Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

41
Μόνο ασκήσεις.

edit: υπενθυμίζω και από εδώ ότι αναβλήθηκε η εξέταση του μαθήματος της 26/9.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Κυρ 23 Σεπ 2012, 1:12 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: διόρθωση ημερομηνίας (κατά λάθος είχα γράψει 28/9)

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

42
Καλησπέρα παιδιά.
Να ρωτήσω κάτι για τα βιβλία του μαθήματος.
Εγώ έχω ένα βιβλίο του Βλυσιδη "Στερεά απόβλητα" (2010), ένα της Γρηγοροπουλου "Επεξεργασία υγρών αποβλήτων" (2009) και ένα των Βλυσιδη-Χαλουλακου "Αέρια ρύπανση" (2007)

Τι από τα παραπάνω έχει αλλάξει?? Ποιά έχουν "καταργηθεί"? Ποιά έχουν αντικατασταθεί?

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

43
Εγώ έχω:
"Επεξεργασία Υγρών Αποβλήτων" από Γρηγοροπούλου και Λυμπεράτο, 2011
"Επεξεργασία Στερεών και Ημιστερεών Αποβλήτων" από Βλυσίδη και Λυμπεράτο, 2011
"Αέρια Ρύπανση" από Βλυσίη και Χαλουλάκου, 2007

Τα αέρια είναι ίδια δηλαδή, ενώ στα άλλα δυο ίσως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα. Υπάρχουν στη σελίδα του μαθήματος αν θες να τα δεις. :-)

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

47
Κοίτα... αναλόγως το διάβασμά σου και το αν έχεις όρεξη να αποδεικνύεις το κάθε τι εκείνη την ώρα (υποτίθεται πως ό,τι δεν έχεις γράψει στο τυπολόγιο πρέπει να το αποδείξεις).
Εγώ σου προτείνω βρες ένα λεπτό μολύβι (0.3-0.5 π.χ.) και στρίμωξέ τα όσο μπορείς. Από ότι είδα όλοι είχαμε τέτοιου είδους τυπολόγια.

Re: Περιβαλλοντική Μηχανική (2011-12)

49
NickRSS έγραψε:Αύριο το μεσημέρι στις 12 θα μαζευτούμε όσοι δεν μπορούσαμε να προσέλθουμε στην εξέταση του μαθήματος "Περιβαλλοντική Μηχανική" έξω απο το γραφείο του Κούκιου, ώστε να διασφαλίσουμε ότι θα μπορέσουμε να δώσουμε και εμείς το μάθημα. Όποιος θεωρεί οτι τον αφορά το ζήτημα αυτό να είναι εκεί. Πιθανότατα μετά θα πάμε και απο το γραφείο του Βλυσίδη, ο οποίος είναι ο υπεύθυνος του μαθήματος.
"I went numb when I learned to see..."