[8ο] Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

1
Η Περιβαλλοντική Μηχανική θα διεξάγεται σε δυο παράλληλα τμήματα. Σήμερα ξεκινήσαμε με υγρά απόβλητα, τα οποία διδάσκουν ο κ. Λυμπεράτος στο 1ο τμήμα και η κα Γρηγοροπούλου στο 2ο τμήμα. Θα κάνουν μάθημα επίσης ο κ. Βλυσίδης και η κα Χαλουλάκου και στα δυο τμήματα, αργότερα.

Μοιράζονται ήδη σημειώσεις για το μάθημα:
1. Υγρά απόβλητα από το γραφείο της κας Γρηγοροπούλου (στο διάδρομο του pc lab)
2,3. Στερεά και αέρια απόβλητα από το γραφείο του κ. Βλυσίδη (στον όροφο του pc lab, στο τέρμα του κάθετου διαδρόμου)

Στον Εύδοξο είναι δηλωμένο και το δίτομο βιβλίο των Metcalf et al., αλλά ένας τόμος σε κάθε επιλογή. Αναμένουμε κάποια πληροφορία ως προς το ποιος από τους δυο τόμους θα ήταν καταλληλότερος-πληρέστερος για το μάθημα.

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

2
Πρακτικά κανένας.Και οι δύο τόμοι του Metcalf είναι μόνο για υγρά απόβλητα. Η ύλη του μαθήματος καλύπτεται πλήρως από τα μπεζ. Οι τεράστιοι τόμοι του Τζιόλα είναι μόνο, κατά τη γνώμη μου, για σημείο αναφοράς και βιβλιογραφία.
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

3
Υπαρχει καποιος παλιος που εχει δωσει το μαθημα κ μπορει να μου πει τι απαιτησεις εχει???ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα πιστευετε πως περνιεται με καλο διαβασμα ή ειναι απο τα μαθηματα που πρεπει να το δωσεις 1-2 φορες για εμπειρια πρωτα προκειμενου να το περασεις???Υπαρχει τιποτα προαιρετικο που μετραει θετικα στην τελικη εξεταση???

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

4
Απ' όσο ξέρω ΔΕΝ υπάρχει τπτ προαιρετικό. αλλά αυτές οι φήμες περί μαθημάτων που "δεν περνιούνται" αν δεν τα δώσεις μια-δυο φορές κατά την -ταπεινή μου- γνώμη δεν ισχύουν. Αν πας καλά προετοιμασμένος, θα περάσεις. είναι 3 καθηγητές, ο καθένας βάζει το θέμα του.
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

5
madadayo έγραψε:Απ' όσο ξέρω ΔΕΝ υπάρχει τπτ προαιρετικό. αλλά αυτές οι φήμες περί μαθημάτων που "δεν περνιούνται" αν δεν τα δώσεις μια-δυο φορές κατά την -ταπεινή μου- γνώμη δεν ισχύουν. Αν πας καλά προετοιμασμένος, θα περάσεις. είναι 3 καθηγητές, ο καθένας βάζει το θέμα του.
+1
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

7
Παιδια, θελω να κανω μια παρακληση...Επειδη ειμαι απο μεγαλυτερο ετος και θελω να τελειωνω κ μεσα στα μαθηματα που μου εχουν μεινει ειναι και η Περιβαλ.Μηχανικη, ειναι ευκολο, αν καποιος καθηγητης ενημερωνει ποτε θα κανει ασκησεις να το ποσταρετε ωστε να αφηνω εκεινη τη μερα τη διπλωματικη μου και να ερχομαι στο μαθημα???Αν μπορουσατε θα με διευκολυνατε ιδιαιτερα...thanks εκ των προτερων....

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

9

Το μάθημα της 15ης Μαρτίου του 1ου Τμήματος που χάθηκε θα διεξαχθεί την Τρίτη 20 Μαρτίου και ώρες 15.45-18.30 στην Αίθουσα 29 ( ή σε παραπλήσια αίθουσα σε περίπτωση που είναι κατειλημmένη).

Από την ιστοσελίδα του μαθήματος
cron