[8ο] Σχεδιασμός ΙΙ (2019-20)

1
Καλησπέρα σας!
Έχει ασχοληθεί κάποιος με το απαλλακτικο θέμα Α και συγκεκριμένα με το πρόβλημα 3; στο ερώτημα για την εξοικονόμηση νερού το διάγραμμα μου βγαίνει αρκετά διαφορετικό από το παράδειγμα των διαφανειών και γενικά δεν μου πολύ βγαίνει.... Έχει κάποιος ιδέα;

Υπαρχουν πουθενά αλλά λυμένα παράδειγματα για την ολοκλήρωση του νερού ή σημειώσεις από το μάθημα;

Ευχαριστώ πολύ

Re: [8ο] Σχεδιασμός ΙΙ (2018-19)

2
Εγώ έσπασα την διεργασία 2 στα 150 και μετά ξανά στα 250, και την 4 στα 300. Οπότε στο γράφημα τις έβαλα με την εξής σειρά:
διεργασία 1, πρώτο κομμάτι της 2, διεργασία 3, δεύτερο κομμάτι της 2, πρώτο κομμάτι της 4, τρίτο κομμάτι της 2 και δεύτερο κομμάτι της 4.

Re: [8ο] Σχεδιασμός ΙΙ (2019-20)

4
Γεια χαρα.Ρε παιδια στην εργασια 1 προβλημα 1 απο ποιον τυπο βρηκατε την ενθαλπια που χρησιμοποιήσατε στο διαγραμμα για να βρειτε το κα(γιατι το ΔΗ=CPΔΤ μου βγαζει οτι να ναι στο διαγραμμα σε σχεση με το δικό του παραδειγμα)

Re: [8ο] Σχεδιασμός ΙΙ (2019-20)

7
Process Optimization
Capital cost estimation
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [8ο] Σχεδιασμός ΙΙ (2019-20)

8
ΔΕΘ (Δίκτυα Εναλλαγής Θερμότητας)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [8ο] Σχεδιασμός ΙΙ (2019-20)

9
Δίκτυα διαχείρισης και εξοικονόμησης νερού
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
cron