Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

41
Ελπίζω να μην έχει κλειδώσει μέχρι να έχω πατήσει "Υποβολή". Ξέρουμε τα κόλπα της φασιστικής διαχείρισης του "forum" αυτού (πφφφ). Άμε να σχολιάσω τα ασχολίαστα τώρα. :)

Αγαπητέ GiannisN:

Ο αλτρουισμός της πλειοψηφίας των φοιτητών της σχολής-- στον οποίο αναφέρθηκαν ορισμένοι-- είναι πραγματικά τεράστιος, ναι. Και λόγω αυτού έτρεξαν όλοι στην περίπτωση των ΣΧΒ, προφανώς κι όχι για να καλύψουν τον κώλο τους που καιγόταν. Και θα το δεχτώ. Θα πιστέψω πως γι' αυτό έτρεξαν. Δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω άλλωστε. Επίσης ας αφήσω στην άκρη ότι ο Kirito έχει δίκιο, ίσως όχι στο 100%, αλλά σε ένα (μεγάλο) μέρος είναι σωστός. Αλλά σοβαρά, το συμπέρασμα είναι πως ο εγωκεντρικός, ανταγωνιστικός φοιτητής, που δημιουργεί πρόβλημα στους υπόλοιπους (που φανερά αγωνίζονται για το κοινό καλό) είναι εκείνος;

Το μεγαλύτερο μέρος της φοιτητικής κοινότητας είναι αδιάφορο για όσα συμβαίνουν στην σχολή. Από την άλλη, ο KiritoShu, όπως και οι άλλοι συντονιστές του φόρουμ αυτού, ξοδεύουν χρόνο για να το συντηρήσουν, χωρίς να περιμένουν κάποιο αντάλλαγμα. Το ποιος είναι τι δεν θα καθοριστεί από τα δικά μου ή τα δικά σου λεγόμενα. Είναι ξεκάθαρο.

Το γεγονός πως γίνεται το έλα να δεις με τις διορίες στην σχολή δεν σημαίνει πως αυτό είναι το σωστό. Το γεγονός πως η πλειοψηφία έτρεξε όταν θίχτηκε ο κώλος τους δεν τους κάνει αλτρουιστές. Συγγνώμη που σου χαλάω την κοσμοθεωρία. Υπάρχει και η άλλη οπτική γωνία· αυτή που δεν αφορά εσένα και το αν θα παραδώσεις την εργασία σου εντός "προθεσμίας", για να πάρεις τον βαθμό σου (στην οποία κι εξαντλείς όλον σου τον αλτρουισμό). Βλέπε: καθυστερημένη βαθμολογία και πτυχία που περιμένουν, όπως αναφέρθηκε προηγουμένως. Βλέπε επίσης: σεβασμό προς εκείνον που υπήρξε εντός αρχικής προθεσμίας, και της δουλειάς που έριξε.

Και το ερώτημα είναι τώρα: ποιος βγάζει τελικά τα ψυχολογικά του στο forum; Είπες ο Kirito. Εγώ άλλα βλέπω. Αν η φοιτητική κοινότητα εκπροσωπείται από εσένα (όπως πιστεύεις μέσα στο μυαλό σου), τότε καήκαμε. Σε ευχαριστούμε για την προσφορά, αλλά βγάλε το εμείς και βάλε εγώ. Κι έπειτα ρίξε μια ματιά στον εαυτό σου. Με τις προσωπικές επιθέσεις σε όσους δεν συμμερίζονται την γνώμη σου δεν θα καταφέρεις τίποτα (εκτός κι αν ο στόχος σου είναι να μειώσεις τον εαυτό σου στα μάτια όσων διαβάζουν τα post σου, τότε πάσο).
Spoiler: show
Τα έλεγε η Γωγούλα, αλλά εσείς...
GiannisN έγραψε:Ούτε άγιος το παίζω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος navier-stokes την Σάβ 18 Μαρ 2017, 6:35 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

42
Ξεκινώντας από τα βασικά, όταν ένα εξάμηνο τελειώνει μια συγκεκριμένη ημερομηνία είναι λάθος του διδάσκοντα η καταληκτική ημερομηνία να βρίσκεται πέρα από τη λήξη του εξαμήνου. Δεν θα σχολιάσω περαιτέρω για το θέμα, ο καθένας έχει την άποψή του, λανθασμένη ή σωστή.
Από εκεί και πέρα όμως, θα ήθελα να ευχαριστήσουμε έναν εξαίρετο συμφοιτητή μας @GiannisN (που ελπίζω να μην αναγκαστώ ποτέ να αποκαλέσω συνάδελφο) που όχι μόνο είχε την ευγένεια να μας ενημερώσει ότι θα ανοίξει το στόμα του (και αναρωτιέμαι εγώ τι θα βγάλει αυτό στόμα του) αλλά βοηθάει και το κοινό του φόρουμ να καταλάβει επιτέλους τι κρύβεται πίσω από το avatar "i griega" μεταφέροντας μάλιστα λόγια πολλών.
Συγχαρητήρια @GiannisN για το ήθος σου και την ανατροφή σου!

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

43
@navier-stokes: Δυστυχώς έχουμε φτάσει στο σημείο όπου η αγανάκτηση των φοιτητών τόσο για τα μαθήματα όσο και για τα αποβράσματα που υπάρχουν πανταχού στο χώρο της σχολής μας(από το φόρουμ αυτό μέχρι και τους καθηγητές)έρχονται.
Και το ερώτημα είναι τώρα: ποιος βγάζει τελικά τα ψυχολογικά του στο forum; Είπες ο Kirito. Εγώ άλλα βλέπω. Αν η φοιτητική κοινότητα εκπροσωπείται από εσένα (όπως πιστεύεις μέσα στο μυαλό σου), τότε καήκαμε. Σε ευχαριστούμε για την προσφορά, αλλά βγάλε το εμείς και βάλε εγώ. Κι έπειτα ρίξε μια ματιά στον εαυτό σου. Με τις προσωπικές επιθέσεις σε όσους δεν συμμερίζονται την γνώμη σου δεν θα καταφέρεις τίποτα (εκτός κι αν ο στόχος σου είναι να μειώσεις τον εαυτό σου στα μάτια όσων διαβάζουν τα post σου, τότε πάσο).
Ως μέλος και θερμό από ότι βλέπω αυτής της σαπίλας, υποστηρίζεις το αναμενόμενο. Καιγόμαστε ήδη με την εργασία και καιγόμαστε πιο πολύ όταν ανθρωπάρια σαν κι εσάς εκπροσωπούν εμάς.(που δεν μας εκπροσωπείτε απλά έτσι το παίζεται και οι περισσότεροι ξέρουν τι είστε).
Οι προσωπικές επιθέσεις σας μαραίνουν αλλά οι μαζικές στο έτος και σε όλες σχεδόν τις ομάδες, οι οποίες γίνονται χάρη στην μικροπρέπεια και τον ανταγωνισμό ποταπών ανθρώπων των οποίων τις απόψεις ενστερνίζεστε ίσως γιατί τους μοιάζετε) , δεν σας πειράζουν αλλά η ανοχή σας σε αυτές και η στήριξή σας είναι αυτές που πρέπει να σας κάνουν να κοιτάξετε εσείς τον εαυτό σας. Όσον αφορά το ότι μειώνω τον εαυτό μου στα μάτια σας, νομίζω πως έκανα γνωστό ότι δεν θεωρώ ότι αξίζετε παραπάνω από το χώμα που πατάνε τα παπούτσια μου. Υποθέτω λοιπόν πήρες την απάντηση για το πόσο και που έχω τη γνώμη σας. Τώρα όσοι διαβάζουν το ποστ μου από τη σχολή, μην ξεγελιέσαι, μάλλον λένε:"Να αγιάσει το στόμα του"
Όσο για το τραγούδι, επίτρεψέ μου να σου αφιερώσω το ρεφρέν από τη μπαλάντα του κυρ-Μέντιου.
@ggianiko:
Από εκεί και πέρα όμως, θα ήθελα να ευχαριστήσουμε έναν εξαίρετο συμφοιτητή μας @GiannisN (που ελπίζω να μην αναγκαστώ ποτέ να αποκαλέσω συνάδελφο) που όχι μόνο είχε την ευγένεια να μας ενημερώσει ότι θα ανοίξει το στόμα του (και αναρωτιέμαι εγώ τι θα βγάλει αυτό στόμα του) αλλά βοηθάει και το κοινό του φόρουμ να καταλάβει επιτέλους τι κρύβεται πίσω από το avatar "i griega" μεταφέροντας μάλιστα λόγια πολλών.
Συγχαρητήρια @GiannisN για το ήθος σου και την ανατροφή σου!
Εγώ σε ευχαριστώ καλέ μου θαυμαστή! Θα με αποκαλέσεις συνάδελφο πολύ πιο γρήγορα από ότι νομίζεις. Εκτός αν κόπηκες πουθενά οπότε θα περιμένεις λίγο. Εγώ πάλι όχι.
Σε ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια! Βέβαια δεν πρέπει να τα δώσεις σε εμένα, εγώ απλά είμαι κοινωνικός/κουτσομπόλης. Τα συγχαρητήρια στην griega για τη δικό της ήθος και ανατροφή, εγώ δεν θα μπορούσα ποτέ να κλέψω τέτοια δόξα και να πάρω τα συγχαρητήρια άλλου.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

44
X-MAN έγραψε:
007 έγραψε:Επειδή είμαι εκτός και δεν είμαι σε θέση να παρακολουθήσω τη συζήτηση, αλλά διαπίστωσα ότι το θέμα του συγκεκριμένου μαθήματος έχει μετατραπεί σε χώρο προσωπικών επιθέσεων, παρακαλώ προς το παρόν τουλάχιστον περιοριστείτε σε συζήτηση για τα διαδικαστικά του μαθήματος για να μην αναγκαστεί κάποιος συντονιστής να το κλειδώσει. Ευχαριστώ.
Γιατί να την κλειδωσεις φιλε/φιλη μ. ο kirito ξεκαθαρα κανει επιθεση στους συμφοιτητες του και δν είδα να κανεις καποια ιδιαίτερη νύξη εαν αυτο δν ειναι κατακριτέο στο συγκεκριμένο φορουμ τοτε λυπαμαι...βεβαια ενας από τους admin αυτου τ φορουμ είναι ο kirito, κτ που έριξε στα ματια μ το συγκεκριμενο φορουμ. λυπαμαι γτ φαινεται οτι μερικοι το μν π εμαθαν στη σχολη δν ειναι πως να συνεργαζονται και στηριζουν συναδελφους τους...αλλα πως να τους υποσκαπτουν και να κερδιζουν εις βαρος τους...κριμα...πολυ κριμα...
Απάντηση αποκλειστικά στον φίλο μου X-MAN, οι άλλοι ασχοληθείτε με τα δικά σας.

Καλησπέρα φίλε μου! Επειδή καλώς ή κακώς ασχολήθηκα με το συγκεκριμένο θέμα (επειδή έπεσα πάνω του) και επειδή παρέθεσες το ποστ μου, νομίζω ότι σου οφείλω μία απάντηση γιατί δε θέλω να νομίζεις ότι δε σε λαμβάνω υπόψη. Θα προσπαθήσω να αναφερθώ στα πράγματα κατά το δυνατόν αντικειμενικά, αλλά επειδή θα αναφερθΏ προφανώς και θα είναι υποκειμενικά.

Ο χρήστης KiritoShu (κι όχι ως admin του φόρουμ, ως χρήστης) με την αρχική του δημοσίευση για την οποία γίνεται και η όλη συζήτηση επέλεξε να αναφερθεί αδιακρίτως στους συμφοιτητές του, κάνοντας μια ενδεχομένως άστοχη γενίκευση. Θα ήθελα να ξέρεις ότι κι εγώ διαφωνώ με την γενίκευση αυτή, αλλά επειδή συνήθως δε σηκώνω το χέρι μου να γράψω κάτι, επέλεξα να μη το κάνω. Ευτυχώς το ρόλο που δεν ανέλαβα εγώ ανέλαβαν οι χρήστες mpamphs sougias και veronika, οι οποίοι θεωρώ πως, τουλάχιστον σύμφωνα με τη δική μου αισθητική, κράτησαν το επίπεδο εκεί που έπρεπε και αποκατέστησαν την όποια αδικία εμπεριείχε η δημοσίευση του KiritoShu. Με τη συμμετοχή των χρηστών i griega και Μαρινικ νομίζω πως η συζήτηση σε μεγάλο βαθμό ολοκληρώθηκε και έφτασε σε ένα τελικό συμπέρασμα.

Από εκεί τη σκυτάλη παίρνει ο χρήστης GiannisN, προσπαθώντας να πατήσει πάνω στη σωστή τοποθέτηση της veronikaς για να κάνει μια προσωπική επίθεση στο χρήστη KiritoShu. Νομίζω πως αυτό είναι ξεκάθαρο. Όταν το αντιλήφθηκα αυτό έγραψα ότι έγραψα, και μάλιστα χωρίς να αναφερθώ καν στο συγκεκριμένο χρήστη ούτε να κάνω παράθεση κάποια από τις προσωπικές επιθέσεις που όντως εξαπέλυσε, επειδή έμμεσα αναφερόμουν και στον KiritoShu. Ήθελα δηλαδή να σταματήσουν να ξεφεύγουν και οι δύο από το τη λογική του φόρουμ, που είναι η συζήτηση. Οπότε και τη νύξη την έκανα και όλα.

Όσον αφορά το υπόλοιπο της δημοσίευσης σου, δυστυχώς δεν ξέρω σε τι αναφέρεται οπότε δε μπορώ να απαντήσω. Φαντάζομαι ότι όσοι τους αφορά καταλαβαίνουν. :)

Για να καταλήξουμε κάπου, είχες δίκιο, δεν έπρεπε να κλειδώσω τη συζήτηση, ούτως ή άλλως δε το έκανα και όλα καλά. Ευχαριστώ όλους τους χρήστες πλην του GiannisN για τη συμμετοχή στη συζήτηση. Όσον αφορά το συγκεκριμένο χρήστη, θεωρώ πως αποκλειστικός του στόχος ήταν μια προσωπική επίθεση και για το λόγο αυτό δέχτηκε συστάσεις. Το ίδιο και ο χρήστης KiritoShu για την αρχική του δημοσίευση που πυροδότησε την αντιπαράθεση και όντως ήταν εκτός ορίων. Παρ' όλα αυτά θέλω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου και να πω ότι δε θεωρώ ότι μια γενίκευση του τύπου "όλοι οι φοιτητές είναι τεμπέληδες" ισοδυναμεί με μια φράση του τύπου "ξέρουμε πολύ καλά τι είσαι εσύ". Αν διαφωνείς λυπάμαι γιατί σε αυτό τουλάχιστον δε θα βγάλουμε άκρη.
Kuchiki Byakuya

