[7-9o] Σχεδιασμός Ι (2018-19)

1
Θα ήταν ωραία αν ξέραμε βέβαια ποια είναι τα Α και Β τμήματα στο 9ο εξάμηνο..........
Επίσης ο διδάσκοντας μας είπε ότι τις Τρίτες που το μισό έτος δεν μπορεί γιατί έχει εργαστήρια θα γίνονται "ασκήσεις-πράγματα μη απαραίτητα" και τώρα βάζουν Αspen ενώ δεν έχουν βρει άλλη μέρα. Οπότε ερωτώ, το υπόλοιπο 9ο που ΔΕΝ φταίει σε τίποτα και έχει εργαστήρια άλλων μαθημάτων την ίδια ώρα δεν θα μάθει ποτέ Ασπεν?

Την Δευτέρα 12/11:

- το Α' και το Β' τμήμα του 9ου εξ. θα έχει μάθημα στην αίθουσα 26.

- το Α' τμήμα του 7ου εξ. θα έχει μάθημα στην αίθουσα 28

- το Β' τμήμα του 7ου εξ. θα έχει εργαστήριο Aspen

Την Τρίτη 13/11 και ώρες 8:45-12:30 το Α' τμήμα του 9ου εξ. θα έχει εργαστήριο Aspen στο ΕΠΥ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonyd την Δευ 12 Νοέμ 2018, 12:02 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [7-9o] Σχεδιασμός Ι (2018-19)

3
Το να καταλάβει κανείς τις ανακοινώσεις σε αυτό το μάθημα είναι πιο δύσκολο από το να παρακολουθεί κανείς το μάθημα... :giveup:



Οι διαλέξεις της πρώτης Ενότητας (Ενότητα Ι) έχουν πλέον ολοκληρωθεί και για τα δύο Εξάμηνα (7ο και 9ο). Ως εκ τούτου, η Ενότητα ΙΙ θα συνεχιστεί με παράλληλα τμήματα αλλά με συνδιδασκαλία και κοινές διαλέξεις για τα δύο εξάμηνα. Καθώς στο ένα παράλληλο τμήμα θα διδάσκεται θεωρία και υλικό της Ενότητας ΙΙ, το άλλο παράλληλο τμήμα θα εκπονεί υπολογιστικά εργαστήρια και ασκήσεις. Ειδικά για το 9ο εξάμηνο προβλέπεται εμβόλιμη διδασκαλία με ασκήσεις και εργαστήρια. Ειδικότερα,

Το 1ο τμήμα του 7ου εξαμήνου και το 1ο τμήμα του 9ου εξαμήνου θα παρακολουθούν διαλέξεις της Ενότητας 2 στην Αίθουσα 26 κάθε Δευτέρα 12:45 – 15:30.

Το 2ο τμήμα του 7ου εξαμήνου και το 2ο τμήμα του 9ου εξαμήνου θα παρακολουθούν διαλέξεις της Ενότητας 2 στην Αίθουσα 26 κάθε Παρασκευή 14:45 – 17:30.

Και τα 4 τμήματα θα παρακολουθούν ασκήσεις στην Αίθουσα 28 κάθε Δευτέρα 12:45 – 15:30 και Εργαστήριο Προσομοίωσης Διεργασιών ASPEN κάθε Παρασκευή 14:45 – 17:30 εναλλάξ με τις διαλέξεις.

Και τα 2 τμήματα του 9ου εξαμήνου θα παρακολουθήσουν ασκήσεις στην Αίθουσα 28 κάθε Τετάρτη 14:45 – 17:30 και για την επόμενη εβδομάδα.

Και τα 2 τμήματα του 9ου εξαμήνου θα παρακολουθήσουν Εργαστήριο Προσομοίωσης Διεργασιών ASPEN κάθε Τρίτη 08:45 – 12:30 ή εναλλακτικά κάθε Πέμπτη 16:00 – 19:00 και για την επόμενη εβδομάδα.

Re: [7-9o] Σχεδιασμός Ι (2018-19)

4
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. είμαι από μεγάλο εξάμηνο και ο σχεδιασμός είναι ένα από τα δύο τελευταία μου μαθήματα. Από όσο έχω ακούσει είναι δύσκολο μάθημα. Η ερώτηση είναι, περνιέται ρεαλιστικά (έστω και με χαμηλό βαθμό ) χωρίς εργασία ; και αν θεωρείται πως όχι τι προτείνετε να κάνω μιας και ομάδα δύσκολα θα βρω από έτος που δεν γνωρίζω κανέναν!

Re: [7-9o] Σχεδιασμός Ι (2018-19)

5
themistakas έγραψε:Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. είμαι από μεγάλο εξάμηνο και ο σχεδιασμός είναι ένα από τα δύο τελευταία μου μαθήματα. Από όσο έχω ακούσει είναι δύσκολο μάθημα. Η ερώτηση είναι, περνιέται ρεαλιστικά (έστω και με χαμηλό βαθμό ) χωρίς εργασία ; και αν θεωρείται πως όχι τι προτείνετε να κάνω μιας και ομάδα δύσκολα θα βρω από έτος που δεν γνωρίζω κανέναν!
Είπε ο Κοκόσης στο μάθημα ότι το φετινό 9ο εξάμηνο θα είναι η τελευταία φουρνιά για την οποια η εργασία είναι προαιρετική, για το 7ο είναι υποχρεωτική!!!
Όσο για την ομάδα στείλε ενα μέιλ στον Νικολακόπουλο και θα σε βάλει εκείνος σε κάποια ομάδα που της λείπουν άτομα. :)