Re: Σχέσεις δομής- Ιδιότητες υλικών (2012-13)

2
nansy έγραψε:Ξέρει κανείς πως είναι η εξέταση του μαθήματος; Με ανοιχτά βιβλία ή όχι;
Το κομμάτι του κ.Θεοδώρου είναι με ανοικτά βιβλία, ενώ το κομμάτι του κ.Χαριτίδη με κλειστά. Ας επιβεβαιώσει κάποιος :)
"I went numb when I learned to see..."

Re: Σχέσεις δομής- Ιδιότητες υλικών (2012-13)

5
fotinit17 έγραψε:
nansy έγραψε:Ξέρει κανείς πως είναι η εξέταση του μαθήματος; Με ανοιχτά βιβλία ή όχι;
Το κομμάτι του κ.Θεοδώρου είναι με ανοικτά βιβλία, ενώ το κομμάτι του κ.Χαριτίδη με κλειστά. Ας επιβεβαιώσει κάποιος :)

Στην επαναληπτική εξεταστική και τα δύο κομμάτια ήταν με ανοιχτά βιβλία ( βασικά έδωσα μόνη μου οπότε δεν ξέρω κατά πόσο με άφησαν πιο λάσκα ) αλλά γενικά νομίζω δεν είναι αυστηροί με το πότε κλείνεις το βιβλίο γιατί τα θέματα είναι όλα στο ίδιο φύλλο δε χωρίζονται.
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Σχέσεις δομής- Ιδιότητες υλικών (2012-13)

6
nansy έγραψε:Ευχαριστώ! Επίσης, υπάρχει κανένα σύγγραμα πιο κατατοπιστικό από αυτό που μας μοίρασαν;


Το βιβλίο που μοιράστηκε ακολουθεί ακριβώς την ύλη που παραδίδει ο κος. Θεοδώρου αλλά νομίζω οι σημειώσεις από το μάθημα θα σε βοηθήσουν πολύ περισσότερο. Το βιβλίο των ασκήσεων επίσης έχει ΑΚΡΙΒΩΣ το είδος των ασκήσεων που πέφτουν στο τέλος.
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Σχέσεις δομής- Ιδιότητες υλικών (2012-13)

8
agnostikism έγραψε:Ποιο βιβλίο ασκήσεων εννοείς;

Για το μάθημα αυτό δίνουν το βιβλίο του Τσαγκαρη "Δομή και Ιδιότητες της Στερεάς κατάστασης" και ένα βιβλίο "Φροντιστηριακές ασκήσεις για το μάθημα Δομή και Ιδιότητες των Υλικών". Μπορεί να μην τα έχετε πάρει ακόμα αλλα μέχρι πέρυσι τουλάχιστον το έδιναν.
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Σχέσεις δομής- Ιδιότητες υλικών (2012-13)

9
Η λίστα με τις ομάδες των εργαστηρίων έχει αναρτηθεί έξω από το γραφείο του κυρίου Θεοδώρου. Προσοχή, τα εργαστήρια ξεκινούν ΑΥΤΗ την Πέμπτη 22/11. Οι αριθμοί ασκήσεων στον εργαστηριακό οδηγό είναι λίγο διαφορετικοί απ' αυτούς που εμφανίζονται στο πρόγραμμα. Θα ακολουθήσουμε την αρίθμηση του προγράμματος. Για την άσκηση 8 δεν έχουμε ακόμη σημειώσεις -θα μας τις προμηθεύσει ο κ. Χαριτίδης.

Για την αναπλήρωση θα διατηρηθούμε σ' επαφή με τον κύριο Θεοδώρου. Προς το παρόν το πρόγραμμα είναι να κάνουμε μάθημα Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2:30 - 5:30 το απόγευμα, στην αίθουσα XM23.