! Κανείς να μην γνωρίσει αυτό το κακό.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [9ο] Ασφάλεια Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2014-2015)

13
Τύπους μπορείς να βρεις γενικώς σε διάφορα μέρη. Π.χ. στο βιβλίο του Τασσιού έχει δεδομένα cp συναρτήσει θερμορκασίας. Σε βιβλία με ιδιότητες μπορείς να βρεις και τα λοιπά μεγέθη. Αν ρωτάς περί της ύπαρξής τους στο βιβλίο τότε ΟΧΙ δεν θα τα βρεις κάπου εκεί μέσα.

BrAveSirRObin: Μετά από μία μέρα "διαβάσματος" κατέληξα στο συμπέρασμα ότι κακώς γκρίνιαζα για την Περιβαλλοντική. :S Τουλάχιστον εκεί με κάμποσο κόπο έβγαζες μια άκρη. Εδώ ο κόπος είναι τόσο μεγάλος που προτιμώ να τινάξω το μυαλό μου στον αέρα παρά να αποκωδικοποιήσω τα ασύντακτα νοήματα του συγγράματος. :o
Einmal ist keinmal

Re: [9ο] Ασφάλεια Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2014-2015)

15
AnastasiaN έγραψε:Τύπους μπορείς να βρεις γενικώς σε διάφορα μέρη. Π.χ. στο βιβλίο του Τασσιού έχει δεδομένα cp συναρτήσει θερμορκασίας. Σε βιβλία με ιδιότητες μπορείς να βρεις και τα λοιπά μεγέθη. Αν ρωτάς περί της ύπαρξής τους στο βιβλίο τότε ΟΧΙ δεν θα τα βρεις κάπου εκεί μέσα.

BrAveSirRObin: Μετά από μία μέρα "διαβάσματος" κατέληξα στο συμπέρασμα ότι κακώς γκρίνιαζα για την Περιβαλλοντική. :S Τουλάχιστον εκεί με κάμποσο κόπο έβγαζες μια άκρη. Εδώ ο κόπος είναι τόσο μεγάλος που προτιμώ να τινάξω το μυαλό μου στον αέρα παρά να αποκωδικοποιήσω τα ασύντακτα νοήματα του συγγράματος. :o
Σε ευχαριστώ πολύ! :T:

:wall:

Re: [9ο] Ασφάλεια Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2014-2015)

16
Καλησπέρα,

δεν ξέρω αν είναι γενικό φαινόμενο αλλά στο δικό μου "σύγγραμα", εκτός ότι η σελίδα 74 ήταν ένα άσπρο κενό φύλλο ( :| ) στην σελ. 87 λείπει ένας τύπος για t>ts νομίζω....

Μόνο το δικό μου "σύγγραμμα" είναι ελαττωματικό ή είναι όλα;

Re: [9ο] Ασφάλεια Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2014-2015)

17
Ελαττωματικά είναι όλα αλλά για άλλους λόγους :bleh:

1. Η σελίδα που λες όχι δε λείπει στο δικό μου.
2. Στη σελίδα 87 ο τύπος για t<ts είναι ο (46) και για t>ts ο (47) και οι δύο είναι μετατοπισμένοι σε λάθος θέση από τη γραμμή που θα έπρεπε να είναι. Μάλλον δεν πέτυχε το copy paste σε εκείνο το σημείο :tomato:
Einmal ist keinmal

Re: [9ο] Ασφάλεια Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2014-2015)

18
Ναι Αναστασία μόλις το συνειδητοποίησα λίγο πριν δω το σχόλιο σου :razz:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Γενικά, πολύ κακογραμμένο βιβλίο! Ελπίζω του χρόνου να κάνουν τις απαραίτητες διορθώσεις ώστε οι επόμενοι να μην τραβήξουν τα ίδια :wall: