Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013

6
Σήμερα είχαν συνελεύσεις τουλάχιστον οι σχολές ΗΜΜΥ, ΜΜ, ΝΜΜ. Στους ΗΜΜΥ αποφασίστηκε κατάληψη την Πέμπτη με συμμετοχή στην πορεία και νέα συνέλευση την Τρίτη. Ομοίως νομίζω στους ΜΜ, ενώ στους ΝΜΜ δεν έγινε η συνέλευση.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013

7
MakisH έγραψε:Σήμερα είχαν συνελεύσεις τουλάχιστον οι σχολές ΗΜΜΥ, ΜΜ, ΝΜΜ. Στους ΗΜΜΥ αποφασίστηκε κατάληψη την Πέμπτη με συμμετοχή στην πορεία και νέα συνέλευση την Τρίτη. Ομοίως νομίζω στους ΜΜ, ενώ στους ΝΜΜ δεν έγινε η συνέλευση.
στο e-polytexneio.gr λέει πως οι Ναυπηγοί έχουν κατάληψη την Πέμπτη που μας έρχεται.και με τους Μηχανολόγους έχει γίνει μπέρδεμα, άλλοι λένε ότι δεν είχε απαρτία και άλλοι ότι είχε :P
(ενας φιλος μου είπε οτι δεν εγινε παντως)

και σε εμάς για κλείσιμο το βλέπω απο διάφορα "πηγαδάκια" που άκουσα στη σχολή, αλλά θα δείξει αυριο..
και αυριο εχουν και οι Μεταλλειολόγοι..

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013

8
khmer92 έγραψε:
MakisH έγραψε:Σήμερα είχαν συνελεύσεις τουλάχιστον οι σχολές ΗΜΜΥ, ΜΜ, ΝΜΜ. Στους ΗΜΜΥ αποφασίστηκε κατάληψη την Πέμπτη με συμμετοχή στην πορεία και νέα συνέλευση την Τρίτη. Ομοίως νομίζω στους ΜΜ, ενώ στους ΝΜΜ δεν έγινε η συνέλευση.
στο e-polytexneio.gr λέει πως οι Ναυπηγοί έχουν κατάληψη την Πέμπτη που μας έρχεται.και με τους Μηχανολόγους έχει γίνει μπέρδεμα, άλλοι λένε ότι δεν είχε απαρτία και άλλοι ότι είχε :P
(ενας φιλος μου είπε οτι δεν εγινε παντως)

και σε εμάς για κλείσιμο το βλέπω απο διάφορα "πηγαδάκια" που άκουσα στη σχολή, αλλά θα δείξει αυριο..
και αυριο εχουν και οι Μεταλλειολόγοι..
λοιπόν, οι ΗΜΜΥ αποφάσισαν κλειστή σχολή όχι κατάληψη για την Πέμπτη. Στους ΜΜ η συνέλευση δεν έγινε λόγω μη απαρτιας.
τουλ αυτα λενε οι πηγες μου :P
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013

10
Ψηφίστηκε το πλαίσιο αγώνα
Οι αποφάσεις είναι:
-Συμμετοχή στο συλλαλητήριο απέναντι στο σχέδιο "Αθηνά",μαζί με άλλους φοιτητικούς συλλόγους,την Πέμπτη 12μμ στα Προπύλαια και κλειστή σχολή εκείνη τη μέρα.
-Συγκρότηση συνελεύσεων ετών με σκοπό την καταγραφή των προβλημάτων και ελλείψεων τη Δευτέρα 11/3
-Συμμετοχή στην κινητοποίηση στην Πρυτανεία για κομμένα βιβλία,την αναστολή λειτουργιών του εκτυπωτικού κέντρου του Ε.Μ.Π. και την υποχρηματοδότηση του ιδρύματος,τη Δευτέρα 11/3 και ώρα 12:00
-Επόμενη Γενική Συνέλευση την Τρίτη 12/3 και ώρα 13:00,στο ΑΜΦ.1
-Παράσταση διαμαρτυρίας την Τετάρτη 13/3 στη συνέλευση τμήματος με θέμα την οικονομική δυσπραγία της σχολής(αίθουσα Κουμούτσου στις 11:00)
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk
cron