Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

31
Οταν τα προσωπικά προβλήματα κάποιου μας επηρεάζουν όλους τότε αυτά γίνονται κοινά. Καλύτερα να κρατάει κανείς τα κόμπλεξ του για τον εαυτό του και να μην τυα φορτώνει στους άλλους με πρόφαση τα μαθήματα. Επίσης είναι καλό το ευ αγωνίζεσθε όχι το "αρπάζω ότι βρω από μεγαλύτερο έτος και ύστερα λέω πως τα έκανα μόνος μου και κουράστηκα". Όσο αν διαφωνώ με τα λεγόμενά του, δεν τίθεται γι αυτό αμφιβολία και νομίζω πως έβαλα τον καθένα στη θέση του με επικληση στη λογική κι όχι στο συναίσθημα.
Βέβαια, νομίζω κι εσένα σε κατηγόρησαν (αδίκως κατά τη γνώμη μου) για ad hominem λίγο παραπάνω :) Αλλά μην ανησυχείς, όλοι είναι ευαίσθητοι εδώ, αλλά μόνο για τον εαυτό τους κι όχι για τους άλλους.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

32
να πω πως η συγκεκριμένη ομάδα κατάφερε να ολοκληρώσει την εργασία της γιατί είχε φροντήσει να λάβει από μεγαλύτερο έτος βοήθεια στην οικονομική αξιολόγηση, όχι γιατί ο kirito ήταν κανένας έξυπνος και τα κατάφερε μόνος του.
Εμένα στο χωριό μου, όταν πέρνεις κάτι έτοιμο και το καρπώνεσαι για δικό σου, δεν είσαι μάγκας αλλά απλά είχες κωλόβυσμα και είσαι απατεώνας.
ΟΡΙΣΤΕ?????? wtf? ποιος που πότε? Πρώτον, την οικομική ανάλυση, απλά πατήσαμε τα κουμπιά στο άσπεν και την έβγαλε τη μία βερσιόν της. Την άλλη βερσιόν ανοίξαν άλλα της ομάδας το βιβλίο του Τimmerhaus και το βιβλίο του ΟΑΒΑ, έβγαλαν τα μάτια τους στα διαγράμματα και την έκαναν. Τώρα που βασίζεις αυτά που λες ιδέα δεν έχω.
Επίσης, δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις GiannisN με όλα αυτά που υπαινίσσεσαι. Δε θα κάτσω να ασχοληθώ. Έχουμε και άλλες δουλειές
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KiritoShu την Σάβ 18 Μαρ 2017, 3:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

33
Άστα αυτά καημένο, ο κόσμος το χει τούμπανο κι εσύ κρυφό καμάρι. Κάνε τον ανήξερο αλλού γιατί αν με προκαλείς θα ανοίξω το στόμα που και δεν σε ξεπλένει ούτε ο Ιορδάνης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GiannisN την Σάβ 18 Μαρ 2017, 3:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

34
Επειδή είμαι εκτός και δεν είμαι σε θέση να παρακολουθήσω τη συζήτηση, αλλά διαπίστωσα ότι το θέμα του συγκεκριμένου μαθήματος έχει μετατραπεί σε χώρο προσωπικών επιθέσεων, παρακαλώ προς το παρόν τουλάχιστον περιοριστείτε σε συζήτηση για τα διαδικαστικά του μαθήματος για να μην αναγκαστεί κάποιος συντονιστής να το κλειδώσει. Ευχαριστώ.
Kuchiki Byakuya

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

35
007 έγραψε:Επειδή είμαι εκτός και δεν είμαι σε θέση να παρακολουθήσω τη συζήτηση, αλλά διαπίστωσα ότι το θέμα του συγκεκριμένου μαθήματος έχει μετατραπεί σε χώρο προσωπικών επιθέσεων, παρακαλώ προς το παρόν τουλάχιστον περιοριστείτε σε συζήτηση για τα διαδικαστικά του μαθήματος για να μην αναγκαστεί κάποιος συντονιστής να το κλειδώσει. Ευχαριστώ.
Γιατί να την κλειδωσεις φιλε/φιλη μ. ο kirito ξεκαθαρα κανει επιθεση στους συμφοιτητες του και δν είδα να κανεις καποια ιδιαίτερη νύξη εαν αυτο δν ειναι κατακριτέο στο συγκεκριμένο φορουμ τοτε λυπαμαι...βεβαια ενας από τους admin αυτου τ φορουμ είναι ο kirito, κτ που έριξε στα ματια μ το συγκεκριμενο φορουμ. λυπαμαι γτ φαινεται οτι μερικοι το μν π εμαθαν στη σχολη δν ειναι πως να συνεργαζονται και στηριζουν συναδελφους τους...αλλα πως να τους υποσκαπτουν και να κερδιζουν εις βαρος τους...κριμα...πολυ κριμα...

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

36
@GiannisN Παρακαλώ και εγώ με τη σειρά μου να πέσουν οι τόνοι. Επίσης απειλές και προσβολές προς οποιοδήποτε μέλος της κοινότητας δεν έχουν θέση εδώ.

@X-MAN το ότι κάποιος είναι συντονιστής στο φόρουμ δε σημαίνει ότι πρέπει να φιμώνεται και να μη λέει τις απόψεις του. Επίσης οι απόψεις του δεν εκφράζουν το φόρουμ. Είναι προσωπικές. Ο σκοπός του φόρουμ είναι να εκφράζονται όλες οι απόψεις και κάθε χρήστης ανεξαρτήτως θέσης μπορεί να επέμβει και να επαναφέρει τον άλλο στην τάξη. Ναι, ο Kirito συναισθηματικά φορτισμένος έγραψε όσα έγραψε, αλλά δεν απείλησε κανέναν. Δε θα κλειδωθεί κανένα θέμα. Αν προσβληθήκατε από κάποιο σχόλιο παρακαλώ υποδείξτετό μας και ο αντίστοιχος χρήστης θα λάβει προειδοποίηση για να είναι πιο προσεκτικός σε όσα γράφει.

Προς όλους, καταλαβαίνω πως είστε πιεσμένοι λόγω της εργασίας, αλλά να σκέφτεστε πριν γράψετε εδώ και να μην ξεσπάτε σε οποιονδήποτε χρήστη. Καταλαβαίνω πως έχει γίνει μπάχαλο με τις ανακοινώσεις και τις προθεσμίες. Δε σας φταίνε οι συμφοιτητές σας και μην "τουφεκίζετε" όποιον έχει αντίθετη γνώμη από εσάς. Σκεφτείτε ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό και πράξτε ανάλογα.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

37
X-MAN έγραψε:λυπαμαι γτ φαινεται οτι μερικοι το μν π εμαθαν στη σχολη δν ειναι πως να συνεργαζονται και στηριζουν συναδελφους τους...αλλα πως να τους υποσκαπτουν και να κερδιζουν εις βαρος τους...κριμα...πολυ κριμα...
Και γω διαφωνησα σε πολυ μεγαλο βαθμο με αυτα που εγραψε ο Kirito στο αρχικο του ποστ αλλα το να εμφανιζεστε ξαφνικα τοσος κοσμος και να του πετατε οτι και καλα δεν στηριζει τους συμφοιτητες του και παει εναντιον τους ειναι λιγο αστειο. Αν δεν υπηρχαν οι ετοιμες σημειωσεις του στο forum η/και τα λυμμενα θεματα που με δικο του κοπο ανεβαζει η μιση σχολη θα χρωσταγε τα κερατα της. Οσο και να διαφωνειτε το ιδιο προβλημα εχετε. Λανθασμενα στοχευμενη αγανακτηση.
i griega έγραψε:Δε σας φταίνε οι συμφοιτητές σας και μην "τουφεκίζετε" όποιον έχει αντίθετη γνώμη από εσάς. Σκεφτείτε ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό και πράξτε ανάλογα.
:worship: :worship: Και παει και στις δυο πλευρες!
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

38
@Xman: Δυστυχώς αυτό κανείς δεν το βλέπει. Δυστυχώς η συντονιστική ομάδα απαρτίζεται από άτομα όμοια του kirito(και φυσικά αν κάποιος προσβληθεί από τον παραληλισμό του με τον kirito, τότε είναι δικό του πρόβλημα).
Εδώ πέρα όλοι αυτοί ούτε εμάς αντιπροσωπεύουν(το φοιτητικό σώμα) και μάλιστα είναι παρέα του, οπότε είναι καλύτερα να τους συμπεριφέρεται κανείς σαν να μην υπάρχουν. Μια παρέα ένα κι το αυτό. Η επίθεση γίνεται σε όλο το έτος μας κι απλά έχουμε κάποια άλλα όμοια ανθρωπάρια που κάνουν τους σεμνούς και τους τίμιους όταν είναι οι πιο βρώμικοι όλων και όχι με τα λόγια τους, αλλά με τις πράξεις τους. Γιατί μπορεί να με κρίνουν εμένα για το λεξιλόγιό μου, αλλά εγώ λέω αυτό που ξέρω, αυτό που βλέπω και αυτό που είναι. Ούτε άγιος το παίζω και ούτε με κράζουν για τον χαρακτήρα μου όπως κάνουν με όλους αυτούς τους "συντονιστές" της κακιάς ώρας που έχουν κιόλας την εντύπωση ότι τους σέβεται ο κόσμος.
@007: Είτε ήσουν εντός είτε εκτός, το ίδιο μου κάνει.

Μέρος αυτής της δημοσίευσης έχει αφαιρεθεί λόγω προσβλητικού περιεχομένου - i griega

Ο χρήστης GiannisN έλαβε προειδοποίηση για αυτή τη δημοσίευση λόγω προσβλητικών χαρακτηρισμών - papajim202

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i griega την Κυρ 19 Μαρ 2017, 11:51 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

39
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Ο χρήστης KiritoShu έλαβε προειδοποίηση για τη δημοσίευσή του στις 16/3 λόγω χρήσης επιθετικού ύφους προς του συμφοιτητές του. Ο χρήστης GiannisN έλαβε προειδοποίηση για τη δημοσίευσή του στις 18/3 λόγω χρήσης προσβλητικών χαρακτηρισμών προς το χρήστη KiritoShu.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i griega την Κυρ 19 Μαρ 2017, 11:53 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αφαίρεση παράθεσης προσβλητικών χαρακτηρισμών
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.