Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 14/10/2013

5
Απ' ότι φαίνεται δε θα ξανασυζητηθούν - αμφισβητηθούν τέτοιες πρακτικές, καθιερώθηκαν επίσημα..

P.S. Ένα απλό σχόλιο, για όποιον καταλαβαίνει τι εννοώ, και επειδή δεν θα έχω πρόσβαση στο φόρουμ τουλάχιστον μέχρι αύριο τέτοια ώρα, μην ανοίξετε ακόμη συζήτηση μαζί μου γιατί θα αργήσω να απαντήσω..
Kuchiki Byakuya

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 14/10/2013

6
Αν εννοείς περί ΔΣ, το μόνο που θα σχολιάσω είναι ότι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον οι αποφάσεις αυτές έχουν καθαρά συμβολικό χαρακτήρα καθώς είναι ongoing η απεργία ΔΕΠ και ΙΔΑΧ...
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 14/10/2013

8
Τελικά τι αποφασίστηκε?

(Δεν έχω περάσει από την σχολή μετά την εξεταστική. Είμαστε κλειστά και μάθημα δεν γίνεται έτσι? Χαζή ερώτηση, αλλά άκουσα κάτι σε ένα κανάλι ότι "πρωτοετείς κάνουν κανονικά μάθημα παρόλο που δεν έχουν εγγραφεί ακόμη", αλλά δεν αναφέρθηκε κάποια συγκεκριμένη σχολή και άρχισα να απορώ μήπως έχασα κανα επεισόδιο :shock: )

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 14/10/2013

9
Αποφασίστηκε η Σχολή να παραμείνει κλειστή μέχρι τη Δευτέρα 21/10 και ορίστηκε νέα γενική συνέλευση για την ίδια μέρα.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 14/10/2013

10
@sakonma Αυτό που αναφέρεις έγινε στην ΑΣΟΕΕ. Ξεκίνησαν τα μαθήματα εκεί 7 Οκτώβρη και οι εγγραφές γίνονται αυτήν τη βδομάδα. Σε ΕΜΠ και ΕΚΠΑ δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
cron