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

45
Παιδιά ας ηρεμίσουμε όσο μπορούμε. Δεν είμαστε σε καμιά κουτσομπολίστικη εκπομπή να ξεκατινιαζόμαστε τόοσο. Θεωρώ ότι τα επιχειρήματα καi οι σκέψεις του @kiritoshu δεν έχουν καμία λογική βάση. To ότι βοηθάει πολύ στο forum και ασχολείται σε μεγάλο βαθμό με τη σχολή δεν τον κάνει αλάθητο. Δεν χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε αλλά θα το κάνω. Η προθεσμία εξ αρχής ήταν αυτή. Στη συνέχεια, άλλαξε και έγινε μαζική διαμαρτυρία, οπότε ξανα άλλαξε. Αν τώρα όπως λέει ο @kiritoshu από τις 25 ομάδες που πάνω-κάτω υπάρχουν, μόνο η δική τους παρέδωσε τότε, ποιο είναι το νόημα του μαθήματος;;; να πάρει μόνο η συγκεκριμένη ομάδα 10 και όλοι οι υπόλοιποι να μην παραδώσουν; δεν βγάζει καμία λογική αυτό. Το μάθημα έχει κάποιο σκοπό, ο διδάσκων κινείται με βάση την συντριπτική πλειοψηφία των φοιτητών. Άμα δηλαδη, έχει παραδώσει 1/20 θα κινειθεί με βάση αυτό το γεγονός. Άμα δεν μας άρεσε αυτό ας το συζητούσαμε εξ ' αρχής. Ξέρουμε πολύ καλά τι γίνεται από άλλες χρονιές οπότε θα μπορούσαμε να το συζητούσαμε και να το αλλάζαμε άμα, δεν μας άρεσε και είχαμε κινηθεί καταλήλως. Δεν είδα κανέναν να διαμαρτυρήθηκε από την αρχή παρ'ολα αυτά. Είδα μόνο ένα ποστ επίθεσης προς όλο τον κόσμο και με άσχημο περιεχόμενο. Οι απαντήσεις, επειδή είδα κάπου ότι σχολιάστηκε και αυτό, θεωρώ ότι ήταν πάνω κάτω στο ίδιο ύφος. Τώρα αυτό που έχει ειπωθεί κάπου ότι όλοι οι (υπόλοιποι) φοιτητές είναι "άχρηστοι" και δεν έχουν κάνει την εργασία ενώ ξέρουν ότι το θέμα έχει δωθεί από το Νοέμβρη το θεωρώ μια κακή γενίκευση.Όσον αναφορά το βαθμό, θεωρώ ότι είναι μια βαριά εργασία η οποία δεν μπορεί να διεκπαιρεωθεί από όλους τους φοιτητές πόσο μάλλον ανώδυνα. Όσο χρειάστηκε να κάτσει ο @kiritoshu και η ομάδα του σε διάρκεια 4ων μηνών τόσο χρειάστηκε να κάτσει και μια ομάδα που ασχολήθηκε με την εργασία "τελευταία στιγμή". Και στην τελική γι αυτό υπάρχουν και οι βαθμοί. Εξάλλου η διορία ήταν για όλους η ίδια. Δεν του είπε κανείς να παραδώσει πιο νωρίς. Τέλος πάντων, θέλω να θεωρήσω ότι το αρχικό ποστ έγινε στα πλαίσια της αναστάτωσης του λόγω της πίεσης που μπορεί να είχε. Άμα έχει καταλάβει έστω και λίγο το πόσο λάθος χειρίστηκε την όλη κατάσταση, νομίζω ότι τουλάχιστον αξίζει να πει ενα συγγνώμη
Τέλος συζήτησης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tania την Σάβ 18 Μαρ 2017, 8:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

