[8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

1
Η νέα προθεσμία είναι η Παρασκευή 24 Ιουνίου τα μεσάνυχτα
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

3
flame_girl έγραψε:Μου άρεσε που αρχικά ήταν κάθετος στην αλλαγή ημερομηνίας, για να μην είναι μέσα στην εξεταστική.... :razz:
Tα πάντα ρει...
Spoiler: show
Μέχρι και οι Σέρβοι το κάναν τραγούδι το " Τα πάντα ρει" , θα το καταστρατηγήσουμε εμείς? https://www.youtube.com/watch?v=epn4mraBipk
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

4
Δύο ερωτήσεις:
α)Κάνω λάθος ή οι λυμένες ασκήσεις στο site έχουν λαθάκια?
β)Μόνο εγώ βρίσκω ότι τελικά οι σημειώσεις από τις διαλέξεις δεν έχουν καμία λογική συνέχεια?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

5
KiritoShu έγραψε:Δύο ερωτήσεις:
α)Κάνω λάθος ή οι λυμένες ασκήσεις στο site έχουν λαθάκια?
β)Μόνο εγώ βρίσκω ότι τελικά οι σημειώσεις από τις διαλέξεις δεν έχουν καμία λογική συνέχεια?

Αυτό σε πείραξε ? Το ότι ο οποιοσδήποτε φοιτητής θα έδινε πιο προσεγμένες απαντήσεις από αυτές που έχουν δώσει αυτοί στα παλιά θέματα ... :giveup:

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

6
Καλά, πολλά πράγματα με έχουν πειράξει σε αυτό το μάθημα αλλά τέλος πάντων...
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

7
Έχει καταλάβει κάποιος στα θέματα του 2013 που είναι ανεβασμένα στο site του μαθήματος, στο 1ο θέμα στο ερώτημα Δ, γιατί παίρνει το γινόμενο ίσο με -1??

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

8
Σύμφωνα με αυτά που έχω σημειώσει από το μάθημα " Παίρνουμε το γινόμενο των στοιχείων του κλειστού βρόχου, το θέτουμε ίσο με -1 και έτσι βρίσκουμε τον παρονομαστή της συνάρτησης μεταφοράς"
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

10
Μμμ λίγο αργά το είδα.. δεν ξέρω αν θα βοηθήσω...

Είναι η χαρακτηριστική εξίσωση του συστήματος μεταφοράς g(s)=q(s)/p(s)=f(s)/u(s) (στις πρώτες σελίδες απ' τις σημειώσεις που έχει ανεβάσει ο/η mek το λέει πως το p(s)-ο παρονομαστής δλδ, είναι η χαρακτηριστική εξίσωση)

(Το συνημμένο είναι απ 'τις σημειώσεις του Κυπαρισσίδη (ΑΠΘ) που είναι ανεβασμένο στο site των χημικών στο ΑΠΘ κ προσωπικά με βοήθησε να διαβάσω)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.