Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

51
Από που κι ως που εκπροσωπεί ο Μάκης το foroum σε συνέλευση?? Τί είμαστε παράταξη εδώ μέσα??
:rofl: :rofl: :rofl: Ποιος είπε ότι εκπροσωπεί ο Μάκης το φόρουμ;;; Ποιος ανέφερε καν το Μάκη; Φυσικά και δεν είμαστε παράταξη και είναι και τιμή μας αυτό, είμαστε φοιτητικό σώμα σκέτο, και αυτό είναι και το καλό της υπόθεσης. Φυσικά και χαρήκαμε για την κίνηση, καλό ήταν με κάποιο τρόπο να ενημερωθεί ο φοιτητικός σύλλογος για την κίνηση, καθώς είναι θέμα που τον αφορά. Δεν είπε κανείς για το φόρουμ, αλλά και μια ενημέρωση σε αυτό δε θα έβλαπτε. Στην τελική για την ενημέρωση είναι το φόρουμ, και οφείλει αυτό.
δεν είναι το χωράφι του Μάκη
Δε γίνεται χωράφι του με μια ενημέρωση που είναι θεμιτή και επικροτείται. :T: Λίγο εντασιακή η λέξη "χωράφι" χωρίς λόγο αν έχεις νεύρα.
Όποιος ήθελε να μάθει για την σχολή θα μπορούσε να έρθει από εκεί
Μερικές φορές και να θέλουμε, υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες, οι οποίες δε σε αφορούν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maria93 την Δευ 02 Δεκ 2013, 11:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

52
Σε ενημερώνω αμέσως ότι η πασπ δεν συμμετείχε μπήκαν κάποια πράγματα όπως κι από άλλα πλαίσια κι αυτό το Μάκης το είπε χίλιες φορές! Απλά από την πασπ προσπαθούν να πάρουν τη νίκη πάνω τους (που σιγά τη νίκη δηλαδή τρομάρα τους κακιά! ) και από τα αριστερά πλαίσια βγήκε η άποψη οτι είμασταν χανουμάκια της πασπ όπως θα έλεγαν και σε οποιαδήποτε περίπτωση! Αυτή είναι η αλήθεια και την λέω ξεκάθαρα όποιος ήταν εκεί παιδιά άκουσε και είδε δεν έχω κάτι άλλο εκτός από το λόγο μου!

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

53
Σοφια έγραψε:Σε ενημερώνω αμέσως ότι η πασπ δεν συμμετείχε μπήκαν κάποια πράγματα όπως κι από άλλα πλαίσια κι αυτό το Μάκης το είπε χίλιες φορές! Απλά από την πασπ προσπαθούν να πάρουν τη νίκη πάνω τους (που σιγά τη νίκη δηλαδή τρομάρα τους κακιά! ) και από τα αριστερά πλαίσια βγήκε η άποψη οτι είμασταν χανουμάκια της πασπ όπως θα έλεγαν και σε οποιαδήποτε περίπτωση! Αυτή είναι η αλήθεια και την λέω ξεκάθαρα όποιος ήταν εκεί παιδιά άκουσε και είδε δεν έχω κάτι άλλο εκτός από το λόγο μου!
Ξεκάθαρη, σε ευχαριστώ !
Θα χορέψετε ...

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

55
Γενικά από όσα θυμάμαι έλεγε ανοιχτή σχολή και έναρξη των μαθημάτων. Για την εξεταστική έλεγε να γίνουν οι δυο διπλές εξεταστικές στο χειμερινό και εαρινό και να γίνει συζήτηση για το τι θα γίνει τελικά με τους επι πτυχίω!

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

56
Ζητώ την υπομονή σας γιατί μόλις άνοιξα υπολογιστή και θα προσπαθήσω, με όση ψυχραιμία μου απομένει, να απαντήσω. Δεν είμαι και στην καλύτερη κατάσταση αυτή τη στιγμή αλλά το πλαίσιο θα το έχετε σε λίγα λεπτά, το σκανάρω τώρα.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

57
Επίσης λίγο πιο πάνω γράφτηκε αυτό --> Η ΠΑΣΠ έλαβε μέρος στην συνδιαμόρφωση του "ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΡΟΤΑΣΗ" και συμμετείχε σε αυτό το πλαίσιο, το οποίο ήταν αποτέλεσμα συνδιαμόρφωσης του ανεξάρτητου πλαισίου, του πλαισίου της ΠΑΣΠ αλλά και προτάσεων από άλλους ανένταχτους φοιτητές.

Σχετικά με την λειτουργία της σχολής: δεν θα γίνουν μαθήματα μετά τις 12 την Πέμπτη λόγω του πανεκπαιδευτικού και ανοιχτά την Παρασκευή στην μαθητική πορεία για το Γρηγορόπουλο. (sorry που κάνω copy paste το σχόλιο του συναδέλφου, ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα)

και για όσους δεν ήταν στην συνέλευση η άποψη αυτή εκφράστηκε από εκπρόσωπο της ΠΑΣΠ ξεκάθαρα. Ανέφερε συγκεκριμένα ότι '' πήραμε εδώ το πλαίσιο προσθέσαμε κάποια πράγματα κ διορθώσαμε κάποια λάθη και τελικά η ΠΑΣΠ συνδιαμορφώνει το "ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΡΟΤΑΣΗ" '' . Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

58
Νομίζω η απάντηση μου πιο πάνω είναι ξεκάθαρη! Από μόνοι μας μιλήσαμε με κόσμο και προσπαθήσαμε να εντάξουμε στο πλαίσιο απόψεις που ακούγαμε και φαινόταν καλές και κοντά σε εμάς! Τώρα αν η πασπ θέλει να λέει ότι μας έγραψε και το πλαίσιο κανένα πρόβλημα! Δεν πατάω το πόδι μου πρώτη μέρα στη σχολή ξέρω ότι θα σκοτωθούν να το παίξουν οι ήρωες μας! :)

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

59
Η απάντηση σου είναι ξεκάθαρη αλλά εκφράζει αυτό που κατάλαβες εσύ, νομίζω ή αυτό που θα ήθελες να εκφράσει το ανεξάρτητο πλαίσιο. Δεν θέλω να πω ότι ήταν στημένο ή ότι οι ανεξάρτητοι δεν είχαν την πρόθεση να διασφαλίσουν την ανεξαρτησία του πλαισίου.
Το μόνο που έγραψα είναι το τι ειπώθηκε ακριβώς στην συνέλευση σχετικά με το θέμα της συνδιαμόρφωσης.
Κ τι τελικά δεν διευκρινίστηκε (αφού ειπώθηκε αυτό απο ΠΑΣΠ) απ την πλευρά των ανεξάρτητων, με αποτέλεσμα η ΠΑΣΠ αυτή τη στιγμή να μπορεί να μιλάει για συνδιαμόρφωση κατα την γνώμη μου πάντα.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

60
Αυτό που γράφεις είναι η άποψη της πασπ! Την οποία πολύ καλά γνωρίζω γιατί ήμουν πολύ κοντά για να την ακούσω..όπως πολύ κοντά για να ακούσω και την άποψη του ομιλητή του πλαισίου η οποία φυσικά δεν είναι δυνατόν να μπει στο κεφαλι της πασπ γιατί δεν την βολεύει.. Τώρα το όλο ζήτημα καταντά γελοίο πίστεψέ με...Αν η πασπ θέλει τόσο πολύ να λέει ότι νίκησε και μπήκε και μας καπέλωσε και ουάου την καταλαβαίνω κι εγώ αν είχα παραταξούλα ίσως το κανα... :)