47
John Vaitsos έγραψε:Παιδιά χωρίς να λέω ότι συμφωνώ με KiritoShu, όλο αυτό που κάνετε κάποιοι είναι CYBER BULLYING και είναι μέχρι και παράνομο. Κάποια μνμτ δείχνανε τεράστιο μίσος . Πιστεύω πρέπει ο διαχειριστής να πάρει θέση.
Καλησπέρα John. Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω γιατί με αφορμή τη δημοσίευση σου κι συγκεκριμένα επειδή δεν κατάλαβα αμέσως σε ποια μηνύματα αναφερόσουν όταν μίλησες περί τεράστιου μίσους, κάθησα και τα διάβασα άλλη μία φορά προσεκτικά. Πέραν φυσικά των πιο πρόσφατων τα οποία εξαρχής είχα δει, σε αυτή την "ανάγνωση" έπεσα πάνω στο παρακάτω, το οποίο προηγουμένως μου είχε δυστυχώς διαφύγει. Για ευνόητους λόγους, για όποιον τουλάχιστον ανοίξει και το δει, το παραθέτω ως spoiler.
Spoiler: show
GiannisN έγραψε:@Xman: Δυστυχώς αυτό κανείς δεν το βλέπει. Δυστυχώς η συντονιστική ομάδα απαρτίζεται από άτομα όμοια του kirito(και φυσικά αν κάποιος προσβληθεί από τον παραληλισμό του με τον kirito, τότε είναι δικό του πρόβλημα).
Εδώ πέρα όλοι αυτοί ούτε εμάς αντιπροσωπεύουν(το φοιτητικό σώμα) και μάλιστα είναι παρέα του, οπότε είναι καλύτερα να τους συμπεριφέρεται κανείς σαν να μην υπάρχουν. Μια παρέα ένα κι το αυτό. Η επίθεση γίνεται σε όλο το έτος μας κι απλά έχουμε κάποια άλλα όμοια ανθρωπάρια που κάνουν τους σεμνούς και τους τίμιους όταν είναι οι πιο βρώμικοι όλων και όχι με τα λόγια τους, αλλά με τις πράξεις τους. Γιατί μπορεί να με κρίνουν εμένα για το λεξιλόγιό μου, αλλά εγώ λέω αυτό που ξέρω, αυτό που βλέπω και αυτό που είναι. Ούτε άγιος το παίζω και ούτε με κράζουν για τον χαρακτήρα μου όπως κάνουν με όλους αυτούς τους "συντονιστές" της κακιάς ώρας που έχουν κιόλας την εντύπωση ότι τους σέβεται ο κόσμος.
@007: Είτε ήσουν εντός είτε εκτός, το ίδιο μου κάνει.
@griega: Τις υποδείξεις αλλού κούκλα μου(τρόπος του λέγειν βέβαια γιατί όποιος σε δει στα μούτρα τρομάζει). Σε έχουμε δει να τρολάρεις ασύστολα εδώ μέσα, από τότε που μπήκα στη σχολή ως πρωτοετής.
Αναφορικά με τα σχόλιά μου, η μόνη που προσβάλεσαι είσαι εσύ γιατί σε ξέρουμε κι εσένα τι φρόκαλο είσαι. Δεν υπάρχει άνθρωπος που να έχεις δει μέσα στη σχολή-αναγνωστήριο, καφετέρια κ.α- που να μη βγάζεις τη χολή σου και να μην κουτσομπολεύεις αγνώστους για το κέφι σου. Μην πας να ρίξεις λοιόν τα δικά σου αισθήματα και αυτά που εσύ θέλεις να κάνεις αλλού και να πεις μετά ότι κάνεις το ρόλο σου ως "συντονίστρια". Αμέτρητα είναι τα thread που ξεφτιλιζεσαι σαν τελευταία(seismic κ.α), όπως και όλοι σας εδώ μέσα, και να σου πω κιόλας ότι κακώς έχουμε συντονιστές σαν κι εσάς. Οι συντονιστές έχουν ρόλο εδώ μέσα σημαντικό. Δεν είναι ένα παρεάκι που κάνει ότι θέλει και δεν θέλει επειδή έπαιρνε καλή πίπα στον προκατέχοντα του φόρουμ. Πότε απέδειξες εσύ την αξία σου για να είσαι εδώ? Πότε φέρθηκες σύμφωνα με το ρόλο σου ή την ηλικία σου?
Άσε τις υποκρισίες σου σε αυτούς που μασάνε.Κοίτα πρώτα τον εαυτό σου να κάνεις καλύτερο και να μην παίρνεις αξία από ψεύτικους ρόλους γινόμενη πολεμίστρια του διαδυκτίου...και κακώς που σου έδωσα κι εγώ τόση αξία με την απάντησή μου...και πολύ σου είναι.
Για το παραπάνω ποστ αρχικά θα προχωρήσω στον αποκλεισμό του χρήστη GiannisN, όχι με τρίτο warning το οποίο οφείλω να του κάνω και το οποίο ούτως ή άλλως θα οδηγούσε στον αποκλεισμό του σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ, αλλά απευθείας. Δευτερευόντως θα πάρω τις δημοσιεύσεις της συγκεκριμένης συζήτησης και θα βεβαιωθώ ότι δεν πραγματοποιήθηκε cyber bullying, τουλάχιστον στο βαθμό που το αντιλαμβάνεται η πολιτεία, σε φόρουμ στο οποίο τυχαίνει να είμαι μεταξύ των συντονιστών.

