Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

2
κοιτα εγω δηλωσα ραδιοχημεια!! ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα αν θες κοιτα και τα εισαγωγικα που εχει για το μαθημα στο site της σχολης και θα καταλαβεις!! ασε που οι εργασια που θα παραδωσεις μετραει υχηλα στο 80% του βαθμου!! οποτε θα σου προτεινα να το παρεις πιστευω οτι δεν θα το μετανιωσεις καθολου!!! ;)

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

3
Kαι εγώ θέλω να πάρω ραδιοχημεία γιατί ακούγεται και ενδαιφέρον το αντικείμενο του μαθήματος... αλλά μου είπαν κάποιοι ότι είναι δύσκολο μάθημα και ότι η καθηγήτρια είναι ειδική περίπτωση(χωρίς προσβολή πάντα :P ). Για αυτό ήθελα να μου πουν εντυπώσεις κανένας μεγαλύτερου εξαμήνου...

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

4
βασικα νομιζω οτι η μονη δυσκολια του ειναι οτι ειναι αρκετα θεωρητικο οποτε πρεπει να μαθεις καποια πραγματα απεξω!! παντως απο οσους εχω ρωτησει απο μεγαλυτερα ετη μου εχουν πει οτι ειναι καλο μαθημα!!!

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

5
Η τύπισα είναι λίγο τρελή.Το μάθημα που γίνεται είναι χάλια, το κάνουν εναλλάξ αυτή μαζί με δύο μεταπτυχιακές και γενικά πρέπει να παρακολουθείς γιατί αλλιώς δε σου βάζει βαθμό. Η εργασία όντως έχει υψηλό συντελεστή. Η τελική εξέταση πάλι είναι 2 ερωτήσεις από το βιβλίο=2 παράγραφοι απέξω και είναι διάρκειας 20 λεπτών! Επίσης πιστεύω ότι βαθμολογεί με τη μέθοδο της σκάλας(πετάει όλα τα γραπτά από τη σκάλα και ανάλογα το σκαλί που θα πέσει βάζει και αντίστοιχο βαθμό). Εκτός και αν πατάς σε όλα τα μαθήματα και σε ψιλοξέρει που θα σου βάλει ξέρω γω 8-9. 10 πέρσι δεν πήρε κανένας..Δυστυχώς όμως είναι όντως το πιο ενδιαφέρον επιλογής από άποψη αντικειμένου, επομένως το δίλημμα είναι μεγάλο..
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

6
κοιτα αν ειναι να παρακολουθω καθε φορα και να διαβαζω συνεχεια εγω προσωπικα το κανω δεν εχω προβλημα!! μαρεσει η ιδεα!! ;)

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

7
Διάβασμα θέλει ελάχιστο..Το βιβλίο είναι 200 σελίδες(ουσιαστικά κάνετε τις 100-130 σαν ύλη) και το διαβάζεις εύκολα σε 2 μέρες, απλά το μάθημα γενικά εμένα μου προκαλούσε τραγική βαρεμάρα..Δηλαδή απλά πήγαινα για να πάρω βαθμό. Μια φορά μάλιστα ήμουν μόνος μου με την καθηγήτρια γιατί δεν είχε έρθει κανένας άλλος..
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

9
Πωωω...Με δουλεύεις τώρα;;Το αντικείμενο είναι πολύ ωραίο και είναι πολύ κρίμα να μην το πάρω εξαιτίας της. :weep: :( Εσείς τι άλλο προτείνετε;

Re: Ραδιοχημεία (2010-2011)

10
Ναι, κάπως έτσι..Λέει μερικές φορές ενδιαφέρονται πράγματα, αλλά εκτός από το κομμάτι που έχει τις πυρηνικές αντιδράσεις που κάνετε 2-3 "ασκήσεις" στον πίνακα είναι απλά παράδοση το μάθημα..Πηγαίνετε στο 1ο αν είναι να δείτε και αποφασίστε...Έχετε 1 εβδομάδα ακόμα..Γενικά πάντως το 3ο εξάμηνο έχει τα χειρότερα επιλογής από όλα..Πολλοί πήραν παιδαγωγικά-διδακτική γιατί παίρνεις πολύ εύκολα βαθμό αλλά κατά τη γνώμη μου δεν έχει κανένα ενδιαφέρον..
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.
cron