[8ο] Επιστήμη και Μηχανική Τροφίμων (2011-12)

1
Την επόμενη Παρασκευή 6/4 θα επισκεφτούν οι φοιτητές της κατεύθυνσης τη βιομηχανία "Παυλίδης". Το μάθημα που θα χαθεί, θα αναπληρωθεί αυτή την Παρασκευή 30/4, 9:45-10:30.


Εδή και η ανακοίνωση: http://www.chemeng.ntua.gr/main.php?cou ... course=126
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Επιστήμη και Μηχανική Τροφίμων (2011-12)

3
Υπενθυμίζω ότι λόγω υποχρεώσεων του κου Ταούκη (νομίζω) τα μαθήματα των Παρασκευών δε γίνονται και προστίθεται +1 ώρα στο 2ωρο της Δευτέρας. Επιπλέον, τώρα που μας τέλειωσαν τα εργαστήρια, αν χρειαστούμε κανένα παραπάνω 3ωρο, ξέρετε πού θα το βρούμε.....
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Επιστήμη και Μηχανική Τροφίμων (2011-12)

4
Εκθέσεις - Εξέταση Εργαστηριακών Ασκήσεων
Παρακαλούνται οι σπουδαστές/σπουδάστριες του 8ου εξαμήνου να παραδώσουν τις εκθέσεις των Εργαστηριακών Ασκήσεων και να εξεταστούν σε αυτές πριν τις 8/6/2012.
πηγή :http://www.chemeng.ntua.gr/main.php?cou ... course=126

υλη τροφιμων

6
μπορεί κάποιος να μου πει την ύλη από τα τρόφιμα 8ου? τι ασκησεις περίπου πέφτουν?

Re: Επιστήμη και Μηχανική Τροφίμων (2011-12)

7
Επειδή έχει προκύψει ένα θέμα από χθες σε σχέση με το αν γράφουμε στο κομμάτι του Ταούκη με κλειστά βιβλία ή όχι, μπορεί να απαντήσει κάποιος μεγαλύτερος (σε 1η φάση) για το πως είχαν δώσει; Επίσης μπορεί κάποιος από το έτος μας να μου πει που άκουσε αυτό για τα κλειστά; Γιατί αυτό που θυμάμαι (και δεν είμαι ο μόνος) έχοντας χάσει 1 ώρα όλη κι όλη από τις παραδόσεις του είναι πως είχε πει για ανοιχτά βιβλία και ήταν κάπως δυστακτικός στο να έχουμε μαζί και σημειώσεις...

Re: Επιστήμη και Μηχανική Τροφίμων (2011-12)

9
Thanks ρε Ορφέα! Κι εγώ αυτό θυμόμουν (για να καταλάβεις πόσο στόκοι είναι κάποιοι εκ των συμφοιτητών μας, άκουσα κι εσένα να συγκαταλέγεσαι στις έγκυρες πηγές που το είπαν αυτό...). Θεωρώ το θέμα λήξαν λοιπόν!

Re: Επιστήμη και Μηχανική Τροφίμων (2011-12)

10
Έχει κανένας ιδέα τι βάζει η Τζιά? Γιατί υποψιάζομαι ότι και η ανάγνωση η καλή που τα κάνω, πάλι τζάμπα πάει και στο τέλος μόνο του Ταούκη θα γράψω. Αν θυμάται κάποιος και παλιότερα θέματα, ευπρόσδεκτα!!

@Olesia: Ως ύλη είναι όλο το βιβλίο των Τζια-Ταούκη-Ωραιοπούλου (εκτός νομίζω απτο κομμάτι της Υγιεινής). Για ασκήσεις, η Τζιά δεν ξέρω τι έχει κατά νου, πάντως για τον Ταούκη κοίτα τις ασκήσεις στις διαφάνειες....παρόμοια θέματα πέφτουν.
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα