Re: [4o] Επιχειρησιακή Έρευνα

42
Πέρσι τουλάχιστον ήταν και είχε πέσει και σχετικό θέμα. (Τα θέματα βρίσκονται μερικά ποστ πιο πίσω.)
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [4o] Επιχειρησιακή Έρευνα

45
Καλημέρα!! Ξέρει κανείς αν ο κ. Μαυρωτάς μας έχει αφήσει μέσα στην ύλη τον ακέραιο προγραμματισμό και τον πολυκριτηριακό; Τυπικά τον έχει στην ύλη αλλα έχω μια μικρή υποψία οτι άτυπα μας τα έβγαλε ισχύει ή θυμάμαι κάτι λάθος;

Re: [4o] Επιχειρησιακή Έρευνα

47
Τον Ιούνιο του 15' που το έδωσα, δινόταν με ανοιχτές σημειώσεις. Για αυτή την εξεταστική δεν έχω ακούσει κάτι διαφορετικό, αλλά δε νομίζω κιόλας να άλλαξε κάτι. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

Re: [4o] Επιχειρησιακή Έρευνα

49
Την Τρίτη 15 Μαρτίου, μετά την 1η ώρα που θα γίνει στην αίθουσα 29, θα μεταφερθούμε στο μικρό PC-Lab.

Όλα τα επόμενα μαθήματα μέχρι το τέλος του εξαμήνου θα γίνονται στο μικρό PC-Lab, ώστε ταυτόχρονα με το μάθημα να γίνεται εξοικείωση με την υπολογιστική επίλυση προβλημάτων Γραμμικού Προγραμματισμού.
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”
cron