Re: [4ο] Υπολογιστικές Μέθοδοι για Μηχανικούς (2015-16)

41
Chem26 έγραψε:Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς περίπου πόση ώρα είναι η εξέταση και αν θα υπάρξουν τμήματα ή κάτι τέτοιο; Επίσης, είμαστε 100% σίγουροι ότι επιτρέπεται να φέρεις δικές σου σημειώσεις και δικά σου scripts για την εξέταση;
Oτι θα γραφουμε σε τμήματα είναι σίγουρο λόγω της χωρητικότητας του PC Lab (εδώ υπήρχε κατανομή στην πρόοδο που δεν γράψαμε όλοι) οπότε... αναμένουμε ανακοίνωση
Οσο για την ωρα θεωρώ απιθανο να δοθεί πάνω απο 1.30 ώρα (μην σου πω 1 όπως στην πρόοδο)

Re: [4ο] Υπολογιστικές Μέθοδοι για Μηχανικούς (2015-16)

43
Προσωπικά θα διαφωνήσω λίγο για την επάρκεια της εξέτασης. Νομίζω ότι εαν κάτι δεν πάει καλά και χρειαστεί να το ξανακοιτάξεις κατά τη διάρκεια της εξέτασης δεν επαρκεί ο χρόνος. Ωστόσο αυτό ειναι υποκειμενική άποψη.

Re: [4ο] Υπολογιστικές Μέθοδοι για Μηχανικούς (2015-16)

46
tade έγραψε:μπορεί να ανεβάσει κάποιος κανένα σκριπτάκι?
Eγώ διαβάζοντας και χτίζοντας προγράμματα έφτιαξα αυτό. Βέβαια, μη βασίζεσαι πολύ στα σχόλιά μου γιατί έχουν βλακείες γραμμένες μέσα (βλέπεις μάθαινα γράφοντας τα, δεν τα βρήκα). Κατά βάση τα περισσότερα υπάρχουν και στις επαναληπτικές σημειώσεις του μαθήματος, αλλά τα συγκέντρωσα και προσέθεσα κάποια πράγματα για να υπάρχουν. Μαζί είναι και ένα φυλλάδιο για ολοκλήρωση Gauss που βρήκα. Δεν είναι και πολλά, αλλά γενικά ίσως σε κάτι βοηθήσουν.

Υ.Γ. Είναι επαληθευμένο οτι τρεχουν αλλά αν οποιοσδήποτε δεί λαθος σε σκριπτ ας μου το πει. Πιο μετά ίσως ανεβάσω αναλυτικά και τη λύση των συνοριακών.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [4ο] Υπολογιστικές Μέθοδοι για Μηχανικούς (2015-16)

48
kalliopi5195 έγραψε:Καλημέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω αν καλύπτουν την ύλη αυτές οι διαφάνειες που έχουν ανεβάσει στο ecourses ως επανάληψη. Ευχαριστώ
Σε μεγάλο βαθμό ναι. Μην βασιστεις μόνο εκεί (αν και μάλλον πρέπει να τις έχεις μαζί σου). Κάτσε γραψε και κώδικα μόνη σου για εξάσκηση

Στάλθηκε από το XT1072 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: [4ο] Υπολογιστικές Μέθοδοι για Μηχανικούς (2015-16)

49
Και η αναλυτική απόδειξη του πως προκύπτουν οι πίνακες Α και β στις συνοριακές Neuman που έλειπαν από αυτο που ανέβασα.

Καλη επιτυχια σε όλους μας. :bigbeer:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
cron