Αφήνω το τελευταίο ποστ του GiannisN στη θέση του μέχρι αύριο, ώστε να μπορούν όλοι να βγάλουν τα συμπεράσματα τους και να κρίνουν την απόφαση μου. Σε επόμενο χρόνο θα μετακινήσω όλα τα υβριστικά σχόλια από τη συζήτηση του μαθήματος για να συνεχίσει να επιτελεί τον αρχικό της ρόλο.

Καλό βράδυ.
Kuchiki Byakuya

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

48
Το τελευταίο πόστ του GiannisN αφαιρέθηκε με συνοπτικές διαδικασίες καθώς υπήρχαν προσωπικά στοιχεία που εξέθεταν τον χρήστη John Vaitsos.

Η ελαστικότητα και η ανοχή της συντονιστικής ομάδας έφτασε στα όριά της.

Edit: Παρατίθενται τα σημεία των όρων χρήσης που μας οδήγησαν στον αποκλεισμό και στη διαγραφή της τελευταίας δημοσίευσης του χρήστη GiannisN
Ο κάθε ένας που συμμετέχει στις συζητήσεις που φιλοξενούνται σε αυτήν την ιστοσελίδα θα πρέπει να σέβεται του στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας και συμπεριφοράς. Σε καμία περίπτωση (ούτε σε περίπτωση "άμυνας") δεν επιτρέπεται η κάθε είδους "επίθεση" (προσβολή, χλευασμός, δυσφήμιση, ειρωνεία κ.τ.λ.) σε άλλα μέλη στα πλαίσια των δημοσίων συζητήσεων του forum. Απαγορεύεται η χρήση υβριστικής γλώσσας καθώς και γλώσσας που μπορεί να προσβάλει εμμέσως μέλη της κοινότητας (π.χ. υποτιμιτική χρήση λέξεων που αφορούν εθνικότητα, θρησκεία κτλ).

