Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

41
Το πλαίσιο που κατέβηκέ πήρε πράγματα από όλα σχεδόν τα άλλα πλαίσια. Πολλές φορές είπε ο Μάκης ότι δεν είναι ένα χρωματισμένο πλαίσιο αλλά ότι είναι ένα πλαίσιο ανοιχτό σε συζήτηση με ΟΛΟΥΣ. Μπήκε μέσα μίλησε και ήταν διαθέσιμος να απαντήσει στον καθέναν με τον πιο ευγενικό τρόπο που έχω δει σε συνέλευση. Το πλαίσιο λοιπόν δεν ήταν πασπίτικο ή ο,τι άλλο κι εγώ εδώ δεν γράφω για να απολογηθώ ούτε να υπερασπιστώ τον Μάκη! Όσοι ήταν εκεί έιδαν και άκουσαν!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σοφια την Δευ 02 Δεκ 2013, 10:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

42
GK1992 έγραψε:Στο τοπικ που άνοιξε ενα παιδί και έσπευσε μετά να το κλειδώσει (τουλάχιστον τέτοια μέχρι στιγμής δεν είχαμε στο φόρουμ αλλά μάλλον τα πράγματα αλλάζουν) λέει πως δεν έγινε συνένωση/συνδιαμόρφωση αλλά εισαγωγή μερικών διευκρινίσεων. Αν τελικά κάποιος συμμετέχοντας ή μη κατάλαβε, ας διαφωτίσει και τους υπόλοιπους.
Ακριβώς επειδή δεν είχαμε τέτοια μέχρις στιγμης στο φορουμ και θέλω να πιστεύω οτι δεν θα έχουμε και τα επόμενα χρόνια που οι παλιοί θα έχουμε αναχωρήσει απο τη σχολή το τοπικ ξεκλειδώθηκε αμέσως. Ηταν ακομψο το κλείδωμα, θα συμφωνησω.
"I went numb when I learned to see..."

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

43
προστίθενται από το πλαίσιο της ΠΑΣΠ, τότε μιλάμε για συνδιαμόρφωση και όχι απλή αναμόρφωση.
Επειδή πολλά λέγονται, το πλαίσιο ΔΕΝ ήταν αποτέλεσμα "συνδυασμού" του πλαισίου της ΠΑΣΠ και του Μάκη, πάρθηκαν bullet αποφάσεις από ΟΛΕΣ τις παρατάξεις. Αυτά τα μικροπολιτικά παιχνίδια είναι πραγματικά αηδιαστικά. Να ρίχνεται τόση λάσπη σε μια καλή πρόθεση για ουσιαστικό διάλογο.
Πραγματικά από κάτι τέτοια καταλαβαίνεις το επίπεδο που επικρατεί... :weep:

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

44
Στο τοπικ που άνοιξε ενα παιδί και έσπευσε μετά να το κλειδώσει (τουλάχιστον τέτοια μέχρι στιγμής δεν είχαμε στο φόρουμ αλλά μάλλον τα πράγματα αλλάζουν)
(αρκετά ακραίο να μην επιτρέπεται στον κόσμο να μιλήσει).
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν υπήρξε ενημέρωση του φοιτητικού σώματος για την όλη διαδικασία που διεξήχθη (όταν κανονικά εκφράζει μια ομάδα ατόμων(ας ξέραμε και ποια ήταν, εκτός αν είναι too much να το ζητήσουμε :giveup: , την άποψη μέρους του φοιτητικού σώματος για ανοιχτή σχολή). Μου φαίνεται λίγο κουφό. Μέχρι και τη τελευταία στιγμή, όταν ερωτήθηκε mod που συμμετείχε ενεργά στην κίνηση αυτή για το γεγονός του ανεξάρτητου πλαισίου, έκανε πως δεν ήξερε τίποτα :tomato:
Δε θα έπρεπε να είχαμε έστω από το φόρουμ, μια ενημέρωση για το ποιος μας εκπροσωπεί, με ποιες προτάσεις κλπ;
Προς τι η μυστικότητα, και τα προ τετελεσμένου γεγονότα για πράγματα που αν μη τι άλλο μας αφορούν περισσότερο από τον καθένα;
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

45
Θα ήταν δυνατόν να ανεβάσει κάποιος το πλαίσιο που υπερψηφίστηκε, για να μάθουμε ακριβώς τι αποφασίστηκε κι όσοι δεν ήμαστε στη ΓΣ;
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

46
Καταλαβαίνω λάθος μου για το ότι κλείδωσα το τοπικ, σφάξτε με.. Δε θα επαναληφθεί.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

48
Όπα όπα ρε παιδιά! Από που κι ως που εκπροσωπεί ο Μάκης το foroum σε συνέλευση?? Τί είμαστε παράταξη εδώ μέσα?? Όποιος ήθελα να μάθει για την σχολή θα μπορούσε να έρθει από εκεί και πέρα το foroum δεν είναι το χωράφι του Μάκη και επίσης το foroum δεν είναι ο Μάκης για να το χρησιμοποιεί για να μιλάει για τις κινήσεις του σαν φοιτητής! Δεν το χρησιμοποίησε ποτέ και δεν θα το κάνει! Εγώ χάρηκα πάρα πολύ που το άκουσα σήμερα!

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

50
Συγνώμη ρε παιδιά για να μη μας τρελαθούμε κιόλας. Βγαίνει εδώ εκπρόσωπος της ΠΑΣΠ και πάρα πολύ καλά κάνει και διευκρινίζει
Η ΠΑΣΠ έλαβε μέρος στην συνδιαμόρφωση του "ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΡΟΤΑΣΗ" και συμμετείχε σε αυτό το πλαίσιο, το οποίο ήταν αποτέλεσμα συνδιαμόρφωσης του ανεξάρτητου πλαισίου, του πλαισίου της ΠΑΣΠ αλλά και προτάσεων από άλλους ανένταχτους φοιτητές.
Και βγαίνουν παιδιά και λένε οτι η ΠΑΣΠ δε συμμετείχε στο πλαίσιο, οτι παίζονται μικροπολιτικά παιχνίδια και πετάγονται λάσπες, οτι μπήκαν δυο μπούλετς κ.λ.π.
Επαναλαμβάνω θέλει να αποφασίσει το πλαίσιο που κέρδισε σήμερα τι απο τα δύο συμβαίνει; Ή κάποιος δε κατάλαβε καλά ή κάποιος λέει εκουσίως ψέματα. Μέση λύση δεν υπάρχει. Βρείτε τα και ενημερώστε.
Θα χορέψετε ...
cron