[2ο] Θέματα Κοινωνίας της Πληροφορίας/Γνώσης

1
καλησπέρα παίδες.
γνωρίζει κανείς,αν η εργασία στο μάθημα αυτό ήταν υποχρεωτική,ή τέλος πάντων άμα δεν την έχεις κάνεις βαθμολογήσε με άριστα βαθμό<10;
και επίσης αν το διδακτικό υλικό είναι αυτό που δίνεται στο mycourses;
ευχαριστώ.

Re: Θέματα Κοινωνίας της Πληροφορίας/Γνώσης

2
Απ' όσο ξέρω η εργασία είναι υποχρεωτική και βάσει αυτής γίνεται η βαθμολόγηση (εντάξει, μάλλον παίζει και η παρουσία-συμμετοχή στο μάθημα κ.λ.π.). Πάντως όταν εγώ το είχα πάρει το μάθημα δεν υπήρχαν τελικές εξετάσεις, έκανες την εργασία αντί εξετάσεων.
Το διδακτικό υλικό είναι αυτό που δίδεται στο mycourses, αλλά δεδομένου πως δεν υπάρχουν τελικές εξετάσεις (εκτός και αν έχουν αλλάξει τα πράγματα μέσα στα τελευταία δύο χρόνια) δεν νομίζω να σου χρησιμεύσει στον να περάσεις αν το διαβάσεις τελευταία στιγμή.

Re: Θέματα Κοινωνίας της Πληροφορίας/Γνώσης

3
Η εργασία είναι υποχρεωτική, δεν δίνεται το μάθημα γραπτά. Στις 22/6 γίνεται η δεύτερη σειρά παρουσιάσεων. Η πρώτη ξεκίνησε την Παρασκευή που μας πέρασε. Η εργασία περιλαμβάνει ένα κείμενο word που μπορεί να παραδωθεί μέχρι 1/7 και ένα power point της εργασίας μέχρι 22/6. Για να πάρεις θέμα αν δεν έχει πάρει ήδη επικοινώνησε με τους ''συνεργάτες'' του μαθήματος και όχι τους ''επίσημους διδάσκοντες'' που ζήτημα να έχουν έρθει 3 φορές από την αρχή του εξαμήνου σε μάθημα.

Εδώ μπορείς να βρείς πληροφορίες και τα Mail που χρειάζεσαι http://mycourses.ntua.gr/course_descrip ... q=CHEM1026

Σύμφωνα με αυτά που μας έχουν πει ο βαθμός σχηματίζεται από την παρουσία στα μαθήματα (συμμετοχή, ενδιαφέρον, συνεργασία) , την παρουσίαση και το κείμενο word που θα παραδωθεί. ;)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Θέματα Κοινωνίας της Πληροφορίας/Γνώσης

5
Το μάθημα είναι πολύ εύκολο και παίζουν καλοί βαθμοί για αυτους που παρακολουθούν και έχουν μια αξιοπρεπη παρουσία...
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''
cron