Στις δημόσιες συζητήσεις δεν έχει δικαίωμα κανένας (ούτε καν admin) να δημοσιοποιήσει προσωπικά στοιχεία για άλλο μέλος. Υπάρχει η δυνατότητα της ανωνυμίας και θα πρέπει να γίνεται σεβαστή. Η ομάδα διαχείρισης εγγυάται για την τήρηση του προσωπικού απορρήτου από τη μεριά της, όσο αυτό μπορεί να είναι δυνατό. Σας ενημερώνουμε επίσης οτι ο κωδικός πρόσβασής σας είναι μυστικός και δεν έχουμε με κανένα τρόπο πρόσβαση σε αυτόν. Αν τον ξεχάσετε, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη σχετική φόρμα για να δημιουργήσετε έναν νέο κωδικό.
Ο σκοπός της σελίδας αντιτίθεται σαφέστατα με την όποια χρήση λογοκρισίας σε αυτήν. Παρ' όλα αυτά, οι moderators/administrators μπορούν να διαγράφουν μηνύματα ή να αντικαθιστούν μέρος του κειμένου τους με "*" εάν τα συγκεκριμένα μηνύματα παραβαίνουν όρους χρήσης. Στην περίπτωση αυτή είναι υποχρεωμένοι να προσδιορίσουν τον λόγο παρέμβασης στο σχετικό πεδίο κατά την διόρθωση μηνύματος και να ενημερώσουν τον αρχικό συγγραφέα του μηνύματος με προσωπικό μήνυμα. Παράλληλα, εάν ο χρήστης δεν συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης και δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία και το σκοπό της ιστοσελίδας μπορεί να γίνει προσωρινός ή μόνιμος αποκλεισμός του χρήστη αυτού ή να επιβληθούν άλλες κυρώσεις στον λογαριασμό του. Για ευνόητους λόγους, απαγορεύεται η χρήση πολλών usernames από ένα φυσικό πρόσωπο. Σας ενημερώνουμε ότι η διεύθυνση IP κάθε χρήστη καταγράφεται κάθε φορά που συνδέεται στην ιστοσελίδα και δημοσιεύει μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i griega την Σάβ 18 Μαρ 2017, 8:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [9ο] Σχεδιασμός Χημικών Βιομηχανιών (2016-17)

50
Papajim202 έγραψε:
X-MAN έγραψε:λυπαμαι γτ φαινεται οτι μερικοι το μν π εμαθαν στη σχολη δν ειναι πως να συνεργαζονται και στηριζουν συναδελφους τους...αλλα πως να τους υποσκαπτουν και να κερδιζουν εις βαρος τους...κριμα...πολυ κριμα...
Και γω διαφωνησα σε πολυ μεγαλο βαθμο με αυτα που εγραψε ο Kirito στο αρχικο του ποστ αλλα το να εμφανιζεστε ξαφνικα τοσος κοσμος και να του πετατε οτι και καλα δεν στηριζει τους συμφοιτητες του και παει εναντιον τους ειναι λιγο αστειο. Αν δεν υπηρχαν οι ετοιμες σημειωσεις του στο forum η/και τα λυμμενα θεματα που με δικο του κοπο ανεβαζει η μιση σχολη θα χρωσταγε τα κερατα της. Οσο και να διαφωνειτε το ιδιο προβλημα εχετε. Λανθασμενα στοχευμενη αγανακτηση.
i griega έγραψε:Δε σας φταίνε οι συμφοιτητές σας και μην "τουφεκίζετε" όποιον έχει αντίθετη γνώμη από εσάς. Σκεφτείτε ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό και πράξτε ανάλογα.
:worship: :worship: Και παει και στις δυο πλευρες!
φιλε μ καλησπέρα, δν σε γνωριζω...εσυ μαλλον με γνωριζεις κλ γτ εαν δν ηταν ο κιριτο θα χρωσταγα τα μισα μαθηματα της σχολης...μην γενικευεις και συ καταστασεις ....ειναι πολυ κακο ν λες οτι η μιση σχολη θ χρωσταγε τα κερατα της...προσωπικα εγω π[ερα απο το 1ο εξαμηνο δν εχω παρει λυμενα θεματα απο το φορουμ, ουτε απο τον κιριτο. μπορει ν τ εχεις κανει εσυ...τωρα εαν εσυ εισαι η μιση σχολη...μπραβο σ. αυτο π θελω ν σ πω πολυ φιλικα σε σενα και σ ολους τους συνομιλητες-συναδελφους ειναι οτι δν χρειαζεται η γενηκευση στο λογο σας...και αυτο π εχω ν πω στον GiannisN ειναι οτι : ειναι πολυ ευκολο ν λες πραματα απο την ανωνυμια τ καναπε σ...