Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

1

Τελικά η γενική συνέλευση της Σχολής θα γίνει την Τρίτη 19 Νοεμβρίου.

Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

3
Υποτίθεται κάθε φορά ότι είναι στις 13:00 ατο Αμφιθέατρο 1, αλλά ποτέ δεν ξεκινάει τότε. Αργεί συνήθως τουλάχιστον κανα μισάωρο.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

5
Αυτό που έχεις ακούσει συμπίπτει με αυτό που εγώ προσωπικά πιστεύω, ΩΣΤΟΣΟ νομίζω ότι πρέπει κάποιος να βγάζει τα συμπεράσματά του με τα ίδια του τα μάτια. Και αυτο δεν ισχύει μόνο για τις γενικές συνελεύσεις, αλλά και για μαθήματα και καθηγητές...Θα το καταλάβεις αργότερα το τελευταίο! ;)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

6
Κρίκη έγραψε:εχω ακουσει οτι γινεται χαμος καθε φορα και ακρη δε βγαινει..αξιζει να παω ή ειναι χασιμο χρονου τελικα ?
Προτείνω να συμμετάσχεις έστω και μία φορά σε μία συνέλευση για να σχηματίσεις και μόνη σου άποψη. Βλέποντας όμως απο το προφίλ σου οτι είσαι πρωτοετής δεν ξέρω αν είναι η συνέλευση κατάλληλη για την πρώτη σου εμπειρία απο τη σχολή μας. :razz:
"I went numb when I learned to see..."

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

8
@Κρίκη Πήγαινε καλύτερα, να δεις με τα μάτια σου τι παίζει γιατί:
1) Ως καινούργιο μέλος της κοινότητας πρέπει να πάρεις το βάπτισμα του πυρός
2)Θα βγάλεις πολλά συμπεράσματα πιστεύω αν είσαι προσεχτική
Γενικότερα είναι εμπειρία :razz:
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Απ: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

9
maria93 έγραψε:@Κρίκη Πήγαινε καλύτερα, να δεις με τα μάτια σου τι παίζει γιατί:
1) Ως καινούργιο μέλος της κοινότητας πρέπει να πάρεις το βάπτισμα του πυρός
2)Θα βγάλεις πολλά συμπεράσματα πιστεύω αν είσαι προσεχτική
Γενικότερα είναι εμπειρία :razz:
ισχύουν όλα αυτά που λέει η Μαρία. Το βάπτισμα ειναι πραγματικά του "πυρός",θα βγάλεις πολλά (αρνητικά) συμπεράσματα και ειναι μια "αξέχαστη" εμπειρία. Όντως ειναι καλό να πας αν και προειδοποιώ δεν ειναι η καλύτερη πρώτη επαφή με τη Σχολή..:P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα