Re: Απ: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2013

3
Γενική συνέλευση δεν έγινε. Πραγματοποιήθηκε ανοικτό Δ.Σ. Ακόμα σκοτώνονται μεταξύ τους, αν ενημερώσει κάποιος αν κάτσει μέχρι τέλος για το ποτε θα ξαναγίνει η επόμενη γενική συνέλευση για να συζητηθεί το θέμα της 17ης Νοεμβρίου. Τα σενάρια που έπαιζαν ήταν Δευτέρα και Τρίτη
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2013

4
Σχετικά με το Δ.Σ. που επικράτησε σήμερα, έχω να πω ότι ήταν απελπιστικό για όσο παρακολούθησα... Αντί να συζητηθούν τα θέματα σχετικά με το τι θα γίνει με την απεργία, πώς θα κινηθεί ο φοιτητικός συλλογος, τα ουσιαστικά προβλήματα της Σχολής και του Πολυτεχνείου γενικότερα και να βρεθούν ουσιαστικές ΛΥΣΕΙΣ και να τεθούν ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ (ανήκουστα πράγματα), οι παρατάξεις σκοτώνονταν μεταξύ τους για το αν θα κατέβει η Σχολή μας αύριο με το ΠΑΜΕ ή την ΑΝΤΑΡΣΥΑ ή και εγώ δεν ξέρω με τι άλλο και για το αν υπάρχουν καλά και κακά σωματεία :tomato: ! Οκ καλή η πολιτικοποίηση (ξεκαθαρίζω ότι άλλο κομματικοποίηση και άλλο πολιτικοποίηση, άσχετο που έχουμε μπλέκει τα μπούτια μας). Προσωπικά είχα πάει στις πρώτες συνελεύσεις πέρσι και είχα αποκαρδιωθεί από την κατάσταση.. Πριν μια βδομάδα, μετά από προτροπή, είπα να ξαναπάω αλλά σήμερα νομίζω ότι έχασα πάσα ιδέα για τον εν ενεργεία φοιτητικό μας σύλλογο... Χαρακτηρισμοί, κατηγορίες, προσπάθειες υπονόμευση των αντιπάλων; Είμαστε σίγουρα στο 2013 και σίγουρα έχουμε δημοκρατία όπου ο καθείς δύναται να εκφράσει ελευθερα την άποψή του; Επίσης, πριν ξεκινήσει η Συνελευση, καθώς άργησε αρκετά, έπιασα κουβέντα με άτομα από παραταξη και όταν τους ρωτούσα για την κατάσταση στο Πολυτεχνείο τώρα, που πάμε, που βαδίζουμε κ.τ.λ. όλο γυρνούσαν το θέμα αλλού και όταν επανέφερα τις ερωτήσεις μου μετά από 6 προσπάθειες απλά βρήκαν δικαιολογία και εφυγαν... Τελικά ποιος ο σκοπός των συνελεύσεων; Να αποφασίζουμε για το καλό της Σχολής και για το μέλλον μας ή να είναι ακόμα ένα μέρος για να λυθούν οι μικροκομματικές διαφορές των παρατάξεων μέσα από υβρεολόγια και επιθέσεις; Όντως σεβόμαστε το άλλον ή αυτό εξαρτάται από το πολιτικό του "χρώμα"

Sorry for the long post
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2013

5
Μόλις με ενημέρωσαν ότι η απόφαση του σημερινού Δ.Σ. εν τέλει ήταν η εξής
Spoiler: show
Τεταρτη και Πεμπτη κλειστα και την Πεμπτη το απογευμα νεο Δ.Σ. για να δουμε αν θα κανουμε συνελευση
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2013

9
Σύμφωνα με το fb τελικά στο ΔΣ αποφασίστηκε το ακόλουθο
συνελευση την τριτη σχετικα και με τα 40 χρονια απο το πολυτεχνειο με κλειστη σχολη.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
cron