[9ο] Διοίκηση έργων & υποστήριξη αποφάσεων (2014-15)

1
Ξέρει κανείς αν τα ατομικά υπολογιστικά θέματα ήταν απλά για εξάσκηση ή έχουν επιπλέον βαθμολογικό μπόνους στο τελικό γραπτό;
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [9ο] Διοίκηση έργων & υποστήριξη αποφάσεων (2014-15)

4
Καλημέρα,

στο τελευταίο μάθημα έδωσε κάποιες ασκήσεις. Στην πρώτη άσκηση στο 2ο ερώτημα λέει να επιλέξετε ποια δραστηριότητα θα συντομευθεί από τις D, E και F. Την D καταλαβαίνω γιατί δεν την επιλέγει (γιατί δεν είναι στην κρίσιμη διαδρομή). Από την E και F νομίζω (χωρίς να είμαι σίγουρη ότι έχω σημειώσει σωστά) είχε πει ότι επιλέγει την Ε αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί. Υπάρχει κάποιος που ήταν στο μάθημα και μπορεί να μου εξηγήσει;

Re: [9ο] Διοίκηση έργων & υποστήριξη αποφάσεων (2014-15)

6
Για να διαλέξεις ανάμεσα στην E,F πρέπει να γνωρίζεις το κόστος συμπίεσης της κάθε δραστηριότητας και προφανώς θα διαλέξεις αυτή με το μικρότερο κόστος συμπίεσης. Στην συγκεκριμένη άσκηση δεν έχουμε δεδομένα για το κόστος συμπίεσης και έτσι θεωρείς ότι υψηλότερο κόστος συμπίεσης έχει αυτή με το υψηλότερο κόστος ανά εβδομάδα (υποθέτω ανά εβδομάδα μπορεί να είναι και συνολικό, δεν το διευκρίνισε αλλά στέκει :razz: ). Άρα διαλέγεις την Ε

Re: [9ο] Διοίκηση έργων & υποστήριξη αποφάσεων (2014-15)

7
Στο συνημμένο θα βρείτε τα ΣΛ που σημείωσα (δεν τα σημείωνα όλα), κάποιες ασκήσεις που κάναμε στην τάξη (σε μερικά σημείωνα πάνω λύσεις σε μερικά όχι) και οι σελίδες 4-5-6 είναι τα θέματα επανάληψης με υποτυπώδεις λύσεις. Ελπίζω να βγάλετε άκρη.. :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Einmal ist keinmal

Re: [9ο] Διοίκηση έργων & υποστήριξη αποφάσεων (2014-15)

8
i1ojqc.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''