Re: [3o] Σχεδιασμός Πειραμάτων

13
Nickk έγραψε:Μήπως έχει κανείς το φυλλάδιο με την anova 4 σε ηλεκτρονική μορφή; :help:
Επειδή το scanner μου κοντεύει να πάθει υπερκόποση ορίστε μία φωτογραφία του φυλλαδίου :P (αν και από ό,τι θυμάμαι το βιβλίο τα λέει καλύτερα.....:P)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3o] Σχεδιασμός Πειραμάτων

14
Σε θέματα που δεν έχει εμβαθύνει στην τάξη αρκεί ενα πέρασμα ή συνηθιζει να βαζει τετοια θέματα; Επιπλέον, όταν λέμε έχει θεωρία τι εννοείτε;

Re: [3o] Σχεδιασμός Πειραμάτων

15
ggianniko έγραψε:Σε θέματα που δεν έχει εμβαθύνει στην τάξη αρκεί ενα πέρασμα ή συνηθιζει να βαζει τετοια θέματα; Επιπλέον, όταν λέμε έχει θεωρία τι εννοείτε;

Όταν λέμε θεωρία, πέρσι είχε βάλει να εξηγήσουμε κάτι όρους που πήγαιναν ζευγαράκια, π.χ. εκκεντρότητα-συσσωρευτικότητα (δε θυμάμαι καθόλου τα υπόλοιπα).

Τώρα από ασκήσεις συνηθίζει να βάζει anova 4 και Παλινδρόμηση (έχει κάτι παρόμοιες ασκήσεις το βιβλίο του, διάβασέ τες καλα)...

Όσον αφορά στο "θέματα που δεν έχει εμβαθύνει στην τάξη" δε θα σχολιάσω.. Έχω πει ότι θα είμαι καλός άνθρωπος φέτος....
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3o] Σχεδιασμός Πειραμάτων

17
ggianniko έγραψε:χαχαχαχα:ρ ρε παιδι μου οπως τα λες ουσιαστικα δεν χρειαζονται οι αλγοριθμοι και ολοι οι τυποι που τους συνοδευουν;
Νομίζω μόνο του Cohran πρέπει να είχε χρειαστεί κάπου στη Regression... Μάθε τα εσύ καλού κακού μπας και δείτε καμιά "πρεμιέρα"
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
cron